118 Shares 7691 views

BMW E34. BMW E34: specyfikacje, zdjęcia

A symbolem luksusu i prestiżu w późnych latach 80-tych był samochód BMW E34, którego poprzednikiem był rewelacyjny E28. Nawet dziś, to naprawdę warto zwrócić uwagę na samochód, który jest bardzo popularny. Jest to na pewno powiedzieć, że jest to swego rodzaju arcydziełem. Spójrzmy na właściwości technicznych tego modelu, możemy znaleźć mocne i słabe strony.


Wnętrze i wyposażenie

Dzisiaj, nie każda maszyna jest tak wygodne, jak E34. Fakt, że centralna konsola jest wykonany w taki sposób, że kierowca może nie tylko szybko, ale też wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych kontroli. Co do czujników, po czym są one montowane w „torpedy” bardzo udane. Podczas ich ruchy mogą być wyraźnie widoczne. W nocy, to nie jest konieczne, aby przyjrzeć się bliżej, ponieważ poziom oświetlenia instrumentem. Aby uniknąć zamarzania i parowaniu okien, kanały powietrzne są przewidziane, które są nie tylko na przednim panelu, ale także do drzwi, co w połączeniu daje dobry wynik. Przez 90 lat th pojazdów wyposażonych w klimatyzację oraz poduszkę powietrzną dla kierowcy. Dodatkowo można zamówić komplet z magnetofonu kasetowego, w czasie jazdy nie było jeszcze. W maksymalnej konfiguracji zainstalowanego na szyberdach elektryczny i skórzane wnętrze.

Zainstalowanie silnika na E34

Aż samochód zostanie usunięty z produkcji silników zaproszono 13, z czego 11 – benzyna. Jeśli chodzi o moc, spread jest wystarczająco duża. Minimum – 115 koni z silnikiem benzynowym i taka sama dla oleju napędowego. Miałem również możliwość zakupu samochodu z silnikiem 340-konnym, ale to wykluczają. Na początku planowano zainstalować serii M20 i M30 2.0 / 2.5 i 3.0 / 3.5 litra. Wszystkie te silniki można uznać rodzinę, mają napęd pasowy i dwa zawory na cylinder. Nieobecność hydraulicznych doprowadziły do tego, co było wymagane okresowe dostosować braki zapłonu, ale to nie był problem, ponieważ do wykonywania tego rodzaju regulacji potrzebne co 35 000-40 000 km. Jeszcze rzadziej konieczne było przeprowadzenie wymiany pasa, raz na 50 000-60 000 km. Trudno jest powiedzieć, jakie są M20 i M30 zostały poważnie wadliwe, ponieważ zespół był naprawdę wysokiej jakości.

Silniki BMW E34: M50 i M60

Już w 1990 roku, zdecydowaliśmy się zainstalować zmodyfikowane wersje silników w Monachium. W prawie wszystkich aspektach ich prześcignąć swoich poprzedników. Jedną z największych zalet była obecność systemu dystrybucji gazu VANOS. M50 miał objętość roboczą pojemności 2,0 do 2,5 litra na 150 koni mechanicznych i 192 odpowiednio. Głównym zadaniem projektantów było zwiększenie poprawę moc, moment obrotowy i efektywność. Aby osiągnąć ten cel wszystkim zestaw 4 zawory na cylinder, różne modyfikacje przyspieszane do ich zawartości. Silnik zasób był także na poziomie. Przestrzeganie wszystkich wymogów pracy silnika może iść około 600 000 kilometrów. Główną wadą – jest bardzo wrażliwe na przegrzanie, dlatego właściciele musieli stale monitorować stan pomp, rur i termostat. Zaleca się, aby nie oczekiwać na całkowitym braku jakichkolwiek konkretnych części BMW E34 i przeprowadzić jego wymianę przed wystąpieniem stanu alarmowego.

modyfikacje samochodów

W 1991 roku na wszystkie koła napęd został zwolniony. Nowa modyfikacja „pięć” wytworzono z silnikiem benzynowym 2,5 litra. Pierwszeństwo dano moment obrotowy na tylne koła, ponieważ nie miały o 64%, pozostałe 36% do przodu. Praktycznie wszystkie samochody miały pięć mechaniczną skrzynią biegów, która jest mniej powszechne w automatyczna 5-biegowa. W odniesieniu do eksploatacji, takich jak niemych bloków, są one zalecane być zmieniane co 55-60 tysięcy kilometrów. Stojaki (przednie) są zmieniane co 40 tysięcy kilometrów. Nie możemy powiedzieć o wspomaganie układu kierowniczego, który od razu zakochał się w kierowców. W zależności od prędkości koła pojazdu może stać się cięższy lub lżejszy. To, oczywiście, nie rozwiązuje problemu pary robak, który dość szybko zepsuł, jednak na drodze kierowcy poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W rzeczywistości, nawet w 2014 roku, można powiedzieć, że z całą pewnością, że E34 – kompleks w kategoriach technicznych samochodu, ale poziom niezawodności na jego wysokości. Jeśli czas przejść MOT, aby zmienić eksploatacyjnych i dbać o pojeździe, problemy z nich nie wynika.

Specyfikacja E34 M50 z manualną skrzynią biegów

Pojazd wyposażony w silnik 2.5 litra, który dostarcza 192 KM. Około 8,5 do urządzenia może być rozproszony do 100 km i maksymalnej prędkości 230 km / h. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, samochód nie wyszedł tak chciwi, jeśli spojrzeć na jego pojemności. Średnia wynosi 9 litrów na 100 km. Bagażnik jest dość pojemny, jego objętość wynosi 460 litrów. Trzeba też powiedzieć, że rozkosz, a zbiornik paliwa, do którego można wlać 80 litrów paliwa. Wolna przestrzeń 120 mm. Dziś popularne i tuningu BMW E34, który zawiera otwór silnika, montaż wału korbowego sportowej obu. Wszystko to zapewnia szybki samochód, ale jest to bardzo ekonomiczne. Jeśli chodzi o koszty, to zależy od stanu organizmu, a także pod maską. Najczęstsze warianty od 4 do 9 tysięcy dolarów.

wniosek

Więc zrobiliśmy przegląd E34. Jeśli stoją przed dylematem, nie spiesz się, aby podjąć decyzję. Nie zwracaj uwagi na objętość silnika, lepiej przyjrzeć się, jak zachować salonu oraz stanu elementów i podzespołów pojazdu. Aby zacząć oceniać wygląd BMW E34. Na zdjęciu w tym przypadku wskazane jest, aby nie wierzyć, i aby zobaczyć najbardziej, najlepiej ze specjalistą. Dzięki czemu można uzyskać obiektywną ocenę, przejażdżki i wyciągnąć wnioski dla siebie. Tutaj w zasadzie wszystko, co można powiedzieć o legendarnym E34. Kosztowne naprawy ponad kompensowane niezawodności i trwałości pojazdu, więc nie można się martwić. Wystarczy wypełnić olejem jakości i benzyny, jak każdy silnik, czy to M2 lub M5 wymaga starannego traktowania i dobrej opieki.