248 Shares 2551 views

Rower górski MTB: Opinie sportowców i amatorów

rower górski lub rower MTB (Mountain Bike z angielskiego), – z pewnością jest najbardziej rozpowszechnioną formą transportu dzisiaj. On ergonomiczne, ma kolosalne krzyż (podać kursy do nowoczesnych SUV-ów Premium) i pozwala przeżyć wyjątkowe doświadczenie. I z tego wszystkiego, to jest bardzo przystępne. Rower górski – to styl życia.


Historia kolarstwa górskiego

Istnieje wiele legend o tym, jak doszło do MTB rower. Ponieważ stało się to w dobie korporacyjnej i przemysłowego społeczeństwa, kto może ciągnąć koc na siebie, więc dokładnym roweru „rodowód” górskim, aby to niemożliwe.

Najczęstszym teoria jest taka, że kolarstwo górskie pojawił się ze względu na fakt, że ośrodki narciarskie są bezczynne przez kilka miesięcy w roku. I Garri Torner, założyciel marki GT, stworzone dla tego roweru zastosowania z grubymi kołami i potężne ramy, na podstawie normalnego budowniczym dróg. Ale ten rower tylko z powodzeniem mógłby zejść z gór, ale nie więcej. Tak, rowery górskie MTB posiadają rodzaj transmisji.

Istnieje również inna legenda o pochodzeniu rowerach górskich. Stwierdza on, że pojawienie się tych cudów dwukołowych ludzkości zawdzięcza rowerzystów Kalifornii. Lichaczew te krawędzie uwielbiał jeździć po górach na motocyklach i rowerach, ale gdy z inicjatywy ekologów jazdy w naturalnych obszarach do pojazdów silnikowych zostały zakazane, a coraz więcej osób zaczęło korzystać z rowerów. Roadies te czasy zaczęły stopniowo mutować do zdobywców gór. U podstaw tych procesów były Dzho Briz, Otis i Mark Vendetta guy – zapalonych rowerzystów z tamtych czasów.

Cokolwiek może być prawdą, a wszystko to doprowadziło do tego, że około 1979 roku termin pojawił ATB (all-terain Bike – rower terenowy), który został później przekształcony w MTB (kolarstwo górskie – rower górski).

Struktura i klasyfikacja rower górski

Rower MTB klasyczny różni się nieco zmniejszona, a zagęszczony koła – 26 cali średnicy i dwa cale szerokości. Rama MTB jest tak skonstruowany, że z pedału do podłoża była jak największa odległość, aby móc przezwyciężyć różne nieprawidłowości. Na dodatek do tego wszystkiego górskich rowerach wyposażonych w hamulce tarczowe i rozszerzył liczbę programów (na każdą okazję). Stworzony do jazdy na rowerze górskim, a okazało się, że wagon, w którym można latać i na szosie, i gór do zdobycia. To tłumaczy ogromną popularność „Rock” rowerów.

Nowoczesne Mountibykes podzielono na kategorie, typu zawieszenia. Pierwszy typ, który uważamy za sztywny – bespodvesny rower. On nie kołysanie zawieszenia w trakcie jazdy i ma niezwykle łatwy sposób. Specjalistów jest bardzo ceniona, ale dla początkujących i amatorów powinna patrzeć na innych typów konfiguracji zawieszenia sztywne może się wydawać zbyt surowe.

Rowery MTB, którego wyniki zostały przedstawione poniżej są różne rodzaje zawieszenia. W pierwszym przypadku to bespodvesny sztywna.

Na przykład, hardtail. Jest to rower z jednym przednim zawieszeniu. Według opinii, jest idealnym miejscem dla zawodników wszystkich klas. Są lekkie, tanie i łatwe do zarządzania. Dodatkowy wzrost amortyzacji komfort jazdy, nie naruszając przy tym ergonomię roweru. Oraz amatorów i specjalistów zgadza się, że Hardtail – najbardziej zrównoważony typ roweru.

Nie ma innej opcji z dwoma zawiesin (tzw – dvuhpodves), ale szczerze mówiąc, nie lubią rowerzystów. Opinie wskazują, że silna deprecjacja tworzy mocną ramę build-up, co bardzo utrudnia pedałować i przyspieszone zużycie łańcucha. A oni są ciężkie (20-23 kg dla dvuhpodvesa – klasyczny) i kosztowne. Tak, są tańsze, ale są one wykonane z plasteliny metalu, który rozpada się z jednego upadku. Drodzy dvuhpodves – idealny rower dla wszystkich okazjach, ale powinno to być bardzo kosztowne. Nigdy nie usłyszy, jak profesjonalny narzeka rower sztywny, ale dvuhpodvesy nabyły już wiele negatywnych opinii.

Wybór i działa rower

Rowery MTB bardzo trudne w swojej konstrukcji. Tak więc, zanim przejść bezpośrednio do wyboru „koń”, należy również spojrzeć na inne aspekty.

hamulce

Istnieją tylko dwa rodzaje – klasyczny rim V-Brake, by tak rzec, neoklasycystyczny hamulce tarczowe. Rozważmy każdy z nich oddzielnie.

lekki i tani hamulec V-Brake. To po prostu zostać naprawione. Użytkownicy twierdzą, że szczegóły można znaleźć go w każdym mieście. Wady – kruchość i ewentualne odkształcenie obrzeża. Również podczas instalowania hamulec tego typu powinny uwzględniać wielkość kół (nie wszystkie wielkości mogą znaleźć hamulec). Ale klasyczne MTB rower 26 cali zawsze. Opinie nie zaleca się korzystać z tego typu hamulców do sportów ekstremalnych, ale są one doskonale nadaje się do spokojnych spacerów na autostradzie i drodze do proste.

