442 Shares 3810 views

Kaszel u psów, przyczyny i leczenie

Kaszel u psów występuje dość często, a powodem mogą być problemy z oddychaniem i różnych zmian sercowych. Powodem tego może być na kaszel i zapalenie ronhopnevmoniya, różne oskrzeli, która może mieć charakter ostry lub przewlekły.


W przypadku napotkania psa laryngo-farengitov i krtani, które zwykle towarzyszy kaszel, aw tym przypadku pies traci apetyt, staje się ospały, a ona zaczyna tracić głos, zwiększenie węzłów chłonnych. Powodem tego może być adinovirusnaya zakażenie.

Przyczyną kaszlu może być mechaniczny kołnierz kompresji lub gardła długo kora. Ponadto rozwija się stan zapalny po spożyciu zimnej wody i jedzenia.
W przypadku, w którym rozpoczyna się duszności oddechowej, suchy, napadowy kaszel, powodem może być penetracji bakterii. Spotyka i „wewnętrzny zespół kaszel”, kiedy wirusy oddechowe przenikać ścieżkę psa. Dodatkowo kaszel u psów może pojawić się, gdy wystawione na działanie pasożyta, w wyniku czego zaczyna się rozwijać tchawiczo-oskrzeli lub zapalenie tchawicy zakaźnych.
Tchawicy psa pochodzą z wpływu grzybów jej ciała i mykoplazmy i Ureaplasma aholeplazmy.

Oprócz chorób zakaźnych, które wywołują kaszel u psów, a przyczyną może być zakaźne, które są spowodowane przez polipy, ropnie, różnych nowotworów lub ciał obcych. Ponadto, pies może być ekstratrahealnaya kompresji, które jest spowodowane przez rozszerzenie przełyku. Kaszel może być objawem wzrost gruczołów wydzielania wewnętrznego, zapalenie gruczołu tarczowego.

Kaszel u psów jest czasami zmiana wrodzona tchawicy, gdy zaczyna się rozwijać niedorozwój tchawicy. Istotną cechą tych ras, takich jak Boston Terriers lub angielski buldogi. Ponadto, pies może wystąpić kaszel choroby dolnych dróg oddechowych, może być ostre zapalenie oskrzeli, która może przejść do płuc. W tym przypadku, objawem jest kaszel. W przypadku ostrego zapalenia oskrzeli kaszel się napadowe, ale w tym czasie psa jest ruchomy, i nie ma wpływu na chorobę. W tym przypadku, kaszel występuje przy silnych oddechów świeżego powietrza lub przełykaniu śliny, która buduje w rozwoju zapalenia oskrzeli.

Kaszel u psów mogą mieć alergiczne zapalenie oskrzeli i płuc, nowotworów. W tym przypadku, serce zaczyna rozwijać kaszlu u psów, które występuje w niewydolności serca z powodu rzekomych naruszeń ukrwienie płuc i obrzęk płuc.

W celu zmniejszenia stanu zapalnego u psów, konieczne jest, aby dać jej witaminy A, C, E, aby wzmocnić układ odpornościowy, co sprawia, że możliwe, że pies będzie odzyskać. Było kaszel u psów? Leczenie wyznacza lekarza weterynarii, i zwrócić się do niego, można użyć środków ludowej. Podczas kaszlu, można dać psu trochę miodu z cytryną i napar z dziewanny korzenia, bulion szybko złagodzić obrzęk psa. Ten wywar powinien być chłodny i za pomocą strzykawki wlać do pyska psa. Doskonały sposób na kaszel jest loquat, chiński preparat oparty jest na tym roślin leczniczych. Doskonale usuwa podrażnienia w gardle. Pies mogą dać ten lek w jednej ósmej łyżeczki na 10 kg masy ciała psa. W przypadku, pies wadze 20 kg, może być podawana na pół łyżeczki.

Kaszel u psów może być traktowane z echinocyte, to zioło nie tylko łagodzi objawy kaszlu, ale również sprawia, że jest możliwe usunięcie niewydolności serca, która często rozwija się w różnych stanach zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych. Wraz z rozwojem kaszlu u psów ze względu na wirusy i różnych infekcji może dać goldenseal, który ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Lek ten podaje się 6-7 kropli na 10 kg masy ciała, a także gorzkie lekarstwo, pies musi dać mu jedzenie.

Tak więc, możemy stwierdzić, że rozwój psa chorób zapalnych, które powodują kaszel, powinno być zbadane przez lekarza weterynarii i podjąć środki w celu jej leczenia.