202 Shares 4601 views

fazy lutealnej

Faza lutealna – jest okresem cyklu miesiączkowego, w którym znajdują się morfologiczne i funkcjonalne procesy zachodzące w jajniku w którym nastąpiło pęknięcie pęcherzykowego.

fazy lutealnej: początek

Owulacji, błony ziarnistej (lub nazywa się pęcherzyk ściany graafova) pęka. Z powodu tych różnic następuje wyciek płynu pęcherzykowego oophorus i wzgórka zawierający jajko, do jamy otrzewnej. W tym czasie zmniejsza się pęcherzyka. Kiedy zostanie naruszona integralność nabłonka unaczynionej i osłonki, zawaleniem integralności błony drobnych naczyń. Są one spowodowane spadkiem ciśnienia intrafollicular wykrwawić się na pęknięcie pęcherzyka.

W tym momencie krzepnięcia krwi, po krótkim okresie czasu, to skrzep krwi przemienia. Membrana pozostałości warstwy ziarnistej (pęcherzykowe komórki nabłonka), łącząc się z elementów wewnętrznej otoczki zaczynają proliferować i przerost. Następnie kiełkują do skrzepu krwi i krawędzie już rozerwaniu warstwy pęcherzykowej epitelievidnyh zaczyna tworzyć większe komórki. Zwiększają one pod względem wielkości, a ich ciała stają się bardziej zaokrąglony, a ich liczba stale rośnie. W cytoplazmie, zaś zgromadzone granulki pomarańczowo-żółtego ciała stałego (luteiny) i kropelek tłuszczu.

W zależności od tego, gdzie wystąpiło komórki odróżniać elementy pochodzące z warstwy ziarnistej (komórki błony ziarnistej luteiny) i otoczki (Tekowskie lutealnej komórek).

W ten sposób, zespół komórek i w swojej środkowej części w miejsce pęknięciem pęcherzyka konserwowane reszty skrzepu krwi, co odkarmiony wiązki tkankę. Taka edukacja została nazwana sanguinolentum (corpus haemorrhagicum).

Żółtawa substancja – zabarwiania który zaczyna się już w celu zwiększenia rozmiaru, koloru pomarańczowego, żółtego – luteiny. Właśnie stąd nazwa jego ciała „żółty„lub ciałka żółtego.

Wzdłuż brzegów, wśród skupisk komórek żółtych luteiny, zaczyna kiełkowanie kępki cienkich naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Z tego powodu, i okazuje się trochę narządów nabłonka jest bardzo podobny w strukturze do gruczołu hormonalnego. Faza lutealna charakteryzuje się tym, że podczas gdy komórki, które tworzą się grudki, a wiązka jest wypełniona prawie wszystkie ciałka żółtego. Więc stracił wszystkie resztki pierwotnie znajdujące się skrzep szkic.

Lutealnej fraza: koniec

Z biegiem czasu, ciałko żółte rośnie w rozmiarze. W tym przypadku zamiast pęcherzyka zaczyna wyróżniać się wyraźnie na całej powierzchni jajnika. Jeśli zapłodnienie nie nastąpiło, a nadając się z jaj, które ukazało się nawet wtedy, gdy poprzednia owulacji, ciałko żółte w tygodniu przychodzi do małej wielkości wiśni. Następnie zatrzymuje jej rozwój i rozpocząć zmiany zwyrodnieniowe, które kończą się w całkowitej regresji. Ten korpus, który jest ukształtowany i poddano odwrotnej rozwoju co 28 dni, jest nazywany „miesiączki żółte ciało”.

fazy lutealnej kończy się komórek ciała w czasie, rozbić i na jego miejscu ma zamiar tkanki łącznej. Następnie, zamiast ciałka żółtego pojawia lśniące i białawy blizny, która składa się ze stosunkowo gęstą tkaninę. Organ ten został powołany lub białawy włóknisty. Jeśli nadal ciążę, ciałko żółte nie po prostu pozostać w jajniku, to nadal rośnie w wielkości i funkcji do połowy ciąży.

Ze względu na działania hormonalnego, ciałko żółte jest przytłaczająca dla innych działań mieszków. Słowik, nie kontynuować, aby oddzielić krew.

Podsumowując: lutealnej fazie cyklu miesiączkowego, – etap następuje po owulacji. W miejscu pękniętego pęcherzyka pojawia się żółte ciało, podczas zapłodnienia, ciałko żółte nadal funkcjonować nawet połowy ciąży. Jeśli tak się nie stało zapłodnienia, w odpowiednim czasie zaczyna się miesiączka.