497 Shares 1560 views

Starszy John Mironow: biografia, który służy zarówno do niego nie

W Petersburgu, służąc Bogu i ludziom w świątyni ikona Matki Bożej „niewyczerpanym Cup” wspaniałego kapłana – ks Jana Mironow (starszy). Wiele osób, które otrzymały od swoich modlitwach, uzdrowienie psychiczne i fizyczne dolegliwości. Ale jego specjalny siła przejawia się w walce z ludzkich namiętności i uzależnień od narkotyków, hazardu i alkoholu. Ojciec John droga była trudna, jak wielu wielbicieli, ostatnich obozów, głodu, wojny i prześladowania Kościoła i jego ministrów. Przeżywa smutek w młodym wieku i jest wierzącym, znalazł pocieszenie w Kościele prawosławnym i postanowił pójść drogą proboszcza, służąc Bogu i ludziom.

dzieciństwo

Ojciec John Mironow urodził się w rodzinie chłopskiej we wsi Shabana Pskowa Region November 25, 1926. Jego dzieciństwo przypadło na okres represji i głodu. W latach władzy radzieckiej przyszłość starszych rodzin wywieziono na przymusowe roboty za odmowę przyłączenia się do kołchozu i pobożnie Prawosławia. Link został powołany na torfowiskach Sinyavinskiye. Wygnańcy zostały podjęte w bydlęcych wagonach, a miejsce, osiadł w zamrożonych koszarach.

Życie od 1932 do 1935 roku, Ojciec John Mironow wspomina, jak głodny czas w tym okresie zmarło z jego trzech braci i siostrę. Z ciężkiej pracy i głodu wuj zmarł, a matka nabawił się gruźlicy. W pamięci Ojca Jana w 1936 uderzę zapach chleba, które stopniowo zaczęły pojawiać się na stołach, jak również nagrody dla dzieci czasami otrzymali słodycze. Jedna sprawa życia rodzinnego okresu był szczególnie zapamiętany.

Jako ojciec John Mironow, jego tata był w stanie nabyć w Leningradzie kilka bochenków chleba, i umieścić je w torbie, poszedł do domu pociągiem. Po drodze, torba została wycięta i ukradł prawie cały chleb, udało się zachować tylko dwa bochenki. W domu, że to wielki sukces, ponieważ wszystko przeżył i nawet trochę głodny.

wojenne

W 1937 roku, przed chłopiec często aresztowany niewinny, jedynym żywicielem rodziny rodziny, skazując na śmierć wielu. Badanie dla Jana rozpoczął tylko 9 lat, ale oddawać w spokoju było niemożliwe – dzieci zaczęły pracę wcześnie, niemal na równi z dorosłymi. Wraz z poznawaniem chłopca wplótł kosze i przeprowadza je w torfie.

Okupacja rozpoczęła się na początku września 1941 roku, rodzina Mironow postanowił brnąć w rejonie Pskowa. Droga była bardzo trudna i odbyło się wzdłuż linii frontu. Pomagają nikt nie jest przygotowany do tego stopnia osiągniętego z wielkim trudem.

Odwrót od Niemców dla wielu stała się jeszcze większa tragedia, liczba zgonów w obozach mnożyć. Po Niemców 17-letni Ivan został wysłany na front, gdzie służył w siłach artyleryjskich. Za zasługi w walkach z najeźdźcą Iwan Mironow został odznaczony Orderem Wojny Ojczyźnianej II stopnia, a pod koniec wojny otrzymał Medal „Za zwycięstwo nad Niemcami”.

Studia w seminarium

W okresie powojennym nie stają się łatwiejsze do życia: jego ojciec był obóz wygnanie dziesięć lat, a moja matka opuściła świat w 1946 roku. Iwan był wierzący, a decyzja, aby stać się kapłanem, pojawił się w wojnie, tylko wzmocniona, instrukcje potrzebne do przyjęcia do seminarium. Błogosławieństwo na studia w Leningradzkim Seminarium Teologicznego, ks John Mironow otrzymał od starszego Serafima Vyritskogo w 1948 roku.

