762 Shares 3875 views

Przegląd motocykla Jawa 350 Premier

Motocykle Java można bezpiecznie nazwać symbolem epoki. W czasach radzieckich, Java było marzeniem każdego chłopca, a starsze obywatele dali to z powodu. Czuła zapachy za granicę, ale znalezienie niezbędnych części zamiennych nie było trudne. I najważniejsze: jak sam motocykl, a wszystkie niezbędne szczegóły na ten temat kosztuje stosunkowo niedrogie.


Dzisiaj zapotrzebowanie na te jednostki znacznie się zmniejszyło, niezdolne do opanowania rosnącej konkurencji na rynku. Ale niech złe języki wydostaną się, że Java to motocykl, zaprojektowany nie tyle do jazdy, co do wypoczynku w garażu! Jednostka ta nadal zdobywa serca, zbierając pod jego banderami coraz więcej fanów urządzeń radzieckich.

Jednym z najnowszych osiągnięć czeskiego producenta jest Jawa 350 Premier. Ten model, podobnie jak wiele poprzedników, zyskuje popularność nie tylko wśród fanów sowieckiej branży motoryzacyjnej, ale także wśród mieszkańców wsi i sektora prywatnego (z praktycznego punktu widzenia). To nie jest takie zaskakujące, biorąc pod uwagę wytrzymałość przy niskim ciężarze, zwykłą dostępność części zamiennych, łatwość zarządzania.

Jawa 350, cechy charakterystyczne modelu Premiera. Główne cechy

Charakterystyka techniczna motocykli Jawa 350, oczywiście, nie jest przeznaczona do dużych prędkości, ani do przewożenia ciężkich ładunków, zarówno off-road jak i dalekobieżnych. Jednak dla "pokatushki" w mieście na stosunkowo płaskiej powierzchni, a także do rozwiązywania problemów ekonomicznych, motocykle są dość odpowiednie. Silnik jest dwusuwowy, dwusuwowy, ma objętość roboczą 343,5 m 3, chłodzony powietrzem, działa raczej delikatnie. Współczynnik sprężania wynosi 9,8: 1, dzięki temu silnik ma moc, pozostając bez skrępowania.

Zbiornik paliwa przeznaczony jest do 17 litrów. Benzyna. Korzystny 92-th. Specjalną cechą modelu jest sprawdzenie poziomu oleju – w tym celu należy podnieść siedzenie. Zamocowanie fotelika jest trudne, musisz otworzyć / zamknąć go.

Tłumiki różnią się od tych, z którymi wyposażono Jawa 350, z dużą absorpcją dźwięku. Zapłon jest bezkontaktowy , niestety brak elektrycznego rozrusznika. Hamulce na Jawa 350 Premier są tarczą hydrauliczną. Rama stalowa ma zwiększoną wytrzymałość (w porównaniu z poprzednimi modelami). Zgodnie z tradycją, model Premier jest wyposażony w wózek spacerowy i kombinezon. Jawa 350 Premier może osiągać prędkości do 125 km / h.

Wygląd nowego modelu jest zauważalnie "zmodernizowany", linia kadłuba staje się gładsza, cechy sportowe są widoczne w konstrukcji kół. Obudowa pokrywa łańcuch nie tylko wykonuje bezpośrednie zadanie ochronne, ale również ma ładunek estetyczny. Prostokątny reflektor i żebra żeberka rozchodzące się od jego rogów mogą być uznane za markę modelu. Wybór kolorów nie jest świetny: czarne klasyka i mleczna biała dodały do czerwonych klasyków. Ogólnie rzecz biorąc, motocykl wygląda dość nowocześnie i schludnie. Możliwości dostrajania można uznać za dość duże.

Dzięki niskiej cenie, prostocie napraw, dostępności części zamiennych oraz charakterystyk technicznych, Jawa 350 Premier będzie idealnym transportem dla młodych ludzi z terenów górskich lub dla tych, którzy potrzebują taniego roweru mobilnego na wycieczki miejskie.