Hamulce tarczowe – jest całkowitym przeciwieństwem obręczy. Są drogie, ciężkie i trudne w użyciu (zwłaszcza hydrauliczny) i ultranadozhnye: koło zatrzymał mocno. Ponadto, hamulce tarczowe są bardzo wytrzymałe, a po poprawnie skonfigurowany, można zapomnieć o nich. Podczas jazdy po wyboistej wzgórza i dróg leśnych bez tych hamulców nie może zrobić, ale do normalnej drogi napędowe to będzie drogie przesadą. Recenzje amatorskich rowerzystów na tego rodzaju hamulce nie są zbyt pochlebne, raz przypadkowo je boli, będzie musiał być przygotowany wydać pieniądze i, co do zasady, nerwów.

transmisja

Tutaj wszystko jest o wiele łatwiejsze. Specjaliści zaufać transmisje Shimano i SRAM firm. Te producenci mogą znaleźć „sleeve” (tzw transmisji inaczej) wszystkich segmentach cenowych.

Velolyubiteli pamiętać, że liczba biegów dla amatorów jazdy nie ma znaczenia – wystarczy do 12 dla wszystkich okazjach. Dla bardziej zaawansowanych i wymagających ekstremalnej jeździe 21-27.

bieganie

Nowy rower nie może zachowywać się jak chcielibyśmy. Może odmówić hamulce, transmisja może ćwierkać, jak krykiet, i wiele więcej. Z reguły przyczyną tego wszystkiego jest to, że dane nie zostały jeszcze przyzwyczaiłem się do siebie nawzajem.

Doświadczeni rowerzyści ostrzec: nie idź na długą podróż następnego dnia po zakupie roweru! Jeździć na nim przez tydzień w najbliższych obszarów do szczegółów jak pritorlis razem.

styl jazdy

W zależności od przeznaczenia swojego przyszłego samochodu należy odebrać swój sprzęt.

Off-road rowery – są rowery, które widzimy codziennie na ulicy. Mogą robić wszystko powoli. Na tym można i przejść do kraju trasy, a przestrzenie górskie wyciąć. Części rowerowe MTB-tego rodzaju, aby uzyskać łatwiejszy.

Rowery biegowe droższe niż ich „kuzyni”. Mają mocną i lekką ramę, co do zasady, dwa wisiorki. Ich głównym celem – szybka jazda po nierównym terenie. Rower MTB Oskar Jetix 26 – genialny przedstawiciel klasy budżet cross-kantriynyh rowerze.

Kolejny typ – downhill i freeride. Te rowery są bardzo wiarygodne i uciążliwe. Są one idealne do zejścia z gór, ale dla reszty są one bardzo słabo dostosowane. Przed zejść z góry, ten rower jest konieczne, żeby go przeciągnąć.

Podsumowując odpowiedzi doświadczonych rowerzystów może doradzić co następuje: rower musi być ekstraprochnym, ponieważ będzie musiał przetrwać zderzenie z licznymi kępami z prędkością około 100 km / h!

Rowery MTB Brud, pomimo swojej nazwy „brudne”, nie jest przystosowany do bagna. Ich celem – skoki i akrobacje.

rama rowerowa

Wstępie, że za podróż spokojny i długodystansowych warto kupować MTB rower z ramą stalową. Jest tanie, trwałe i nigdy złamać nagle: zbliżającym awarii stalowej ramie zapobiega jego pęknięcia właściciela.

Aluminium – doskonałą alternatywą dla stali. Jest lżejsza i nieco droższe. Mieszkańcy apartamentów warto myśleć o ramie aluminiowej.

Właściwie wybór roweru

  • Poniżej 300 dolarów: dla pieniędzy trzeba kupować sztywna lub Hardtail rowerów MTB. Ale lepiej jest mieć rezerwę w wysokości 50 $ więcej, ponieważ, najprawdopodobniej, niektóre części muszą zostać wymienione. Na rowerze z tej kategorii jest warta tydzień jeździć, a następnie zastąpić co spadł. W ten sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy kosztem własnego czasu i się całkowicie dopasować rower.
  • $ 300-900: W tym regionie zamieszkanym przez wszystkich rodzajów rowerów, które omówiliśmy powyżej. Za te pieniądze można kupić dobrą, lekką Hardtail lub sztywny z komponentów wysokiej jakości. Na tych rowerach, można bezpiecznie przejść do podróży na długich dystansach. Kup dvuhpodvesy zalecane tylko ze znakiem $ 500 i to jest w tym przypadku konieczne uważnie przyjrzeć się każdy szczegół.
  • $ 600-1000: Ta klasa polupremium rower. Są one w pełni spełniać wymagania dla tej klasy. MTB rower-rower dla pieniędzy jest proste i niezawodne. Za nim będzie wymagać minimalnej opieki, i to zawsze będzie gotowy do różnych trasy: nawet w deszczu, nawet w upale, nawet w błocie. Jest to limit wentylatora, a następnie przejść profesjonalne rowery.
  • $ 1000-2500: rowery do zawodów i pokazów. Konie te są niezwykle lekkie, wytrzymałe i szybko. Dla sportu zawodowego kupić coś mniej absurdalny i irracjonalny.

Doświadczeni rowerzyści wykład: dolna granica ceny jest mniej lub bardziej przyzwoity rower górski jest 500 $.

Przed zakupem należy wziąć jazdę próbną, a także podświetlić 20 $ w zestaw do naprawy! Jesteś związany wiatr!