617 Shares 4469 views

Co to royalty przy zakupie franczyzy?

Co to royalty? Termin ten pochodzi od angielskiego „królewski”, co tłumaczy się jako „królewski”. Tantiemy – płatność że korona wypłacana przez jego oddanych za tantiemy lub własności gruntu. Powszechne użycie terminu nabył w 16 wieku, kiedy przemysłowcy, były zaangażowane w rozwój kopalń za zgodą państwa musiał zapłacić swoją część zysków.


inne wartości

Należności licencyjne mogą być używane w odniesieniu do:

– obowiązki;

– opłaty za rozwój szerokiej gamy surowców mineralnych;

– dzierżawy ;

– opłaty licencyjne;

– zyski lub udział danego produktu, która zastrzegła sobie właściciela nieruchomości, nadając jej własności innych osób.

Co to royalty ramach franczyzy?

Obecnie termin ten jest najczęściej stosowany jako część tego trendu. Franchise – najbardziej popularna i opłacalna opcja, aby zbudować biznes. W rzeczywistości, właściciel dostaje gotowy do prowadzenia działalności franczyzowej. Jest on wspierany przez partnerów, przeszkolonego personelu i niskie ceny zakupu. Franczyzy jest zakupiony przez dokonanie płatności ryczałtowe (w ratach lub całej kwoty). Co to jest honorarium w tym przypadku? Jest to opłata do franczyzodawcy dla marki. I, oczywiście, do wykorzystania technologii i innych usług świadczonych na nich, zawarte w umowie licencyjnej. Royalty w tym przypadku może być stosowana w formie określonej kwoty lub jako procent zysków. Wszystko jest bardzo indywidualne i zależy od konkretnej firmy.

rodzaje obliczeń

Okazało się, że rodziny królewskiej, a teraz mówić szczegółowo o rodzaju obliczeń. Istnieją tylko trzy:

– Procent sprzedaży. Dziś jest najczęstszym typem na rynku. Odsetek ten jest wypłacany do franczyzodawcy przez pewien okres, a jego wielkość jest określona w umowie.

– Procent marży. Ten rodzaj rekompensaty stosuje się, gdy istnieją różne poziomy marży na usługi lub produktu. Jest to niezwykle istotne dla franczyzodawców, które mają wpływ na wycenę handlu detalicznym i hurtowym.

– Poprawiono. Jest to ciągły płatności określony w umowie. Jego wielkość zależy od liczby przedsiębiorstw w branży, liczby klientów, kosztów usług franchisingowych i tak dalej. D. Ten typ obliczania wynagrodzenia jest stosowany w spółkach, w których trudno jest określić dokładną kwotę dochodu. Zazwyczaj opłata miesięczna.

Sposób uwalniania

Teraz wiesz, co królewskiej. Wreszcie, pomówmy o sposobie zwolnienia z takiej wypłaty. Metoda ta jest stosowana przez franczyzodawcę w celu ustalenia kosztów licencji i patentów. W normalnych okolicznościach, właściciel franczyzy daje jej nabywcy prawo do korzystania z przedmiotu ich własności intelektualnej dla rodziny królewskiej. W tym przypadku, ta ostatnia stanowi procent przychodów otrzymanych przez przedsiębiorcę ze sprzedaży towarów lub usług. Zwolnienie od sposobu royalty zapewnia: przez pewien okres kosztem własności intelektualnej równej kosztów przyszłych opłat licencyjnych za pełną licencję dożywotnią (patent). Obliczanie wartości należności licencyjnych jest oparta na analizie konkretnego rynku.