208 Shares 9002 views

Vasnetsov (Kirov) Muzeum: Historia powstania, tereny wystawowe

Vasnetsov Museum (Kirov) stała się, po jego otwarciu w 1910 roku, pierwszy w północnych i północno-wschodnich regionach instytucji artystycznej i historycznej kraju. Tutaj można znaleźć artefakty z różnych epok. Pełna nazwa – Muzeum Sztuki nazwany VM i AM Vasnetsov. Ten słynny rosyjskich artystów, z pomocą których pierwsza kolekcja zostały zebrane.

Główne kierunki

Zmiana nazwy i działów afiliacji, Kirov Muzeum Vasnetsov nie traci swojego pierwotnego ogniska – przedstawić do publicznej prezentacji unikatowych dzieł rosyjskich i zagranicznych artystów, rzeźbiarzy, liczne przedmioty rzemiosła ludowego Vyatka regionie i sąsiednich regionów Rosji, dzieł sztuki religijnej i ikonografii.

Położenie i historia

Muzeum mieści się w stolicy regionu Vyatka, miasta Kirowa. Jej budynek znajduje się przy ul. Karla Marksa, 70. Obecna nazwa została nadana do muzeum w roku 1989. W 1992 roku, w pobliżu głównej konstrukcji (jest to dwór zbudowany w 1815 roku przez kupca Vyatkian Repin), został zbudowany nowy budynek. Wśród nich założyciele muzeum zainstalowano pomnik. artyści IT V. Vasnetsov i jego brat Apolinary Michajłowicz.

Pomnik powstał przy wsparciu mieszkańców i zainicjowała „od wdzięcznych rodaków”. Również w muzeum kompleks obejmuje halę wystawową, położony w pobliżu głównych budynków. Tutaj można odwiedzić unikalny pomnik muzeum-estate NN Khokhryakova i nie mniej interesujący pomnik muzeum-estate Vasnetsov.

Vasnetsov Museum: zwiedzanie hali

Funduszy kolekcja muzeum Vasnetsov posiada ponad 20.000 przedmiotów. Eksponaty podzielone są na wyspecjalizowanych działów, które ekspozycja stała muzeum. Nie tematyczne wystawy poświęcone znaczących wydarzeń w regionie Vyatka, dedykowane do konkretnego artysty lub rodzaju sztuki i rzemiosła.

Gromadzenie środków trwałych, które jest muzeum Vasnetsov (Kirov), podzielony jest na kilka tematycznych i tymczasowy przez wydziały definition.

Stary rosyjski kościół i sztuka

Departament dawnej i religijnej sztuce zaczęły tworzyć swoje fundusze podstawowe wkrótce po stworzeniu muzeum. Początek Ekspozycję określoną N. Mashkovtseva nalegał na spisie i fotografowanie obiektów ikony i naczynia kościelne zakrystii katedry. Wiele eksponatów są rejestrowane w tym zapasów, a później znalazł się w podziemiach i fundamentach muzeum, co zapisane unikalne dzieła dawnych mistrzów od smutnego losu podczas ustanowienia władzy radzieckiej i walki z religią w 20-tych XX wieku.

Zwiedzając muzeum Vasnetsov (Kirov), można zobaczyć obiektów kościelnych i religijnych naczynia, wykonane z różnych rodzajów sztuki ludowej – ozdobna złota i obrazowym robótki, stare wynagrodzenia, stopów miedzi, głównie staroobrzędowców, szaty religijne, drukowane i odręczne książek religijnych, rzeźbione rytualne przedmioty i, oczywiście, ikony.

Przejrzyj kolekcję działu starożytnej i religijnej dziedzinie maksymalizacji pełni zaznajomieni z obrazami i stylu starożytnego rosyjskiej kultury, aby dowiedzieć się subtelności sztuki i tradycji narodów regionu Vyatka.

malarstwo

W dziale malarstwa zebrane dzieła największych artystów nie tylko Rosji, ale także dziełem holenderski, flamandzki, niemiecki, francuski malarzy XV-XX w. Rosyjski sztuki jest reprezentowany przez te panów o szczoteczki Bryullov, V. Vasnetsov, Surikov, Repin, Borovikovsky, Shishkin, Benoit AM Vasnetsov, Venetsianov, Sierow, Konczałowski, Perov, Korovin i wiele innych wspaniałych przedstawicieli rosyjskiej szkoły sztuki, którego prace mają marzenie wszystkich muzeach i galeriach świata.

Rzeźby i wystawy graficzne

Wydział rzeźby i grafiki zasługuje również wiele uwagi ze względu na rozległe i zróżnicowane kolekcje. Zbiór tych działów są unikalne eksponaty obu rosyjskich i zachodnich mistrzów europejskich.

Departament dekoracyjnej nakładany i Sztuki Ludowej – jedna z głównych prac z Vasnetsov Museum (Kirowa). Oto wyjątkowa delikatne szkło i porcelana, miniatury lakier i wspaniałe przedmioty rzeźbione z kości. Drewniane dzieła sztuki wykonane w różnych częściach Rosji zasługują na szczególną uwagę ze względu na jego wyjątkowość i oryginalność. W kolekcji muzeum wydziału specjalnej wystawie sztuki przyznano VYATKA.

Ikonografia i rzemieślnicze, malarstwa i rzeźby, grafiki i rzemiosła – różnorodność typów twórczej sztuki najzdolniejszych przedstawicieli regionu Vyatka i oryginalnych rzemieślników pomaga poznać i zbadać tradycje, sposoby życia i cech kulturowych i narodowych ludności tego starożytnego i wspaniałego kraju.