253 Shares 3983 views

Jeśli komputer wydaje sygnały dźwiękowe po włączeniu

Dlaczego komputer wydaje sygnały dźwiękowe po włączeniu, powiedział na licznych forach internetowych, jednak, jak to często bywa, naprawdę zainteresowani jego przyczyn takiego zachowania rozpocząć tylko w przypadku jakichkolwiek awarii. Taka jest ludzka psychologia. Wcześniej, na pytanie dlaczego komputer wydaje sygnały dźwiękowe po włączeniu, są zainteresowani tylko ciekawskich użytkowników. Po części jest to prawda, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że pisk jednostki systemu – jest to dość rzadkie. Ale wszystko po kolei.


Elektroniczny bijące serce

Nawet w czasie z pojawieniem się pierwszych komputerów zgodnych z IBM dla programistów i użytkowników komputerów stało się oczywiste, że wystarczy jakiś mechanizm w pewien sposób wskazuje status jednostek składowych i systemów – rodzaj modułu diagnostycznego Zgłaszając usterkę. Aby zrozumieć, co dokładnie jest to konieczne, należy rozważyć dwie sytuacje, z których pierwszy komputer wyposażony jest w wspomnianego mechanizmu, a drugi nie.

Tak, użytkownik naciśnie przycisk zasilania, wentylatory zaczną obracać, dysk obraca – na twarzy jakichkolwiek problemów. Jednak to nie dociera do rozruchu systemu operacyjnego: serię dźwięków dźwięków (piszczy głośnik dynamiczny), a ekran pozostaje ciemny. Ponieważ dźwięki są powtarzane, a następnie, zdefiniowanie przemian krótkie i długie, można znaleźć w odpowiedniej tabeli, dlaczego komputer wydaje sygnały dźwiękowe po włączeniu i co zrobić, aby przywrócić jego działanie. Załóżmy, że na przemian jeden długi i dwa krótkie sygnał. Jest to usterka podsystemu wideo. Stąd, powodem nie jest na monitorze, jak mogłoby się wydawać, i, najprawdopodobniej, w dyskretnej karty graficznej. Następnie trzeba to sprawdzić. Często taka awaria jest spowodowana przez trywialne kontaktów naruszeń we wtyczce i łatwo wyeliminować poprzez ekstrakcję wideo i ponownego łączenia.

Ale jeśli komputer nie jest piszczeć przy starcie, a potem ostatecznie użytkownik otrzyma urządzenie chłodzące głośny wentylator jednostki systemowej z ciemnym monitorze. Aby ustalić przyczyny tej awarii są sukcesywnie wymieniane kluczowych składników w znany dobry, oczekując naturalnie w ten sposób wadliwy komponent zostanie znaleziony. Jest oczywiste, że nie wszyscy właściciele komputerowe posiadają magazyn części zamiennych do przetestowania.

Jak to jest realizowane

Wspomniany mechanizm diagnostyczny jest dość prosta: BIOS firmware po włączeniu nie tylko ustawia parametry elementów wewnętrznych, ale również ich sondaże państwowe. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to komputer wydaje sygnały dźwiękowe po włączeniu raz i nadal uruchamiania systemu operacyjnego. Oprócz sygnałów dźwiękowych, jako wskaźnik może być używany na pokładzie diody LED, wyświetlacz alfanumeryczny, a nawet wiadomość głosową.

Dlaczego mój komputer wydaje sygnały dźwiękowe po włączeniu

Tak więc, sygnał audio jest wymagany do wspólnej definicji problemu. W zależności od odmiany szyte wersji BIOS jest różne i dekodowania dźwięki. Więc Award, AMI i Phoenix różnią (pojawienie się nowoczesnej UEFI dalej mylić sytuacji). Przypomnijmy, że system głośników musi być zawsze podłączony do płyty głównej.