365 Shares 7438 views

Najdłuższy góra świata: Top 4

Jedna góra – to świetnie, ale jeszcze lepiej, jeśli dużo gór. Szczególnie miłe dla oka, gdy są one połączone w długi żebro, które przeplatają się z dolinami piki małych wypukłości, a wszystko to jest rozcieńczany rzek babbling. Taka piękna, rozciągając przez tysiące kilometrów, nie pozostawi nikogo obojętnym. Pojawienie się pasma górskie wyjaśnić teorię powstawania ulgi. Odczytuje doliny grzbiet, góry i pagórki powstałe na skutek kolizji płyt kontynentalnych, skrada się na siebie. Trudno wyobrazić sobie siły, które są niezbędne do tego procesu. I nie jest to konieczne. Lepiej cieszyć wyniku ich działań. Zwłaszcza jeśli jest to najdłuższa góra świata. Zróbmy swoje oceny i dowiedzieć się lokalizację.

cordilleras

Na początek, chcę wyjaśnić jedną ważną kwestię. Zbyt wiele mylić ich z gór Andów, ale są to dwa zupełnie różne obwód, utworzone w różnych momentach. Niektórzy nazywają Andów „andyjskie szczyty”, ale nie mają one te góry nieistotne. Ponadto, powstaje zamieszanie o ich lokalizacji. Cordillera „objąć” Amerykę Północną od południa i zachodu, tworząc gęstą barierę klimatyczną. Do Ameryki Południowej, tej samej roli odgrywanej przez Andów. To ciekawe, że te góry niemal zbiegają się na skrzyżowaniu 2 Ameryk. Dlatego często są one połączone w jednym paśmie górskim, który jest fundamentalnie błędne. To będzie poprawna, aby nie mylić tych gigantów i pozostawić Cordillera Ameryki Północnej i Andów – Południe.

Tak, Cordillera – najdłuższy górski na świecie, o długości nieco ponad 18.000 kilometrów. Różnią się one od swoich „kolegów” z wielu funkcji. Cordillera submeridional rozciągają się wyłącznie w kierunku mają wysoki udział wysokich górach utworzonych orotektonicheskih pięć stref w różnym wieku mają stan wysoki, a wulkaniczny sejsmicznymi.

sea Mountain

Nie każdy wie, że góry mogą być nie tylko na lądzie, ale także pod wodą. Niestety, większość z nich ukryte przed oczami wędrowców. I są zainteresowani trochę, bo w tych górach nie jeździć na nartach. Cóż, podbój szczyty będą wyglądać dość śmiesznie. Ale podwodny łańcuch nie jest gorsza od liczby napowietrznych. Wysokość podwodnych gigantów jest trudny do określenia, ale długość środka trudne.

Tak więc, na drugim miejscu rankingu „The najdłuższy góra świata” w Mid-Atlantic Ridge o łącznej długości 18,000 kilometrów. Znajduje się on w centrum Atlantyku wzdłuż obwodu amerykańskiego wybrzeża. Formacja ta składa się z kilku zakresów: Knipovicha Mona Reykjanes, Południe i Północnoatlantyckiego. Poszczególne szczyty zostały przekształcone wyspy (Azory, Bermudy, i tak dalej. D.). Spośród wymienionych wyżej zakresach nie jest szczególnie wysoki, stary czy młody, to tylko najdłuższy górski na ziemi po Kordylierów, że zbyt dużo. Śmiało.

Andes

Andes – to trzeci najdłuższy górski na świecie, o łącznej długości 9000 kilometrów. Jego szeroki front Andes koncentruje się na Oceanie Spokojnym, a na północ dochodzimy do Karaibów. Wschodnia część granicy prowadzi do pasm górskich andyjskich. Nawiasem mówiąc, różne przedziały wiekowe są umieszczone wzdłuż całej długości systemu górskiego. ruchów górotwórczych kontynuowane, a teraz towarzyszy przez trzęsienia ziemi i procesów wulkanicznych.

Andes jest typowe dla górzystym, określanie istotną strefę dużej wysokości i powstanie znacznej zlodowacenia. Dużej długości układu górniczego określa różnicę wilgoci i dostarczania ciepła do jego poszczególnych części. Pomimo faktu, że subkontynent ma górzysty charakter, jego terytorium od dawna gęsto zaludnionych. Andyjskie ludzie opanowali wysokie równiny, Intermountain doliny i basenów w systemie górskim i przystosowany do życia w takich warunkach. W Andach są najbardziej górskie wsie, miasteczka i pola uprawne. W ciągu sześciu gór występują jednostki physicogeographical. Ale w tym artykule omówimy tylko dwa: Central Andów i Ziemi Ognistej.

centralny Andes

Największą część pasma górskiego. W swojej gamie gór znajdujących się w Argentynie, Chile, Boliwii i Peru. Dla orotektonicheskoy struktura charakteryzuje się wysokim plateau góry i plateau – „Pun” (lub „Altiplano” Boliwii). Trudno mediana tablicą, w którym zwykły danych są utworzone jest podzielone na kilka bloków. Jest to widoczne na pęknięcia, które powstały w wyniku wzrostu magmy i lawy. W rezultacie, istnieje kombinacja równinach w nizinne tereny, tereny peneplena i płaskowyże lawy. Na klimacie Andów Centralny jest zupełnie suchy.

Tierra del Fuego

Archipelag obejmuje kilkadziesiąt wysp o różnej wielkości. Największy z nich, zajmując dwie trzecie całkowitej powierzchni gruntów – ok. Tierra del Fuego. Wyspy należą do Argentyny i Chile. W zachodniej części Ziemi Ognistej, system górski Andów i nadal silnie rozcięta. Góry (1000-1300 m) podzielona przez Intermountain dolinach, a niektóre są wypełnione wodami oceanu – Cieśnina, fiordy. Najwyższy punkt (2469 metrów) znajduje się na Big Island. Zdominowane przez starożytnych lodowatego ulgi. Wiele jezior spiętrzonych przez moreny.

W większości archipelagu, ma umiarkowany klimat morski. W części zachodniej w ciągu roku, intensywne opady deszczu (mżawka) do 3000 mm. Na wschodzie wytrącania mniej – 500 mm. Chłodny latem i zimą stosunkowo ciepło (1-5 ° C). Odwiedził w Ziemi Ognistej, turyści twierdzą, że lato jest, podobnie jak w tundrze i zimą jak strefy podzwrotnikowej (dla temperatury). Wraz ze wzrostem górach i temperatura gwałtownie spada już na około 500 metrów osiąga wartość ujemną.

góry Transantarktyczne

W Antarktyce, jest nie tylko lód, śnieg i pingwiny, ale także góry. I dość długo. Wszystko Antarktyda krzyże ogromny grzbiet, dzieląc go na Wschodzie i Zachodzie. Ten gigant lodu, który zajmuje ostatnie miejsce w rankingu „The najdłuższy góry świata”, rozciąga się na długości 3500 kilometrów. Grzbiet została odkryta w 1908 roku z powrotem przez kapitana Ross. W kolejnych latach był wielokrotnie przekroczył wypraw badawczych, ale większość pozostaje niezbadany. Na szczęście teraz jest badanie satelitarnej, który pozwala, jeśli nie czujesz się na grzbiet, to przynajmniej na to patrzeć.