498 Shares 1894 views

Nie pamiętasz hasła systemu Windows 7. Co należy zrobić?

Niestety, czasami mamy do czynienia z sytuacją, w której użytkownik zapomniał hasła Windows 7 na swoim koncie. Jednakże, istnieje sporo metod, aby zresetować hasło.

Wiele z nich wymaga korzystania z oprogramowania firm trzecich, ale może być czasochłonne i niebezpieczne dla systemu. oprogramowanie innych firm, zwłaszcza jeśli pochodzi z Internetu, może być zainfekowany różnych wirusów, które mogą stanowić zagrożenie dla komputera. Aby wyleczyć takiej szkody jest prawie niemożliwe. Jedynym wyjściem z tej nieprzyjemnej sytuacji jest całkowicie ponownie zainstalować system operacyjny, co oznacza, że wszystkie pliki i dokumenty zostaną utracone i nie będą podlegać renowacji. Dlatego najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem na komputerze osobistym, jeśli zapomniałeś hasła systemu Windows 7, jest wykorzystanie dysku, z którego została wcześniej zainstalowana wersja systemu operacyjnego. Aby zresetować hasło wymagane do zalogowania się w linii poleceń, przy użyciu uprawnień administratora.

Jak dostać się do linii poleceń, jeśli zapomniałeś hasła systemu Windows 7?

Po pierwsze, trzeba uruchomić z płyty. Po zainstalowaniu w menu Ustawienia języka standardowego pojawia się wybór etapów instalacji systemu. Poniżej czyli „Przywracanie systemu”. Pozycja Kliknij na nią. W przypadku systemu Windows 7 hasła, należy wybrać nowy punkt menu „Wiersz polecenia”. Poprzez linię poleceń musisz otworzyć edytor rejestru, wpisując regedit w nim i potwierdzić klawiszem ENTER. Następnie wybierz klucz HKEY_LOCAL_MACHINE i główny punkt Hive linii ładunkowej poprzez menu „Plik” wybierz żądaną pozycję. W wyświetlonym oknie należy następnie wybrać plik System, znajdujący się w Windows / System32 / config, który jest zwykle na dysku C Znalezienie prawo, otwórz go. Edytor wyświetla monit, aby ustawić nazwę sekcji, która może być dowolna. Warunkowo nazwać 123.

W edytorze, widać, że w HKEY_LOCAL_MACHINE nową sekcję z wprowadzonej nazwy i wielu partycji podrzędnych. Następnie wybierz sekcję konfiguracji, co powoduje, że prawo będzie kluczem ustawienia. tylko dwa z nich musimy. W CmdLine wartości parametru powinna być cmd.exe, potwierdzając je przyciskiem OK. Drugi parametr to nazwa SetupType zmienić ustawienie od zera do Deuce i potwierdź przyciskiem OK. Po serii operacji należy ponownie podkreślić sekcję 123 i poprzez menu „Plik” – wybierz „Zwolnij gałąź”. Teraz zamknij edytor, Docieramy płytę i uruchom ponownie komputer. Te Zrealizowane działania mówić komputer na uruchomienie linii poleceń po restarcie. Że właśnie dzięki wykonanej pracy będzie można odzyskać hasło systemu Windows 7. Następnie należy wprowadzić trzy polecenia w ścisłej kolejności:

Netto użytkownik «hasło imya_yuzera» / add – tworzy nowe konto.

Administratorzy localgroup netto «imya_yuzera» / add – przypisanie stanu zapisu „Administrator”.

Użytkownicy netto localgroup «imya_yuzera» / delete – usuwanie wpisów spośród zwykłych użytkowników.

Pozostaje tylko zamknąć wiersz polecenia i wpisać nowe hasło w odpowiednim koncie. Teraz jest jasne, że jest to konieczne do zrobienia, jeśli zapomniałeś hasła systemu Windows 7. Należy jednak pamiętać, że trzeba to zrobić tak, aby później nie trzeba było powtarzać tę procedurę po wybraniu nowego hasła.