242 Shares 1062 views

Kamera z małej poligrafii: Fujifilm Instax mini 8 "Polaroid". Opis, charakterystyka, naboje

Początkowy odcinek fotograficznego mocno zakorzenione tradycyjnych aparatów cyfrowych kompaktowych wymiarach. Użytkownicy docenią tych urządzeń na rzecz mobilności, łatwości użytkowania i dobrą jakość obrazu. Nie tak popularna klasa, która reprezentuje „Polaroids”. On jest obsługiwany przez firmę Fujifilm, doskonaląc swój aparat z rodziny Instax małej poligrafii. Kolejna modyfikacja tej linii pokazuje urządzenie Instax mini 8, który był skromny wielkości i godnej jego funkcjonalność klasy.

Budowanie i projektowanie

W rozwoju producenci urządzeń przyklejone do starej koncepcji łatwe i wygodne w obsłudze aparatu. Modyfikacja nawet przewyższał przez zwartości poprzedniej wersji. Na przykład aparat natychmiastowy druk w tej wersji, można łatwo umieścić w kieszeni lub noszone na nadgarstku z paskiem.

Sama obudowa nie uległa zmianie. Weryfikacja poddane tylko te elementy sterujące, które zostały przesunięte do przodu małego projektu. urządzenie umożliwiające prowadzone również przez rozszerzenie obiektywu, ale istnieją pewne różnice w stosunku do poprzedniej zmiany. Teraz, aby uruchomić aparat natychmiastowy druku, trzeba nacisnąć specjalny przycisk. Tu warto zauważyć ważną funkcję techniczną tej modyfikacji – soczewka obraca, pozwalając ręcznie ustawić ostrość.

parametry techniczne

Segment „Polaroid” jest dość wąski, więc odchylenie od głównego kierunku rozwoju tych urządzeń często prowadzi do powstania pierwotnych nawet drobnicy. Po części można to przypisać do natychmiastowego wydruku i od aparatu Fujifilm, których cechy są przedstawione poniżej:

  • Wymiary – 116 mm – szerokość, 118,3 mm – wysokości i 68,2 mm, – grubość.
  • Waga – 307 g bez akcesoriów.
  • Foto Opcje – 62 x 46 mm.
  • Czas pracy na baterii – wystarczy na 10 kaset.
  • Zakres dostawy – urządzenie na pasek, a dwie baterie.
  • Funkcjonalność – tryb Hi-klucz do regulacji kontrastu i jasności.

funkcjonalność

Model posiada aktywną metr które znacznie rozszerzone możliwości fotografowania. Regulacja ekspozycji odbywa się automatycznie, ale operator wymaga pewnych umiejętności, aby skorzystać z tej opcji. Z kolei maszyna wykonuje i asystent procesu, zbierając najlepsze ujęcia. Czerwona dioda LED, który jest wyposażony w aparat fotograficzny z natychmiastowym mini drukarskiej 8 świeci się, gdy cele strzał upadku z optymalnego oświetlenia. Oznacza to, że wybrać najlepsze ustawienia obrazu. I zapewnia przestrzeń dla pełnej realizacji twórczych umiejętności operatora. Nowy tryb High-Key pozbyć automatycznym tuner i wskazówek. Aktywuj go, użytkownik może również korzystać z oryginalnych efektów na portretach.

Kasety dla „Polaroid”

Urządzenie pracuje ze specjalną taśmą z materiału filmowego muszą być zakupione. Jeden standardowy pakiet jest przeznaczony dla 20 strzałów. Faktycznie, dzięki eksploatacyjnych i zrobić natychmiastowe drukowanie. Markowe wkłady atramentowe do natychmiastowego drukowania z aparatu Fujifilm ma wysoką jasność i odwzorowanie kontrastu. Ponadto, umiejętne korzystanie z ustawieniami urządzenia, aby sfotografować naturalny kolor i jasność zostaną uwzględnione. Kasety wykonane w bezpiecznej obudowie, a dzięki nowej technice tworzenia emulsji użytkownik może wykonywać zdjęcia w warunkach temperatury od -5 ° C do + 40 ° C

Pozytywne informacje zwrotne od modelu

Uczestnicy chwalili model dla łatwości obsługi i ogólnej dobrej obudowie. Jeśli poprzednia seria Reprezentantów zachwyceni właściciele kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze, urządzenie w tym samych cech zostały wzmocnione, co oczywiście powoduje, że opinie z podziwem. Również wiele podkreślać jakość wersji obudowy. Niezawodność i trwałość montażu stosować tworzywa sztuczne – te zalety są szczególnie cenione przez miłośników podróży i turystyki. Funkcjonalność dostępna dla japońskiej kamery z małej poligrafii, otrzymał także wysokie noty. Oczywiście, na rynku jest bardziej produktywny model z wieloma funkcjami, ale jest to dla bardziej high-end, w których ceny są wyższe i masywniejsza konstrukcja. Według użytkowników, twórcy dostarczyły dobrych narzędzi model z czterech trybów fotografowania i wizjera.

negatywne opinie

Nie wszyscy właściciele dzielić pozytywnego orzeczenia o pracy wizjera. Krytyczne opinie w adresie odnoszą się głównie do lokalizacji urządzenia. Zwłaszcza po niedogodności odczuwane przez przejście od zwykłej kamery cyfrowej. Wizjer znajduje się w lewym górnym rogu, więc po raz pierwszy możliwe jest uzyskanie obrazów, które nie spełniają ramkę pierwotnie pomyślany. Są roszczenia i do samej jakości zdjęć, co czyni aparat natychmiastowy druk. Sugerują, że dobre zdjęcie, uzyskane w możliwej do zasady, ale tylko z odpowiednim umiejętności i zdolność do korzystania z funkcji tego urządzenia. W rękach niedoświadczonego użytkownika takie zdjęcia mogą być rzadkie. Głównym problemem w tym zakresie – jest wybór optymalnego oświetlenia i regulacji ostrości.

Oddzielnie, model został skrytykowany za wysoką cenę. Aparat jest dostępny na rynku rosyjskim średnio 5-6 tys. RUB. Jeśli dodać trochę, można uzyskać możliwość tworzenia więcej obrazów wysokiej jakości poprzez aparatury wyższy poziom. Tani koszt i kasety «Polaroid» Instax. W szczególności, pojemnik 10 strzałów szacuje się na 300-400 rubli.

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, model skutecznie przezwyciężyć problem rozszerzenia pojęcia błyskawicznych maszyn drukarskich. Oczywiste jest, że w porównaniu do wcześniejszych urządzeń tego modelu rodziny zrobił kilka kroków w kierunku zwiększenia ergonomii i funkcjonalności. Ale w tym samym czasie, aparat natychmiastowy druk Instax Mini 8 jest drogie akcesoria, brakuje praktyczność. Wynika to głównie z powodu wysokich kosztów materiałów i komorą się w postaci kasety. Koszty te mogą być łatwo poddane prawdziwie wysokiej jakości obrazów. Ale tutaj, aparat nie wzbudzić zaufanie, ponieważ nawet doświadczeni użytkownicy udanych zdjęć nie zawsze są. Nawet jeśli to nie znaczy, że obrazy wielkości formatu z samej plastikowej karty nie wydaje się tak atrakcyjny. Jednak fani „Polaroid” i w tej funkcji są jego piękno, które zasługuje nadpłat.