Spotkania z osobami starszymi Serafinów, to było dużo, ale najpierw zapamiętać przyszłego archpriest szczególnie silny. Ivan przyszedł ojciec Seraphim domu podczas wakacji, widziałem wielu ludzi i spotkał się z dwóch seminarzystów. Wszyscy, którzy przyszli spodziewali lub odbierania kazania, opublikowane kelejnitsy zaproszony do starszych kleryków, John pozostał na ulicy. Po krótkim czasie kobieta wyszła i zaprosiła ponownie seminarzystów, bezpośrednio wskazując na Iwana. Raz w komórce, młody człowiek przyznał się tajne pragnienie, i otrzymał błogosławieństwo od starszych. Później Serafim Vyritsky Przewiduje się, że Ojciec John zostaną przeszkoleni w Akademii Teologicznej.

Badanie rozpoczęło się w 1948 roku, studentów i kapłani byli zbyt mało, wraz z o. John studiował przyszłość patriarchy Aleksego i Metropolitan Johna. Studentów, na polecenie szefa, często wykonywane liturgię w istniejących otwartych świątyń Leningrad regionu, gdzie nie było stałe kapłan. Podczas swego pobytu w seminarium studenta John Mironow udał się na pielgrzymkę do Odessa starzec mnich Kuksha (Velichko). Podczas rozmowy, zaproponował, aby wybrać kompleks klasztorny sposób obsługi, ale młody człowiek nie śmiał, a następnie starszy powiedział, że Iwan będzie musiał zmienić wiele parafii, które okazały się prorocze.

Wejście do kapłaństwa

W zimie 1956 roku przyszły Starszy John Mironow żonaty poprzez ślub ze swoją narzeczoną Niną. W kwietniu tego samego roku przyjął święcenia diakonatu, a święcenia kapłańskie odbyły się trzy miesiące później. Przewidywanie starszego Kuksha wędrówki o przychodach było ziściło z pierwszej wizyty w miejscowości Borysowa.

Po tej nominacji, a następnie tłumaczenia w miejscowości Chudovo w którym urodził się najstarsza córka, Olga, następnie kapłan został wysłany do służby w Stara Russa, córka Serafinów urodził się tutaj. Kolejna stacja obowiązkiem było miasto Pietrozawodsk w tym czasie urodziła syna Aleksandra.

charakter gnarly

We wczesnych latach 60-tych Elder John Mironow był na korzyść władz, choć jest to czas Chruszczowa „odwilży”. W tym czasie, duchowy ojciec młodego kapłana, ks Alexander Ilyin nazwał go i jego rodzinę do koncelebracji w Wielkim Nowogrodzie. Przestrzeń Gagarin poleciał, a ludzie chodzenia mówiąc: „Gagarin poleciał w kosmos, Bóg nie widział”

Zwracając się do wiernych w kazaniu, młody kapłan nie mógł milczeć i przypomniał parafian słowo motet „Człowiek Boga jest niemożliwe, aby zobaczyć w nim nie odważył szeregi Angelstam vzirati”. Po tym incydencie, właściwe władze w formie zlecenia wysyłane do kapłana rodziny, aby służyć w małej wiejskiej parafii w pobliżu stacji Mstinsky mostu.

ojciec Vera & John zawsze było głębokie i szczere, a wiele cudów przyczyniły się osiedlić w Opatrzność Bożą. Raz Ojciec John stał się bardzo źle, a lekarze przepisane leczenie w szpitalu. Dom Generalny był pełen ludzi, trudno było spać w ciszy nocy otworzył drzwi, a pokój obejmowała trzy zakonnice. Modlili się za zdrowie księdza i obejść cały pokój pacjenta.

W pobliżu niektórych z nich odczytać modlitwy i błogosławieństwa, a druga pozostała w milczeniu.
Później okazało się, że ci, którzy otrzymali modlitewne tajemnicze mniszek, szybko poszedł na naprawić, a drugi w krótkim czasie zmarł. Ojciec John odzyskuje szybko i okazało się, że dzień był wizja święto trzech męczenników, siostry Irena i Agape Hiona. Takie mistyczne historie w życiu starca miał wiele, ale nie wszystko, mówi.

