289 Shares 6137 views

Dzheyms Speyder: biografia, filmografia, życiu osobistym i ciekawostki

Amerykański aktor Dzheyms Speyder grał podczas swojej ponad 35-letniej kariery w telewizji i filmach około 4 kilkanaście ról. Wśród nich są i praca za którą otrzymał Znanym profesjonalne nagród.

wczesne lata

Dzheyms Speyder urodził się w 1960 roku w Bostonie, Massachusetts. Jest najmłodszym z trójki dzieci, Jean (nee Fraser) i Stoddard Spader. Rodzice byli nauczyciele i dużo czasu na podnoszenie jej syna i dwie starsze córki. Jako aktor lubi żartować, jako dziecko był niezwykle trudny pod dyktatem żeńskiej, spod którego chciał wyjść jak najszybciej. Dzheyms Speyder i jego rodzina przeniosła się często, więc przyszłość aktor nie mógł zaprzyjaźnić.

Początkowo chłopiec uczył się w prywatnej szkole, szczupak, gdzie jego matka uczyła malarstwa, a następnie – na podstawie średniej szkoły w mieście North Andover, Massachusetts, gdzie jego ojciec pracował. Później James uczestniczących w Phillips Academy w Andover, ale rzucił ją w 11 klasie i udał się do Nowego Jorku, by zostać aktorem.

Przybywając tam, Spader kilka lat pracy jako barman, nauczał jogi, był kierowcą ciężarówki, rozładunek samochodów i służył jako oczyszczenie.

debiut

Pierwsza rola film Dzheyms Speyder grał w 18 lat w filmie „drużyny”. Film został zaprojektowany do tineydzherskih publiczność i nie miał wiele sukcesów. Jednak młody aktor nie musiał czekać na następny zaproszenie do strzelaniny, w 1981 roku na ekranach pomniejszanie obrazu „Endless Love”, w którym James grał rolę Keith Butterfield. Rola nie była głównym, ale jego partnerzy byli Tom Kruz, Bruk Shilds oraz dwukrotnie nominowany do „Oscara” Shirli Nayt i Spader zauważył reżyserów, którzy poszukują utalentowanych przybyszów na swoich obrazach.

W 1985 roku aktor grał już w 2 filmach, w tym tytułową rolę w młodzieżowym serialu „ściany do ściany”. Nawiasem mówiąc, była to jedna z pierwszych zdjęć, kaset wideo nielegalnie widział Młodzież w ZSRR.

Rok później nagrał symbole seksu roli przystojnego playboya w filmie „The Girl in Pink”. Taka rola rozpieszczone bezczelny wkrótce ustalona dla młodego aktora, i przez długi czas nie mógł się go pozbyć.

dalsza kariera

W 1987 Dzheyms Speyder pierwszy zagrał przestępcę w filmie „Less Than Zero”. W nim zaproponował utworzenie obrazu na ekranie od handlarza narkotyków o imieniu ODP. W tym samym czasie aktor pojawił się także na ekranie w „Mannequin” obrazy, Baby Boom i „Wall Street”. W tym ostatnim filmie główne role zostały zaproszone gwiazdy Hollywood Maykl Duglas i Charlie Sheen.

„Seks, kłamstwa i kasety wideo”

Film ten oznaczał triumfalny debiut mało znane w czasie 26-letniego Stevena Soderbergha. Dla niej, reżyser otrzymał „Złotą Palmę” na festiwalu w Cannes, a Dzheyms Speyder, który grał główną rolę, otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. Aktor stał się partnerem uroczy Endi Makdauell, a sam obraz stał się kultowy, jego kasa była wyjątkowo duża jak na film niskobudżetowy.

Tak więc, na progu 30. rocznicy Spaderem mógł uważać się trzymał aktora przed którym posiada wielkie horyzonty zawodowe.

