806 Shares 7074 views

Płytki są zwiększone u dzieci. Co to oznacza?

Podejrzewać, że płytki krwi są podwyższone u dzieci możliwego występowania częstych sprowokowany krwawienie z nosa. Takie warunki mogą towarzyszyć bóle głowy, szybko objawia się zmęczeniem, obrzęk kończyn, gdy dzieci skarżą się, że pióro lub noga „ukłucia”. Ujawnić zaburzenia krwi może być tylko wynikiem szczegółowej analizy.


Powodem rosnącej liczby płytek

Dla utworzenia bezbarwnych dvoyakovygnutyh krwinek płytek odpowiada szpik kostny, czerwonymi składnik. Nie miałyby te komórki, krew nie będzie krzepnąć.

Podwyższony poziom płytek krwi u dzieci, nawet bardzo małe, może powodować skrzepy krwi. Dlatego też, w przypadku podejrzenia płytek krwi jest zobowiązany do zastosowania się hematolog.

Płytki krwi wzrosła po zabiegu. Trombocytoza u dzieci może wystąpić po ciężkim stresem.

  • Podstawowym trombocytoza – dziedziczna lub nabyta choroba krwi.
  • Średnia – reakcja z poprzednich chorób, które mogą być zapalenie opon mózgowych, zapalenie wątroby, zapalenie płuc i inne.
  • Niektóre leki również spowodować wzrost liczby płytek krwi. Obejmują one adrenalinę, winkrystyna.

Ponieważ płytek we krwi, aby żyć 10 dni, trzeba wiedzieć, że jeśli to było konieczne, aby usunąć ząb lub zakłócać znieczulenia, ich wzrost nie powinien martwić.

Wykształcenie średnie trombocytoza jest zakończona jak najszybciej o przyczynie nazywając go wyeliminować. Jeśli poziom płytek krwi spada wystarczająco szybko, to można dostosować go specjalną dietę. Zmniejszyć ilość jedzenia mięsa ze względu na piersi i mieć pewność, aby dać berry napoje dziecko lub jagody. Szczególnie dobrze to w diecie porzeczki, wiśni, malin.

W przypadku, gdy zwiększona liczba płytek krwi u niemowlęcia nowonarodzonego, nie ma potrzeby mówić o infekcji. On nie miał jeszcze czasu chorować. Tak, ten obraz – czynnik dziedziczny. Aby zmniejszyć poziom płytek krwi, jak każdy pierwotnej płytek krwi, muszą brać leki.

norma płytek

Zawartość ilościowa bezbarwnych krwinek zależy od wieku dziecka i zmienia się znacznie w pierwszym roku życia.

U noworodków normalna wartość 100.000 do 400.000 jednostek na stopę sześcienną. mm. Dziesięć dni od wskaźnika urodzeń spada, a stopa będzie uważany za 150-350 tysięcy sztuk na stopę sześcienną. mm. Gdy dziecko ukończy rok, poziom płytek krwi staje się jako osoba dorosła, z 180 tysięcy jednostek na stopę sześcienną. mm. Jeżeli górna wartość graniczna powyżej 320 tysięcy, to możemy powiedzieć, że płytki są zwiększone u dzieci.

Czasami rodzice dzieci nie zwracają uwagi do tej ważnej postaci, jeśli dziecko zdiagnozowano żółtaczkę. Nabywcy uważają, że jest ze sobą powiązane. Obecność płytek krwi takich chorób, które nie są istotne.

Jeśli w wyniku analiz jednorazowych wykazały, że płytki są zwiększone u dzieci, konieczne jest powtarzanie badań. Dla tego wskaźnika należy obserwować dynamikę, tym częściej, że pobieranie krwi odbywa się naruszeń. Ma czas do zagęszczania liczby płytek krwi.

Dlaczego muszę pełną morfologię krwi

Pomimo faktu, że większość pediatrów treści z badania krwi, które ma tylko ESR wskaźników, hemoglobiny i białych krwinek w laboratorium powinien zostać wezwany do złożenia szczegółowej analizy. Zwłaszcza gdy dzieci mogła mieć obawy. Niektóre zaburzenia układu krwiotwórczego mogą być zdiagnozowana we wczesnym stadium, gdyby było wiadomo, że płytki są zwiększone u dzieci.