794 Shares 3878 views

Winogrona na przedmieściach. uprawa

Najstarszych i najbardziej znanych kultura, która rozpoczęła jego rozprzestrzeniania się do Azji Mniejszej, na Kaukazie i Grecji – winorośli. Jednocześnie dwie odmiany uprawiane w Rosji, Wschodniej Europy i Azji.

Winogrona są mało wymagające rośliny, i nie jest tak ważne ziemi, na której się ją rozwijać, ale często przeszczep nie lubi. Wszystko to dlatego, że sadzonka jest bardzo długie korzenie, które może wynosić od 2 do 5 metrów. Idą w głąb gleby i uszkodzić ich system jest dość prosta. Zauważ też, że podkład o wysokiej zawartości soli i mokradła nie nadają się do uprawy winogron.

Warunki klimatyczne, a także ekspozycja światła wpływa na wzrost winorośli. Zasadzić w południowo-zachodniej, południowej i południowo-wschodnich zboczach – najlepszym rozwiązaniem, ale trzeba go ukryć od mokrych i zimnych północnych wiatrów wschodnich. Dla najlepszych winogron rosnące wykorzystanie przestrzeni w budynkach, w których istnieje lepsze oświetlenie na stronie zawietrznej. W związku z powyższym, po posadzeniu roślin może być w jednym miejscu przez 30-50 lat.


Jeśli zdecydujesz się sadzić tej jagody, najpierw muszą być zakupione. Winogrona na przedmieściach kupić tylko tyle. Sadzonki powinny być zakupione wcześniej i najlepiej kilku odmianach. W ten sposób zostanie utworzony warunki niezbędne do pomyślnego wzrostu i rozwoju roślin.

Winogrona na przedmieściach można sadzić wiosną lub wczesną jesienią. Przed rozpoczęciem pracy dołu szerokość od 60 do 100 cm, a najbardziej korzystnie do kopania rowu, którego długość zależy od liczby sadzonek. Następnie każdy łodygi winorośli umieszczonych w otworze. Ma średnią głębokość 60 cm. Sadzenia jest konieczne skrócenie dolną część rośliny około 10 cm, górna zasadniczo usunięte. Głównymi korzenie dla lepszego wzrostu powinny być traktowane z IAA roztworu miodu lub zacieru. Po wszystkich prawidłowych procedur sadzenia winogron na przedmieściach wzrośnie, jak również w innych bardziej południowych regionach.

Nie należy zapominać, że dno studzienek należy wprowadzić podatny grunt górnej warstwy, która jest zmieszana z kompostem i kopiec jest uformowany. Kiedy sadzonki sadzenia należy upewnić się, że górne oko było w 4 cm nad ziemią. Korzenie muszą się rozprzestrzeniać, bardzo dobrze pokryte ziemią, a następnie podlać. Woda jest wchłaniana, a ziemia jest nieco podeptane, a następnie wypełnić podatny grunt dla innego 3-4 cm. Ta procedura jest konieczna, aby oszukać zabezpieczeniu zimowy lub letni suszę.


Raz w ciągu roku od daty sadzenia winogron w kraju, konieczne jest, aby kopać, aby usunąć chwasty. W tym wieku winorośli zależy wyłącznie od drugich sadzonek rocznie.

Winogrona na przedmieściach rośnie na kracie. Szczególną uwagę podczas jej uprawy należy zwrócić na jesieni, gdy jest to niezbędne do przygotowania zimnych krzewów. Aby to zrobić, wynalazł wiele odmian odpornych na mróz, i to najlepiej podejść do tego problemu praktycznie i zapewnienie ochrony roślin przed mrozem.

Na wiosnę, gdy śnieg topnieje, bicz młodych siewek będzie leżał na ziemi. W tym przypadku, wsparcie dla winogron byłby dobry asystent.