743 Shares 7804 views

Bez podania przyczyny siniaki na nogach, co robić?

Siniaki na nogach może pojawić się niespodziewanie. A niekoniecznie z powodu wstrząsów, gdy uszkodzone naczynka podskórne. Czasami pojawiają się siniaki na nogach, nawet jeśli dana osoba nie jest o tym, co boli. I często w takich przypadkach jest kobiet, które skarżą. Ponadto, wiek i cera jest bez znaczenia. Siniaki na nogach bez powodu u kobiet pojawiają się przede wszystkim na cienkiej i delikatnej skóry.

Siniaki na nogach – mam się martwić?

Oczywiście, najczęściej pojawiają się siniaki od uderzeniami ciał stałych, lub w wyniku upadku. Na przykład, w lodzie. Ale co zrobić, gdy nie ma powodu, siniaki na nogach, aż siniaki? Jeśli zjawisko to stało się trwałym – jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem. W zasadzie nie ma siniaki na nogach, ponieważ jest w swoim krwioobiegu jest najbardziej opóźniony. Ale istnieje szereg chorób, w których siniaki. Byli w stanie zidentyfikować tylko lekarzy, więc wizyta nie jest konieczne, aby je dokręcić.

Przyczyny siniaki na nogach

Siniaki tak proste, znikąd, może nie. Powody są zobowiązane mieć. Nie tylko zewnętrzne (na przykład ze względu na wstrząsy) i wewnętrzny. Korpus może nie niezbędne substancje, lub odwrotnie jest duży nadmiar nich. W przypadku stłuczenia na nogach, powodem może być wynikiem utraty selenu we krwi, wapnia i kobaltu. Czasami niebieskawe plamy pojawiają się z powodu sepsy, uduszenie lub przechłodzenia tkanek.

Dlaczego siniaki na nogach pojawiają się po zażyciu niektórych leków? Na przykład aspiryna. A powodem jest fakt, że spowalnia krzepnięcie krwi i pomaga siniaki. A jeśli kapilary w nogach są słabe, to przyspieszyć pojawienie się siniaki. To samo działanie może mieć „naproksen”, „Ibuprofen” i inne rodzaje leków przeciwbólowych.

Jeśli bez powodu siniaków na nogach, to jest to możliwe z powodu braku witaminy C. Jest ona odpowiedzialna za kapilarnej twierdzy. Aby wypełnić to wystarczy codziennie po obiedzie wypić trochę soku z cytryny, rozcieńczony wodą. Dosyć wszystkich połówek owocowych. Cytryna wyciśnięty do szklanki i dodać wodę.

Wynika to również siniaki a niedobór witaminy C. Dzięki niemu, ciało jest utrzymywane normalne krzepnięcie krwi. Jeśli witamina K wynosi brakuje, to obserwuje się zasinienie (niedobory witamin). Zasadniczo, witaminy brakuje po zimie, gdy organizm jest wyczerpany. Aby wypełnić je po prostu trzeba być dodawane do żywności lub brokuły kapusty. Lub udać się do lekarza, który przepisze kompleksów witaminowych po wyniku testu.

Choroby, w których mogą mieć siniaki na nogach

Siniaki na nogach są często tworzone nawet z chorobami genetycznymi. W takim przypadku osoba ma dziecko zaczyna uniknąć urazów. I nieoczekiwane zjawisko siniaki już mu znane. Istnieje szereg chorób, siniaki na nogach mogą wystąpić bez widocznych uszkodzeń

  • Słaba krzepliwość krwi.
  • Żylaki (siniak na żyły na nodze pojawia się częściej u osób, które pracują na stojąco przez cały dzień). Dlatego potrzebne są małe siedzące przerwy. W rozkurczające mięśnie i przepływ krwi do nóżek jest aktywowany.
  • Różne zaburzenia krwi. Na przykład, hemofilię i tromotsitopeniya t. D.
  • Niewydolność żylna.
  • Manifestacja rumień guzowaty.
  • Zwiększona łamliwość naczyń krwionośnych.

