710 Shares 1817 views

Robaki u psów

Nadal zauroczona właścicielom psów, twierdząc, że ich pies „dom” ze szczepionką, więc nie ma robaki u psów. Doświadczeni hodowcy uśmiech w odpowiedzi. Och, wiem, że robaki u psów były i będą. Niezależnie od tego, czy w domu jest pies, czy „dvorterer” z ulicy.


Robaki u dorosłych psów powinny być wyryte raz na trzy miesiące, szczeniaki nieco inny harmonogram (to zostanie omówione poniżej). Nie można zignorować tę procedurę, jak poważnie zainfekowane psy są nieaktywne, jeść źle, one osłabiać układ odpornościowy. Ponadto, właściciel (i całe gospodarstwo domowe) są narażeni na zarażenie przez prawie wszystkich rodzajów robaków, które mogą być nośnikiem swojego zwierzaka.

Robaki u psów. objawy

Zainfekowane psy schudnąć szybko, bez połysku wełny (matowym), biały oka z niebieskawym obręczy. Często występują zaburzenia przewodu pokarmowego: biegunka, zaparcia. Ze stołka robaki mogą uciec, a czasem całe ich kul.

Robaki u szczeniąt są szczególnie niebezpieczne: dziecko rośnie słabo, prawie bez tycia, jego naturalny immunitet nie może poradzić sobie z chorobą wirusową. Na zainfekowanym szczeniąt growling żołądka po jedzeniu, nadęty brzuch, powszechnie obserwowanym wzrostem wątroby. Jak w dorosłe psy mogą wymiotować, biegunka (lub zaparcia), wraz z wydaniem robaków z wymiocin lub kałem (ale nie zawsze). Język blady, z niebieskim (u zdrowych psów jest różowy). Jeśli zainfekowany robaki szczeniaka być szczepione, może umrzeć.

Worms, uwalniając toksyny, które mogą przynieść szczeniaka do niedowładu i napadów. Larwy, wędrując po całym organizmie, mogą przedostać się do płuc i spowodować stan zapalny. Zainfekowane psy mogą wystąpić zapalenie skóry i alergie. Ponadto, robaki mogą powodować niedrożność jelit, co powoduje nasilone wymioty i szybko umierającego psa.

Robaki u psów. Leczenie i profilaktyka

Ważne jest, aby walczyć z robakami w młodym wieku (przed osiągnięciem pięciu tygodni). Larwy spaść do szczeniąt z mlekiem matki i migrować w całym ciele, w końcu wraca do jelita i rozpocząć odtwarzanie: składają jaja, rosnąć, migrację ponownie. Proces ten może być nieskończony, dopóki pies nie zginie. Szczególnie narażone samice szczenięta: podczas migracji robaki mogą dostać się do macicy i tam pozostać. W tym przypadku, lekarstwo nie jest już możliwe. Dorosły pies pozostanie nosicielem do końca życia. Przeciwrobacze leki rzuci tylko osoby dorosłe i larwy pozostaną.

Jak pozbyć się robaków? Idealnym rozwiązaniem byłby wyjazd do kliniki i wzór kolekcji. Nie będzie określić, jakiego rodzaju robaków u psów i zalecić odpowiednie leki.

Są to leki, o szerokim spektrum działania (z różnych rodzajów robaków)

– do podawania doustnego (proszki, zawiesiny, tabletki): "Azinoks" "PŘÁTEL" "Prazitsid" "albendazolu" "Kanikvantel" "Albin-C", "Dironet" "Prazimek D" "Dirofen" „Prazitsid-zawieszenia”, i inne;

– krople (spot-on, kapanie na kłębie): "Stronghold" (USA), "Prawnik" (Niemcy), "PRAZITSID COMPLEX" (Rosja);

– wtrysk.

Szczególnie chcemy podkreślić „Stronghold” i „prawnika”, ponieważ leki te nie korzystają z pierwszego roku. Tylko pozytywne opinie. Co ciekawe, efekt kombinacji: pies zostanie zwolniony wszystkich nicieni żyjących w jelitach i jest chronione przed demodeksnyh kleszczy, szczypiec sarkoptoidnyh (cynotes Otodectes Sarcoptes canis, Notoedres cati).
„PRAZITSID kompleks” nie jest używany, ale słyszałem pozytywne opinie. Lek ten, w przeciwieństwie do powyższego, działa na tasiemców.
Poprzez zakup jednego z produktów, należy sprawdzić datę ważności i uważnie sprawdzić instrukcje. Nie wszystkie leki są odpowiednie dla szczeniąt. Koniecznie sprawdź klinikę, czy wybrany lek jest stosowany w danym przypadku (nazwa wagę i wiek psa).

Zazwyczaj pierwsze szczenięta są przeciw robakom na życie czwartego tygodnia (25-dniowy). Zażywanie narkotyków „Pyrantel” dla czwartego roku. Szczerze, że weterynarze nie są zadowoleni z tego, ale skarg dotyczących tego leku nie mamy (działa sprawnie, łatwo tolerowane, działa na różnego rodzaju robaków, zgodnie z instrukcją, można podać lek nawet małych dzieci). Jest sprzedawany w zwykłych aptekach dla ludzi. Dawka do przodu, opierając się na masie urodzeniowej: 1 kg wagi w strzykawce 0,3 ml zawiesiny (uwaga: nie więcej i nie mniej) oraz daje 20-30 minut przed podaniem. Po 10 dniach – powtórzenie. Dalej – to zwykłe leki weterynaryjne.
Uniknąć zakażenia robakami jest niemożliwe. Pies może się zarazić nawet bez wychodzenia z mieszkania. Larwy pasożyta może być właścicielem obuwia, mięsa, ryb, nawet w wodzie pitnej. Przewoźnicy i inicjatorzy zakażenia może być pchły. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie zapomnieć o rutynowe odrobaczanie i leczenia pcheł w celu własnego bezpieczeństwa i dla dobra swojego psa.