589 Shares 5840 views

KRAZ-255 – ciężki sprzęt, off-road

Ten samochód jest po prostu niemożliwe, aby nie zauważyć. Szczególnie imponujący jest spotkanie w lesie, kiedy był w pełni załadowany z bali, spokojnie przechodząc na trudnych drogach, że prawie każdy inny wóz byłby zwykłym drogowym. Wszystkie powyższe odnosi się do jednego z najlepszych sowieckich ciężkich pojazdów terenowych – KRAZ 255. pojazdy terenowe – został stworzony w celu zapewnienia dostaw towarów i osób w dowolnym miejscu na każdej drodze i off-road.


Ten samochód został stworzony na zlecenie wojska w celu zastąpienia przestarzałego KRAZ 214B. Pierwszy KRAZ-255 i był produkowany do 1994 roku i został wycofany na wniosek zakładu, choć było jeszcze nakaz został wydany w 1967 roku. Pomimo faktu, że początkowo klienci wojskowy, jest on powszechnie stosowany w cywilu. Na jej podstawie są przeznaczone do przewozu drewna, cysterny, dźwigi, wywrotki, ciągniki , itp Zgłoszenie takiego samochodu to nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Sama samochód wyróżnia się wyjątkową prostotą. Kabina była drewniana, nabijane z żelaza, prymitywnego panelu sterowania z małym zestawem prostych urządzeń. Ale zalety tego samochodu nie był w zaciszu kabiny. Jego napęd – 6×6, co oznacza, że trzy z osią prowadzącą. KRAZ-255 Specyfikacja imponująca, masa wynosi nieco ponad jedenaście tysięcy kg, ładowność niewiele ponad osiem tysięcy kilogramów, a ponadto może on unieść ciężar przyczepy w prawie dziesięć tysięcy kilogramów bez uszczerbku dla jego wydajności.

W którym silnik jest typu V Yaroslavskyy ośmiocylindrowy napędowy 240 KM malooborotisty silnik, ale rozwija przyzwoity moment obrotowy wynosi 883 Nm. Dzięki temu silnik jest wyposażony w pięciobiegową manualną skrzynią biegów, przeniesienie sprawy – Splitter. Aby zapewnić podsterowności przednia oś jest wyposażona w stawach CV. Do przenoszenia momentu obrotowego za pomocą pięciu wały napędowe, pośrednie i tylne osie wyposażone między osią blokady mechanizmu różnicowego.

Maksymalna prędkość KRAZ-255 jest siedemdziesiąt jeden kilometrów na godzinę, a ona nie ustąpi w pełni obciążoną przyczepę na dziesięciu ton. Na sześćdziesięciu kilometrów na zużyciu paliwa trzydziestu pięciu litrów na sto. Zawieszenie sprężyna, opon – szeroki profil, za który otrzymał wóz przydomek „laptezhnik”. W każdym razie, on jest całkiem w stanie pokonać głębokość jednego metra, wzrasta do 56 ° i pozwala na zmianę ciśnienia w oponach w nich, w zależności od gleby.

Mimo dawno zaprzestała produkcji tego samochodu, to dzięki swojej doskonałej konserwacji i zdumiewającą wytrzymałością, jest jeszcze w pracy, a często można znaleźć ogłoszenie: „Kup KRAZ-255 w dobrym stanie” Tym bardziej, że każdy organ, zbiornik lub inne akcesoria mogą być montowane na jego ramie.

Ciężki pojazd terenowy KRAZ-255, zaprojektowany i wyprodukowany na potrzeby Armii Radzieckiej, ale ten był szeroko stosowany w najspokojniejszych obszarów gospodarki. Można zauważyć wszędzie: z lotniska, gdzie wykonywane zadania samolotu holującego do niedostępnych leśnych drogach z obciążeniem multi-tonowego dzienników. Uniwersalny, niskie koszty utrzymania i wpływy atmosferyczne samochód został popytu w różnych dziedzinach rozległym kraju.