718 Shares 2617 views

Kawasaki Ninja ZX 6R: jakość i styl

Kawasaki Ninja ZX 6R – rower sportowy z najlepszych cech. Jej wysoki poziom niezawodności tak, że centra serwisowe są zaprojektowane w celu zapewnienia naprawy gwarancyjne wyścigi samochodowe, miesiąc są bezczynne bez pracy. Recenzje właścicieli jednej z najbardziej popularnych członków rodziny japońskich dwukołowych maszyn wyścigowych można łączyć w jednym: „Kawasaki – Kawasaki jest”. Ale jednak, to samo można powiedzieć o innych japońskich motocykli – A „Suzuki”, „Honda” i „Yamaha”. Jednak „Kawasaki” Jeszcze w specjalnej pozycji, jego marka jest niezaprzeczalna.


Historia ZX 6R ma swoje korzenie w 1985 roku, gdy model został stworzony GPZ600R. Rower ma wspaniałą charakterystykę w czasie, na żądanie samochód przekroczył podaż. Przez 10 lat GPZ600R produkowane przez sprawdzoną technologię w małych partiach, a gdy gigantów takich jak Suzuki, Honda i Yamaha, wydany podobnych modeli i była poważna konkurencja, grupa Kawasaki, aby wyprzedzić rywali, w 1995 roku stworzył Ninja ZX 6R. Okazało się, że wzmocniona reputacji motocyklu kilka zwycięstw w prestiżowym wyścigu na torze poziom światowy, a takie osiągnięcia nigdy nie zostaną zapomniane i zwycięzca motocykl nosi tytuł nieskończoność.

historia

Od czasu wydania ZX-6R w 1995 roku minęło prawie 20 lat, a rower silny ołów w czołówce najlepszych modeli sprzedaży, ustępując jedynie „Yamaha YBR125”. W okresie od 1995 roku do chwili obecnej Kawasaki ZX 6R Ninja, zdjęcia która jest umieszczona w dokumencie przeszła kilka etapów modernizacji: w restyling 2000 roku, kiedy silnik był poprawie, – poprzez poprawę przyspieszenia układu wtryskowego wzrosła prawie dwukrotnie. Maksymalna moc silnika wzrosła do 110 litrów. a. 2003 silnik ponownie zmodyfikowany, działa objętość cylindra była 632 cm 3 Wydajność była 117 l. s., przy 500 obr / min.

parametry

Kawasaki Ninja ZX 6R ma następujące cechy:

 • Silnik – czterocylindrowy, in-line, chłodzone cieczą, cztery zawory na cylinder, dwa górne wałki rozrządu, Iniekcja. Średnica cylindra 67 mm Suw 42 mm. bezstykowy zapłon, regulowany cyfrowo wyprzedzeniem.
 • Przednie zawieszenie – odwrotna widelec Showa Duży tłok automatycznej regulacji kompresji i uderzenia.
 • Tylny widelec, Botton-Link Uni-Trak, wahadło z sprężyna gazowa pracuje w dwóch zakresach kompresji.
 • Rower masa – 192 kg.

Cechy wyścigowe

W 2010 roku grupa Kawasaki ustawił biurze projektowym szereg zagadnień odnoszących się do cech wyścigowych Ninja ZX-6R. Samochód nie był stabilny w długich odcinkach trasy. Innymi słowy, silnik nie wytrzyma częste przekroczenia maksymalnej dopuszczalnej liczby obrotów. Zakres mocy była niewystarczająca. W ten sposób, był ponownie skonstruowany silnik ZX-6R, rozwój bardzo dużą prędkością – w ten sposób zapewniono wystarczających możliwości w środku zakresu. Krzywa możliwości blisko prosty – a problem procesów dynamicznych w każdym punkcie zakresu został rozwiązany.

Problemy decyzja przyspieszenia odgrywał rolę transmisji z największych liczb blisko siebie kół zębatych, że „zawodnik” wzdłuż gładkiej pojemności prędkości.

obroty

Poniższe ogólne cele, które należy osiągnąć, to był szybki na zakrętach. Pokonywania zakrętów z dużą prędkością – jest przywilejem lżejszych rowerów i motocykli Kawasaki Ninja ZX 6R z silnikiem czterocylindrowym był w wadze ciężkiej. Trzeba było znaleźć kompromis między masę roweru i jego parametrów prędkości. Profil aluminiowy ramy pozwala na wykonanie konstrukcji łatwiejszy bez utraty siły i projektant skorzystał z tej możliwości. Pomoc w rozwiązaniu problemu oraz automatyczne dostrojenie zawieszenia motocykla, który dociska samochód podczas przechodzenia zakręt, zaniżenie środek ciężkości. W rezultacie, na zakrętach prędkość znacznie wzrosła.

wygląd

Zewnętrzna konstrukcja Kawasaki Ninja ZX 6R zaczęła się zmieniać w 2012 roku, gdy logo, znaki i etykiety są przenoszone z miejsca na miejsce. Klasyczne kolory motocykla pozostała taka sama, jest charakterystyczny kolor zielony kwasem w połączeniu z czarnym. Zostały one przesunięte elementy i kontury, ale kolory nie są zmieniane. Napis Kawasaki przeniesiony z powierzchni bocznej zbiornika paliwa do podnóżków. W jego miejscu stanął napis ninja, ninja i znajdujący się na miejscu godła ZX-R6.

Motocykl dzisiaj

Ostatnia modyfikacja Kawasaki Ninja ZX 6R (636) 2014 spełnia następujące cechy:

 • Silnik – czterocylindrowy, czterosuwowy.
 • Objętość cylindra – 636 cm3.
 • Chłodzenie – ciecz.
 • Średnica cylindra – 67 mm.
 • Długość skoku tłoka – 42,5 mm.
 • Ilość zaworów na cylinder – 4 zaworów DOHC systemu.
 • dostawa paliwa – System podwójnych wtryskiwaczy, Keihin klapa.
 • Zapłonu – elektroniczny.
 • Wydajność – 130 litrów. a.
 • KP – 6 prędkości, kasety.
 • Napęd – łańcuch dwukrotnie.
 • Hamulec przedni – podwójny Klapka wentylowane średnica tarczy 300 mm.
 • Hamulec tylny – praniu wentylowane średnica tarczy 220 mm.
 • Przyspieszenie do 100 km / h – 3 sekundy.
 • Rozstaw osi – 1385 mm.
 • Zbiornik paliwa – 16,5 litra.
 • Masa bez paliwa – 192 kg.

W 2014 roku drugi, według niektórych, w projekcie Kawasaki urzędy pracy planuje się wymienić poszczególne elementy nośne wykonane z aluminium, na tych samych przedmiotów o dużej zawartości węgla, a to zapowiada znaczny przyrost masy ciała.