W latach 1990,

W ciągu ostatnich 10 lat XX wieku wielu Dzheyms Speyder wystąpił. Wśród jego prac udavshihsya większości z tego okresu można zauważyć rolę:

 • Michael Ball w filmie "zły wpływ" (1990);
 • Tim Geritti w filmie „Była światłość prawdziwa” (1991);
 • Bob Roberts "Chuck Marlin" (1992);
 • Szary w filmie "Fowler Storyville" (1992);
 • Jack Pozzi w filmie „Muzyka z okazji” (1993);
 • Ray Reardon w filmie "Seks, kłamstwa Madness" (1993);
 • Swinton Stewart w "Wilka" (1994);
 • Dr Daniel Jackson w "Stargate" (1994);
 • James Ballard w filmie "Miasto gniewu" (1996);
 • Lee Woods w filmie „Dwa dni w Dolinie” (1996);
 • Dr Ernst Werner w "Intensive Care" (1997).

Dr Deniel Dzhekson

Jak już wspomniano, w 1995 roku, Dzheyms Speyder, filmy z udziałem, które są znane w Rosji, zagrała w filmie fantastycznym „Stargate”. Dostał główną rolę archeologa dr Daniel Jackson, który stara się rozwikłać tajemnice historii i idzie na szlaku z obcymi. Film stał się podstawą dla serii, która obecnie obejmuje film 2, 3 telewizyjny serial telewizyjny, serial animowany, komiks, kilka gier wideo, gry planszowe, itp Products.

"Crash"

Film w reżyserii Davida Cronenberga na powieści Jamesa Ballarda został usunięty w 1996 roku. Główną rolą Jamesa Ballarda w nim grał Dzheyms Speyder, którego filmografia obejmuje absolutnie zróżnicowaną pracę. Malowanie był wielkim publiczne oburzenie. Otrzymała nagrodę „za odwagę, śmiałość i oryginalność” na festiwalu w Cannes, a także nagrody w 6 kategoriach Higher National Film Awards w Kanadzie. Jednocześnie, słynny założyciel CNN Ted Turner i telemagnate wojnę i nazywa niemoralne.

Praca w telewizji

W 2004 roku aktor otrzymał ofertę do obsady serialu „Boston Legal”, gdzie zdobył główną rolę prawnika Alan Shore. Seria odniosła ogromny sukces na widowni telewizyjnej w USA. Otrzymał 5 nagród Emmy „” (wszystkie nominowane 22 razy), a także nagrody „Złotego Globu” (4 nominacje) oraz „Peabody” (2005).

Filmografia ostatniej dekadzie

Czas jest nieubłagany, więc na przestrzeni lat, Dzheyms Speyder rozstał się z ról przystojnych. Wśród najbardziej pamiętnych jego prac w ostatnich latach można zauważyć udziału w filmach i projektach telewizyjnych:

 • "Office" (2011);
 • "Kamień pragnie" (2009);
 • "Lincoln" (2012);
 • "Czarna lista" (2013);
 • "Lokalny" (2014);
 • "The Avengers: Ultron Era" (2015).

Dzheyms Speyder: miłość życia

Od połowy lat 80.”aktora fond jogi. Na jednej z sesji poznał Viktoriey Kil, z którą nawiązałem romans. W 1987 Spader nie oferują dziewczynę, którą chętnie akceptowane. Podczas 17 latach małżeństwa, para urodziły się 2 synów. Po rozwodzie Dzheyms Speyder cztery lata pozostał jeden aż poznał Leslie Stefansson. Jak się okazało, ich sprawa zaczęła się w 2000 roku, podczas kręcenia „Robbery”, i może stać się przyczyną rozwodu, James i Victoria. W 2008 roku Leslie urodziła syna.

Teraz już wiesz, niektóre szczegóły z biografii amerykański aktor James Spader i są zaznajomieni z jego filmów. Miejmy nadzieję, że będzie on nadal zachwycają swoich fanów ciekawe role.