404 Shares 8653 views

Badamy Potsdam. Zabytków i niezapomnianych miejsc w mieście

Na 20 kilometrów od Berlina, nad brzegiem rzeki Havel jest historycznym miastem Poczdamie. Atrakcje w okolicy – ciągła rezydencja królów pruskich, monarchów i innych osób, które odegrały ważną rolę w życiu Niemiec. W obrębie miasta znajduje się ogromna ilość pałaców, parków i ogrodów. O każdej porze roku jest bardzo malownicze i piękne. Dlatego nie wahaj się i teraz udać się na wirtualną wycieczkę po tym wyjątkowym prowincji.


Brama Brandenburska

Piękny łuk, który znajduje się w centrum miasta i jest jego symbolem, może się poszczycić nie tylko Berlin, ale również miasto Poczdamie. Są tu od 1770 roku i są symbolem końca siedmioletniego długiej wojny, która została rozwijającej się na otwartych przestrzeniach w Europie w czasie. Budowa tego obiektu bezpośrednio zaangażowany dwóch architektów, który, nawiasem mówiąc, bardzo dużo. Podobno w trakcie rozwoju, nie są one skoordynowane swoje projekty, bo na łuku jednej strony zwieńczony masywnych drzwi, a na pozostałe znajdują się kolumny, wykonany w stylu klasycznym. Warto również zauważyć, nie daleko od tego łuku znajduje się piękna fontanna. Było to szczególnie interesujące zobaczyć w ciemności, gdy podświetlenie włącza się i wokół stworzyli fantastyczną atmosferę.

most Glienicke

Teraz, aby przenieść się z centrum do bardziej odległych rejonach miasta. Poczdam które najczęściej sięgają 16-19 wieków i ma nowszą konstrukcję. Spośród nich na uwagę zasługuje Most Glienicke, który jest przekroczenie rzeki Havel. Został zbudowany w 1907 roku, gdyż stał na miejscu drewnianego mostu nie jest już poradzić sobie z obciążeniem w postaci nowych pojazdów. W czasach pierwszej i drugiej wojny światowej, były spotkania z przedstawicielami różnych krajów. To miejsce jest uważane za cechę, która dzieli Europę wschodnią i zachodnią. Obecnie most jest przykładem architektury z początku 20 wieku. Jego rama wykonana jest z metalu i betonu, ale integralną kompozycja wygląda bardzo elegancko. Szczególnie piękny tutaj wieczorem. Oś korzystne podkreślił, że tworzy wokół romantycznej atmosferze.

Główną atrakcją miasta

W kategorii należy widzieć w tej trasie znajdziemy słynny pałac i park zespołem „Sanssouci”. Potsdam zaczęły być budowane od czasów starożytnych, a jeden z najstarszych budynków, które można zobaczyć tutaj dzisiaj jest dokładnie to. Park dawniej należał do Fryderyka Wielkiego, i zakłada się, że sam król opracowała ten projekt, pracując przez nią do najmniejszego szczegółu. Od tego czasu, aż do dzisiaj park ma kilka pięknych pałaców, z których większość jest uznawany za samą nazwę – San Souci. To zasługuje na uwagę turystów jak starożytnej świątyni, przyjaźń kościoła, chińskiej herbaty patio i eleganckiej oranżerii. Równie ważne dziedzictwo tego regionu są uważane za naturalne piękno. Tu rosną bujne winnice, róża, zdobią ogrody i malownicze uliczki, na których można chodzić swobodnie o każdej porze roku.

Dotknąć rodzimy

Jeśli szukasz, co warto zobaczyć w Poczdamie taki niezwykły, nietypowy dla Europy, konieczne jest, aby przejść do cerkwi, który został zbudowany na cześć Aleksandra Nevskogo. Wcześniej w tym miejscu znajdował się Aleksandrovka wioski, która jest zamieszkana przez rosyjskich osadników. Na początku 19 wieku zbudowano bardzo piękną świątynię, który został zachowany w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego. Ponieważ Kościół jest nie tylko zabytkiem, a obecna instytucja religijna, istnieją usługi każdą sobotę i niedzielę. Je zupełnie za darmo. Wszyscy turyści, którzy odwiedzają ten wyjątkowy świątynię, trzeba pamiętać, że różni się ona niezwykłą urodę. Ściany są pomalowane na blady róż, a przede budynku zdobią cztery kopuły.

Kościół Centralna

Jak wiecie, szczególne piękno i blask charakteryzuje jej centrum. Poczdam, które powstały w ciągu wieków, może być dumny nie tylko kilka pałaców i aleje. Naprawdę majestatyczny i zabytkiem architektury sakralnej jest kościół Św. To wyróżnia się spośród innych budynków miasta dzięki swojej szmaragdowej kopułą. Na jednej z górnych szczebli budowy jest taras widokowy z widokiem na całej dzielnicy (wstęp – 5 euro). Szczególnie zainteresowany w tym miejscu koncertów chóralnych kochanków – tutaj są regularnie utrzymywane.

Nowy ogród – nowy styl miasta

Odwiedzenia rezerwatu przyrodniczego i architektonicznego koniecznością dla każdego turysty, który postanowił udać się do Poczdamu. Zabytków tego uroczego miejsca nie jest pompatyczny jak wiele innych zabytków miasta, ale ich finezja, urok, wyjątkowość, zwrotu całości. Park został zbudowany przez króla Fryderyka Wilhelma II. W przeciwieństwie do swojego wuja, który stworzył „Sanssouci”, władca ten nie jest pocenie się każdy najmniejszy szczegół. W rezultacie, dwa pałace wyrosły bujne ogrody – Marmur i Tsetsilienhov. Pałace wyglądają bardzo harmonijny zespół z naturą. Każdy, kto tu był, powiedział, że atmosfera jest bardzo spokojny i relaksujący.

Jeśli pójdziesz do Niemiec …

Miasto, które omawialiśmy, oczywiście, bardzo małe. Ale wszystko jedno, aby nie zgubić i nie stracić z oczu, trzeba będzie mapę Poczdamie z atrakcji, które są dostępne tutaj. Tak będzie łatwiej osiągnąć swoją trasę z wyprzedzeniem zaplanować swój czas.