321 Shares 5278 views

10 roślin w pomieszczeniach, które są niebezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych

Że zazwyczaj symbolizuje komfort domu? Koronki zasłony i kwiat w doniczce na parapecie! Jednak przy wyborze roślin ozdobnych muszą być zgodne z pewną ostrożnością. Przede wszystkim musimy sprawować opiekę dla dzieci i zwierząt. Dorosły mało prawdopodobne, aby przyjść do głowy do żucia liści i kwiatów, które rosną wyłącznie w celach dekoracyjnych, ale u dzieci, głupie, psów i kotów może łatwo wystąpić taki pomysł. Około tuzina piękne, ale zdradliwe przedstawicieli flory krajowych zostaną omówione w tym artykule.


narcyz

Prawie wszystkie rodzaje narcyzów są toksyczne, zwłaszcza tych, którzy mają ogromny słupek wewnątrz kwiatu. Mogą one spowodować poważne problemy z przewodu pokarmowego, takie jak wymioty i biegunka. Ponadto, może być naruszenie czynności układu sercowo-naczyniowego (wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, arytmia). Nawet mały kawałek z cebulek kwiatowych powoduje drżenie kończyn. Rzadko, ale istnieją zgonów, zarówno wśród ludzi (głównie dzieci) i zwierząt.

hiacynt

Korzystanie z hiacyntów powoduje podobne objawy jak w przypadku narcyzów. To przede wszystkim nudności i wymioty i biegunka. Konsekwencje mogą być śmiertelne, zwłaszcza dla małych dzieci i zwierząt.

Difenbachia

Jest to popularny Houseplant może rozwinąć prawie żadnego światła. To zdobył nieoficjalny pseudonim „niemy trzciny” z powodu objawów, które występują u tych, którzy go jedli. sok Difenbachia powoduje oparzenia język i obrzęk do tego stopnia, że obejmuje dostęp powietrza do tchawicy. Przyjmowany w dużych ilościach mogą być śmiertelne dla ludzi i zwierząt.

oleander

Nerium oleander wygląda słodkie i niewinne, ale to jest tak toksyczna, że nawet miód produkowany z jej nektaru, może powodować objawy patologiczne.

Zgony dorosłych odnotowano niewiele. Przez jedzenie pojedynczy arkusz skutków stosunkowo nieszkodliwe, choć nieprzyjemne, ale po spożyciu dużych ilości materii może zakończyć się smutno. Dzieci są bardziej wrażliwe, ich dostęp do roślin oleander powinno zostać usunięte. Typowe objawy zatrucia: zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy, drżenie i. Koty i psy mają palpitacje serca, wymioty i zimne kończyny.

„Peace” lilia

W rzeczywistości, nie znaczy dokładnie lilia i jak jej SPATHIPHYLLUM roślinę. Istnieje kilka jego odmian, popularne dzięki pięknem zewnętrznym, na przykład, „Mauna Loa”. Te kwiaty są również doskonałe oczyszczacze powietrza. Jak Philodendron, Spathiphyllum stanowi zagrożenie dla zdrowia, jeżeli jest do jedzenia. Sok i miąższ powodować oparzenia i obrzęk warg, jamy ustnej i języka, trudności w połykaniu, wymioty, nudności i biegunkę.

język Teschin

Roślina ta jest również nazywana „wąż”, ma skórzaste liście mecheobraznye, który stał się przyczyną nazwy. Gładkie liście pionowe zwykle otoczone miękkie i grube łodygi.

toksyczność dla ludzi jest raczej niska, jedzenie powoduje tylko krótkotrwałe objawy, takie jak ból w jamie ustnej, nadmierne ślinienie się i nudności. W rzadkich przypadkach, „język Teschin” może powodować reakcje dermatologiczne. Zwierzęta, połknięcia kawałków, może wystąpić zwiększone wydzielanie śliny, ból, nudności, wymioty i biegunkę.

aloes

Sok z aloesu jest popularny ze względu na właściwości lecznicze, w tym aseptycznym. Jednakże, może podrażniać skórę ludzką (w bezpośredniej styczności) i jelita (doustnie).

Roślina jest umiarkowanie toksyczne dla zwierząt, ale korzystne jest, gdy stosuje się zewnętrzne (wiele szamponów dla psów, zawierającej wyciąg z aloesu).

bluszcz

Ta roślina ozdobna jest lianopodobnoe wspinaczka może żyć, a we wnętrzach i na zewnątrz. Jest trujący dla ludzi, zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich przez jedzenie. Objawy trujący bluszcz: duszność, drgawki, wymioty, w rzadkich przypadkach, paraliż.

hortensja

pąki hortensji może powodować bóle brzucha, wymioty, biegunka, duszność, osłabienie, a nawet omdlenia. Roślina ta jest szczególnie niebezpieczna dla zwierząt domowych.

irys

Irysy są trujące dla ludzi i zwierząt. Roślina Spożycie może powodować nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka i gorączka.

Chociaż większość gatunków irysa nie stanowią niebezpieczeństwa śmierci, nieprzyjemne objawy podczas jedzenia gwarantowana. W każdym przypadku dostęp do ciekawych zwierząt lub dzieci powinny one zostać wyłączone, jeśli to możliwe.