238 Shares 3112 views

Dyskietki startowej – jak i dlaczego?

Sytuacja, gdy system Windows nie chce się uruchomić, niestety, dość powszechne. Ponadto, istnieją przypadki, gdy proces uruchamiania systemu operacyjnego jest nieprawidłowy, produkujących różnego rodzaju błędów, lub, na przykład, sesja pobieranie zostanie przerwane, zaczynając od zera. W celu rozwiązania tych problemów, a zastosowanie takiego prostego podłoża, takie jak dyskietki rozruchowej. Pilność tej metody jest udowodnione przez długi czas, pomimo faktu, że nowe wersje starają się zmniejszyć liczbę błędów.

Dyskietka startowa Windows 98 był głównym sposobem do awaryjnego systemu odzysku. Na obecnym etapie rozwoju technologii komputerowej, wielu ekspertów zaleca się użycie dystrybucji otoki lub, jak to nazywa, instalacyjny dysk CD (płytę instalacyjną). nie będą już potrzebne nowe wersje dyskietek pomocy dysku, ale ogromna liczba komputerów nadal korzystać «» wersję XP i Windows XP z dysku startowego na to, aby być prostym rozwiązaniem wielu problemów.

Ponadto, przywrócenie i zachowanie danych mogą być wykonywane przez wejście w trybie awaryjnym, lub pobierając najnowsze konfiguracje, które z powodzeniem funkcjonowały. Sam Windows oferuje ostatnią czynność po nieudanej zamykania i tryb bezpieczny może być wybrana przez naciśnięcie podczas startu systemu BIOS jako biały tekst na czarnym ekranie pojawi się, naciśnij F8 «».

Jeżeli nie jest możliwe przeprowadzenie czynności opisane powyżej, to jedynym rozwiązaniem jest użycie prostego urządzenia, takiego jak dysk rozruchowy. Aby ją stworzyć, trzeba wstępnie formatowanie. Aby to zrobić, trzeba zainstalować dyskietkę do napędu i otworzyć Zarządzanie komputerem dysków lokalnych i zewnętrznych za pomocą ikony „Mój komputer” lub jakiegokolwiek innego dogodnego menedżera plików. Obserwowani przez ikonę napędu i wybierz, aby otworzyć menu kontekstowe, po prostu klikając prawym przyciskiem myszy. Poslep to zrobić, wybierz opcję menu „Format” i kliknij na nim lewym przyciskiem myszy, potwierdzający procedurę opisaną w sekcji „Start”.

Prowadząc proces formatowania, jesteś gotowy, aby skopiować niezbędne pliki systemowe. Aby to zrobić, należy najpierw włączyć tryb, w którym będzie można zobaczyć ukryte pliki nie są widoczne w systemie Windows domyślnie. Aby to zrobić, przejdź do Panelu sterowania, kliknij „Przełącz do widoku klasycznego” i wybierz „Opcje folderów”. W zakładce „Widok” suwaka jest opuszczona do dołu i ustawić ikonę w „Pokaż ukryte pliki i foldery”, a następnie potwierdź akcję wykonaną przez naciśnięcie przycisku «Ok» przycisk.

Kolejnym etapem, przez który otrzyma pełny dysk rozruchowy zostanie skopiowany do katalogu głównego lokalnego „C” dysk te pliki:

– ntldr;

– boot.ini;

– ntdetect.com;

Zatem dysk startowy będzie gotowy. Następnie można ponownie wyłączyć tryb, w którym widoczne i ukryte pliki systemowe, w celu uniknięcia różnego rodzaju incydentów. Następnie należy sprawdzić, czy działa poprawnie uruchomić dyskietkę, które trzeba zainstalować go w napędzie i uruchom ponownie komputer.