341 Shares 9121 views

Rzeżączka u kobiet: krótki opis

We współczesnej praktyce lekarskiej często jest diagnozowana rzeżączki u kobiet i mężczyzn. Choroba jest spowodowana przez bakterie zwane gonococcus, które penetruje zdrowego ciała podczas stosunku płciowego z osobą zakażoną. Najczęściej choroba dotyka młodych ludzi w wieku od 20 do 30 lat, ponieważ w tym okresie, ludzie mają tendencję do zbyt uporządkowany życie seksualne.


To ciekawe, że rzeżączka u kobiet diagnozuje się rzadziej, ponieważ przeniesienie drobnoustrojów z organizmu samca samica jest bardziej skomplikowana – z małym stężenie patogenów jest bardzo małe prawdopodobieństwo ich wchodzących do cewki moczowej.

Rzeżączka: objawy choroby

Po penetracji bakterii występuje w zdrowym ciele z okresu inkubacji, czas trwania, który może się zmieniać od jednego dnia do kilku miesięcy. W tym okresie żadnych objawów są przestrzegane.

Mikroorganizmy w większości przypadków wpływa układu moczowo-płciowego. Dość rzadko rozprzestrzeniania się infekcji w odbytnicy, stawów, oczu, ust i serca.

Rzeżączka u kobiet na początku jego rozwoju nie pojawia się silne swędzenie w pochwie, w dziedzinie zewnętrznych narządów płciowych. Ponieważ wzrost bakterii świąd jest znacznie zwiększona. Wraz z tym, nie jest pojawienie się nietypowych wydzielin – początkowo są one rzadkie i niemal niezauważalne, ale zmienia się z upływem czasu, ilości i konsystencji, możliwe jest również, aby zauważyć ślady ropą.

Pojawia się i dyskomfort podczas oddawania moczu – pierwsze to jest światło. Ale z czasem, ból jest znacznie zwiększona, a stają się ostre i cięcia, zwłaszcza pod koniec oddawania moczu, które mogą mieć zanieczyszczenia krwi.

Nieleczona choroba staje się przewlekła, z objawami bardziej ukryte, ale bardzo niebezpieczne konsekwencje.

Rzeżączka u kobiet: leczenie

Nie wstydź się iść do lekarza i próbować leczyć się. Fakt, że objawy choroby jest dość łatwo pomylić na przykład z chlamydią.

Wyeliminować zakażenie za pomocą penicyliny. Czas trwania kursu, dzienna dawka, tryb odbioru – to wszystko zależy od lekarza prowadzącego, zalecenia, które muszą być przestrzegane bez pytania.

Ponadto, ekspert również wyznaczyć leków, które stymulują prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Możliwe powikłania rzeżączki

Należy zauważyć, że rzeżączka – niebezpieczna choroba, ponieważ nie powoduje szczególne zaniepokojenie u pacjenta, co prowadzi do tragicznych konsekwencji. Na przykład, u kobiet zakażenie często powoduje zapalenie szyjki macicy – zapalenie kanału szyjki. W takim przypadku, błony śluzowe pęcznieje istnieją liczne wydzielina ropna. Gdy ropa wychodzi, może to spowodować zapalenie sromu.

Ponadto dość często przewlekłą formą rzeżączki prowadzi do niepłodności, a zarówno kobiety jak i mężczyźni. W takim przypadku, jeśli infekcja występuje w trakcie ciąży, ryzyko poronienia lub innych zaburzeń wzrasta znacząco.

infekcja bakteryjna może wpływać i układ moczowy. Na przykład, dość często zwężenie cewki moczowej wraz z histologicznych zmian w pęcherzu – wszystko to prowadzi do gromadzenia dużych ilości moczu. W ciężkich przypadkach, pacjent w tym stanie istnieje pilna potrzeba interwencji chirurgicznej.

środki zapobiegawcze

Podstawowym sposobem zakażenia – to masowe stosunek płciowy, zarówno ty i twój partner. Dlatego w każdym przypadku powinny być chronione. Musisz także być regularnie testowane pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową – co najmniej raz na sześć miesięcy. W przypadku gdy akt seksualny z nieznajomym nadal występowały, i można założyć prawdopodobieństwo zakażenia, należy udać się do badania lekarskiego w ciągu najbliższych dwóch dni.