Zawsze w służbie

W 1964 roku John Elder Mironow otrzymał stopień arcykapłana. Przez cały czas duszpasterskiej kapłan musiał zmienić 15 parafie. W ostatniej dekadzie XX wieku, był duchowym przewodnikiem w kościele wsi wielkiego męczennika Katarzyna Murino Leningrad (reg.).

Na koniec ksiądz wieku przeniesiono służyć rektora Matki Bożej „niewyczerpanym Cup” w OAO „Zavod ATI”, który znajduje się w Petersburgu. Tu i służy dotychczas ojciec John Mironow. Świątynia, z objęcia urzędu zaczęły wypełniać się ludźmi i zaczął aktywnego życia chrześcijańskiego.

działalność

Kontynuując kanoniczną posługę w Kościele, niektórzy kapłani i cieszyć się wszystkie nowoczesne udogodnienia w świat, aby nieść słowo Boże, więc to mój ojciec i John Mironow. Zorganizował parafię prawosławną Radio „Petersburg” Rosyjskiego Towarzystwa „Trzeźwość”, zaczął uwalniając informacje wydanie Parafia „Listek abstynentem”.

Aby komunikować poglądach powstała spółka „Gromnicznej” i klub „Waking” dla dzieci organizowanych przez pracę Sunday School, centrum anty aktów sekciarskich. Wszystkie inicjatywy miały sequel, więc Elder John Mironow w Petersburgu była katalizatorem dla powstania trzeźwości w całych społeczeństwach diecezji.

Takie wspólnoty pojawił się w katedrze św Katarzyny (Luga), Trójcy Ławra Aleksandra Newskiego i rozprzestrzeniać dalej. Od roku 2001 w Laurel, w święto Świętego Bonifacego Męczennika (1 stycznia), przeprowadzono procesji, w którym wzięło udział członków społeczności Petersburgu abstynentów.

wyróżnieniem

W 2016 roku odnotowano 90-lecia ks Jana Mironow (starszy). Biografia ojciec jest pełen prób, ale wszystkie z nich zostały przewiezione do nich z chrześcijańską pokorą. Dla wielu prac ksiądz oznaczone świeckich i kościelnych zaszczytów. Odznaczony patriarchalne dyplomy, jest wysoka ranga świeckiego duchowieństwa – uciosowym arcykapłana.

W 2005 roku nazwa archiprezbiter Ioanna Mironova dokonano na stronie „Złota Księga Petersburgu”, które co roku są rejestrowane nazwy mieszkańców, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój i historię miasta.

Sam John Elder Mironow mówi, że mu wiele nagród, ale nie nosić, biorąc pod uwagę, że główną nagrodą pochodzi od Boga, a drugi tylko do ludzkiej próżności i ozdoby. Ważne dekoracje wierzy cierpliwości, pokory i mądrości.

fabryka parafia

Wielu, którzy słyszeli opowieści o wspaniałym kapłanem, powstaje pytanie; gdzie jest John Mironow? Ojciec John jest rektorem kościoła ikony Matki Bożej „niewyczerpanym Cup”. Budowa kaplicy w fabryce ATI (st. Kwiatów, 16) został zainicjowany przez przedsiębiorstwa wspólnotowe niepijących w 1996 roku. Architekt projektu była Yu. P. Biełow, który jest obecnie aktywny pracownik parafialny.

Konsekracja świątyni odbyła się wiosną 1997 roku z błogosławieństwem metropolity Włodzimierza. Od stycznia 1998 roku rektorem kościoła był ks John Mironow. „Niewyczerpana Kielich” – Bogorodicheskaya ikona błaganie pobliżu którego uwalnia wierzącego od szkodliwych nałogów. I cuda w Kościele jest trudny do pominięcia. Według zeznań parafian, podczas działań świątyni alkoholizm, palenie tytoniu i hazardu pozbył się co najmniej 1000 osób.

Wspólnota parafialna były aktywne w promowaniu rezygnację złe nawyki, zatrudnia psychologów narcologists. Stanowisko rektora i parafian aktywną ofensywnej, a to znajduje odzwierciedlenie we wszystkich swoich przedsięwzięciach i wdrożone przez wszystkich dostępnych środków, które obejmuje stację Internet Broadcast „radio ortodoksyjnej” Kazanie Abbot, materiały drukowane i osobiste wywiady z tymi, którzy cierpią.

