224 Shares 1220 views

Czy mogę prażyć prasę podczas ciąży: wszystkie zalety i wady

Wielu przyszłych matek często pyta siebie: "Czy można pracić prasę w czasie ciąży, czy nie?" Jak wiadomo, wielu lekarzy twierdzi, że silne mięśnie brzucha znacznie upraszczają proces porodu. Jednak przed ciążą prawie nikt o tym nie myśli, ale w tym okresie przyszłe mama zaczyna mieć takie myśli. W tym artykule będziemy starali się szczegółowo ujawnić temat zainteresowania.


Czy podczas planowania ciąży można swing prasy?

Silne mięśnie brzucha są dobrym poparciem dla rosnącej macicy podczas ciąży. Jeśli naciskałeś prasy przez długi czas, a potem zaczęła planować ciążę, to nie musisz jej całkowicie porzucić, wystarczy obniżyć obciążenie. Wskazane jest rozpoczęcie codziennego treningu. Trening może trwać tylko około 15 minut, ale muszą być regularne. Warto też pamiętać, że nie można prasy naciskać bez przygotowania, ponieważ w wyniku mogą wystąpić problemy z plecami. Konieczne jest, po konsultacji z trenerem, zmniejszenie obciążenia mięśni brzucha, a nie przesadzanie go z treningiem.

W jakim okresie ciąży mogę wypuścić prasę?

Oczywiście, nie zapominaj, że każda kobieta ma ten okres inaczej, więc przede wszystkim musisz skonsultować się z lekarzem lub trenerem, który specjalizuje się w tej dziedzinie i dowiedz się, czy możesz pracić prasę podczas ciąży. Dopiero po tym możesz zacząć ćwiczyć. W pierwszych dwóch lub trzech miesiącach zabronione jest obracanie prasy w czasie ciąży, ponieważ w tym okresie konieczne jest zadbanie o żołądek z całą odpowiedzialnością. Faktem jest, że w tym czasie zarodek jest nadal w stanie poczęcia i nie jest szczególnie bezpiecznie przymocowany do macicy, więc trzeba bardzo uważać na brzuch. W czwartym miesiącu zaczyna się formowanie łożyska, dlatego w tym okresie można stopniowo ładować mięśnie prasy. Należy jednak wiedzieć, że zabronione jest obrót dolnego brzucha w pozycji leżącej. Nie zapominaj też, że trzeba obracać prasy bardzo ostrożnie, wolno i bez zbędnego naciągu.

Jak prawidłowo wykonać ćwiczenia podczas ciąży?

Przede wszystkim musisz porozmawiać z profesjonalnym trenerem, który doradzi, które stanowisko najlepiej dla Ciebie wybrać. Ogólnie rzecz biorąc, następujące ćwiczenia są najbezpieczniejsze:

  • W pozycji siedzącej, przechylaj się do tyłu (możesz usiąść na krześle). Kiedy poczujesz napięcie w mięśniach prasy, powróć do pozycji wyjściowej.
  • Siedząc na krześle, podnieś i opuść nogi.

Specjaliści doradzają w klasach, aby wybrać fitball, ponieważ w przyszłości pomoże nam się zrelaksować podczas pierwszych rund.

W żadnym wypadku w stresie fizycznym nie można ignorować reakcji ciała. Jeśli prasa boli w czasie ciąży, zwiększonego tętna, duszności lub jakiejś słabości, natychmiast należy przerwać ćwiczenia. Warto też pamiętać, że jeśli nie uczestniczyłeś w sporcie przed jej poczęciem, lepiej nie zacznij, bo nie możesz nadrobić utraconego czasu w tym okresie. Jeśli uprawia się sport przez długi czas , po konsultacji z lekarzem można kontynuować to w tym czasie, aby zmniejszyć obciążenie.

Czy mogę prażyć prasę w czasie ciąży: przeciwwskazania

Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy skonsultować się z ginekologiem. Lekarz nie tylko doradzi i rozegra się z tobą, ale także dowie się, czy w czasie ciąży można pompować prasę i czy istnieją jakieś przeciwwskazania. Najbardziej niebezpiecznym czynnikiem jest zagrożenie przerwania, więc jeśli istnieje, musisz zrezygnować z ładunków przez cały okres. Przyczyną tego może być zwiększenie odczytu macicy, ból w dolnej części brzucha i plamienie. Jeśli lekarz zaleci, aby przerwać lub nawet odmówić ćwiczeń, konieczne jest jego wysłuchanie. Należy pamiętać, że obciążenie, mające na celu zmniejszenie masy ciała i zwiększenie napięcia mięśniowego, jest ściśle przeciwwskazane w okresie ciąży.

Kilka porad dla młodych matek

Mocno obciążać organizm i stale pójść do sportu podczas ciąży jest niemożliwe. Konieczne jest przerwy w rozwoju płodu. Istnieją krytyczne okresy ciąży, zwykle 12-13, 20-24 i 28 tygodni. W tej chwili lepiej przestać ćwiczyć, a nawet uniknąć sytuacji stresowych. Jeśli w odpowiedzi na pytanie, czy możesz pompować prasę w okresie ciąży, nie ma najmniejszej niepewności, lepiej jest powstrzymać się od tej sytuacji, ponieważ przyszła matka powinna pamiętać, że zdrowie dziecka jest dużo ważniejsze niż cokolwiek innego. W tym okresie wszelkie obciążenia fizyczne mogą być w pewnym stopniu niebezpieczne i powodować nieodwracalne szkody dla dziecka, więc warto pomyśleć tysiąc razy i ważyć wszystko, niż żałować wszystkiego, co zostało zrobione. Oczywiście, bezpieczniejsze jest odłożenie sportu przez okres po urodzeniu dziecka.