Najczęstszymi przyczynami siniaki na nogach

Siniaki mogą nagle pojawić się w niewłaściwym czasie, lub zakłócony odżywiania lub niedobór witaminy. Często z ostrą utratę masy ciała, stresu, przepracowania, to znaczy ich negatywny wpływ na układ nerwowy.

Siniaki na nogach bez powodu u kobiet jeśli pojawiają piersią Organizm silnie osłabiony. Często pojawienie się krwiaków promuje hormonalną tło, brak wapnia lub chorej wątroby. Jeśli pojawiają się siniaki po iniekcji, to wina jest prawdopodobnie słabą krzepliwość krwi.

Jak zapobiec pojawieniu się siniaki na nogach?

Kiedy nie ma powodu, siniaki na nogach, może to być znak ostrzegawczy z poważną chorobą. Tak powinno być ostrzeżony zawczasu o ich zdrowie. Aby to zrobić, wystarczy do uprawiania sportu, korzystania ze schodów zamiast z windy, jazda na rowerze, jazda na nartach. Czy masaż stóp.

Dieta musi zawierać morele, marchew, kiwi i wszystkie owoce cytrusowe. Bardzo dobre kąpiele odbioru kontraście. Jednocześnie znacząco wzmocnić naczynia. Procedura ta jest najlepiej wykonać w godzinach wieczornych. Po wlaniu muszą zostać wykorzystane do maści i kompleks witamin.

W aptekach można kupić specjalne maści zawierające witaminę K. Aby pocierać je dwa razy dziennie jest niezbędne, aby zapobiec siniaki, ale jeśli już się pojawiły, a następnie trzy razy.

„Bromelaina” brane między posiłkami 150mg. Aktywny enzym wyekstrahowany z ananasa i ułatwia rozkład białek. „Arnica” podjęte w celu zapobiegania siniaki – 1 dawkę. Pierwsze trzy dni, można ją pić dwa razy dziennie, z przerwami na 4:00.

Jakie leczenie jest konieczne, jeśli bez powodu siniaków na nogach

Masaż może pomóc, a nawet kiedy siniaki na nogach. Dzień wystarczy, aby znaleźć tylko 15-20 minut dla niego. Stosowane do kremów nawilżających. początek masaż zrobić od palców do pięty toe, a następnie – do podudzia i uda.

Heparyna maść – bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z siniakami. Zawiera on składniki, rozcieńczenie krwi w miejscu niebieszczących. Apteki mogą również kupić trawę-badyagu. Jest sprzedawany w postaci proszku. Jak go przyjąć – to podano w instrukcji.

Dobry środek na stłuczenia – Goulard. Mieli wielką pomoc do rozpuszczenia niebieskie plamy i siniaki. Wśród dobrze sprawdzonej maści „indovazin”, „Troxevasin” i „Zbawiciela”.

Jak pozbyć się siniaków na nogach ludowych sposobów

Istnieje wiele metod ludowej leczeniu siniaków. Jednym z najłatwiej dostępne dla każdego. Wymagane sól i cebula. Należy najpierw zetrzeć. Następnie miesza się go z łyżką soli kuchennej. Mieszaninę rozprowadza się gazy i nanosi siniaki. Trzeba zachować minuty na 10. Wystarczy wspomnieć, 2-3 razy dziennie.

skrobi ziemniaczanej zmieszano z wodą i stosuje się do gęstości dla stłuczenia przez pół godziny. Kilka dni później niebieskawy nachet wprost. Można używać soli i octu. Ten przepis jest odpowiedni dla tych, którzy nie mogą znieść zapachu cebuli, lub jeśli dom nie jest skrobia. Wziąć 250 g octu i rozcieńczonego w nim przez 1 godzinę. Soli. Z otrzymanego roztworu, zwilżyć watę i nanosi siniaki w ciągu pół godziny, dwa razy dziennie.

Jak pozbyć się siniaków na nogach szybko i efektywnie? Weź alkoholu nalewki propolis i olej rycynowy. Są one mieszane i stosowane do niebieskawym miejsce w kompres.