życie parafii

Stałe parafianie – ludzie są aktywne i można powiedzieć wiele opowieści o ojcu, mówią o nim z wielkim szacunkiem. Każdy przychodzi do modlitwy Ojciec Kościoła Jana pomaga pierwsze słowo, a później działalność. Według zwrócił się do niego z prośbą o modlitwę, on promieniuje miłość do innych, to jest w stanie pocieszyć w najtrudniejszych chwilach życia.

Kiedy kościół ma wszelkie warunki do odmowy uzależnień – „The Wanderer” na parterze jest umieszczona siłownia dla młodzieży i młodych ludzi na głównej części świątyni, na czwartym piętrze, dając występy i prezentacja Teatru prawosławnej

Jak dostać się do jej ojca Johna

Święto patronalne w świątyni ikona Matki Bożej „niewyczerpanym Chalice” obchodzony 18 maja. Przyjdź do spowiedzi może być rano na 9:15 lub 16:00. Liturgia rozpoczyna się o godzinie 10:00, a usługa jest przesyłana wieczorem od 17:00.

Dowiedzieć się o pracy społecznej wstrzemięźliwości może być bezpośrednio w kościele, gdzie zgromadzenie odpowie na wszystkie pytania. Świątynia jest często zatłoczone, ponieważ wiele osób zaangażowanych w osobistym spotkaniu z duchem-okaziciela Elder Ioannom Mironovym. Jak dostać się do świątyni i porozmawiaj z księdzem, interesujące dla wielu, dla których ważne jest, starszy i rzadko odmawia prośby.

Ojciec John zabiera parafianom w kościele podczas nabożeństwa. Niektóre zaznajomieni z sytuacją, że prośba o modlitwę lub przekazać notatka może być w soboty, zwykle ojciec przychodzi do kościoła na 14-15 godzin, podczas gdy wyznaje i akceptuje cierpienie przed wieczornego nabożeństwa.

opinie

W 2016 roku Ojciec John Mironow obchodził swoje 90-lecie i jest uważany za najstarszy istniejący archiprezbiter, jego duszpasterstwo zbliżył również okrągłą datę i oznaczony 60 lat doświadczenia. gratulacje jubileuszowe urodziny udziałem gości celebrytów i zwykłych ludzi. Naczelne kościelne pogratulował celebransa i mówił o nim jako wybitnego człowieka i pasterza. W swoim wystąpieniu metropolita Petersburgu i Ładoga Varsonofy napisał, że John Mironow zaczął służyć Bogu w trudnych czasach, kiedy kapłani byli prześladowani i pozbawieni nie tylko wolności, ale także życia. Po przejściu wszystkich testów, ojciec Jana pozostał wierny Bogu, Kościołowi i nadal nieść światło i łaskę ludzi.

Biskup Nazariusz zauważyć, że wszyscy wierzący są w radości, co jest w świetle tego pastora i wyraził przekonanie, że łaska Pańska podczas Ioanna Mironova przedłużony do 90 lat. Powiedział też, że wkład i sposobem na życie są bezcenne starsi i służyć jako przykład dla przyszłych pokoleń. Zwrócił uwagę, że stary człowiek – człowiek, który pokazuje, „jak należy żyć w którymkolwiek z lat. – aw otyłe i chude jak trzeba wierzyć Chrystusowi i kochać Go i Jego stworzenie”

Parafianie prawdziwie kochać i doceniać ks Ioanna Mironova. Recenzje dotykając go, nazwali duchowych dzieci opata „ks słoneczna”. Według zeznań wielu ludzi, którzy zwrócili się do starszego, John modlitwa leczy alkoholizm, narkomania i inne formy destrukcyjnych uzależnień. Oficjalnie Kościół nie komentować takich wypowiedzi, ale popularna plotka niesie sława uzdrowiciela całej Rosji. Do księdza o pomoc i wskazówki wykraczają daleko i na pewno uzyskać pomoc.

Czasami Ojciec John odmawia modlitwę, ale odbywa się z korzyścią dla pytaniem. Według niego, nie ma sensu postronnych modlitewne, a nawet księży, jeśli dusza jest leniwy.