888 Shares 2005 views

Mitsubishi Lancer Evo 9: Specyfikacje

Z pewnością każdy z nas widział nine „Lancer”. Teraz można je znaleźć w niemal każdym podwórku. Jednak niewielu ludzi widziało na żywo naładowany wersji sedan cywilne. Tak, spotkać – Mitsubishi Lancer Evo 9. Charakterystyka techniczna samochodu, projektowania i kosztów – w dalszej części tego artykułu.


projekt

Po raz pierwszy w tym samochód urodził się w 2005 roku. Stało się następcą poprzedniej generacji samochodów „Lancer-Evolution”. Zewnętrznie, ósmego i dziewiątego „Lancer” jest bardzo podobna. Jednak to nie ma zastosowania do wersji cywilnej „nine”. To wygląda inaczej. Tak, to jest boleśnie znajoma twarz z budżetu sedan Klasy C. Jednak w wersji dziewiątej generacji „ewolucji” radykalnie różni się od zwykłej. Stylowy i dynamiczny wygląd jest Lancer Evo 9. Tuning przeprowadzono nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. W szczególności odnosi się to do optyki. Na zwykły „dziewięć” jest bardziej skromne, trójkątne i wydłużone do górnej części skrzydła. Tutaj jest odwrotnie. Lancer Evo 9 – rodzaj przerażającej samuraj, gotowy do dart wyłączyć w każdej chwili. Urządzenie charakteryzuje się podniesionym kapturem i licznej aerodynamiczny body kit i zderzaka. Ten ostatni ma wycięcie, ale nie protivotumanok i wlot zimnego powietrza. Patrząc w przyszłość, możemy zauważyć, że ta maszyna jest wyposażona w turbodoładowany i intercoolerem, dlatego tak ważne jest, aby chłodzenie jakości. Za dynamicznego obrazu dopełnia wysokiej Speller i dyfuzorów. Wydech znajduje się przy prawej krawędzi zderzaka. Wszystkie plastikowe zestawy ciała promowania lepszego docisku, który jest niezbędny przy wysokich prędkościach.

W odniesieniu do wielkości, są one niemal identyczne cywilnej „Lancer” (przynajmniej pasuje do C-klasy). Tak więc, firma Mitsubishi Lancer Evo 9 długości samochodu jest w odległości 4,5 m, szerokość – 1,77 m, wysokość – 1,45 m Szerokość tyłu i przodu wskaźnik identyczne oraz równe 1515 mm .. Prześwit jest bardzo mała, co jest potwierdzone przez właścicieli Mitsubishi Lancer Evo 9. strojenia daje o sobie znać – 14 cm jest tylko tyle idealnie gładkie dróg. Z miasta do tego samochodu lepiej nie iść. Ci, którzy chcą, aby samochód Mitsubishi Lancer 9 strojenie przez Evo, należy wziąć pod uwagę.

salon

Wewnątrz samochodu nie jest tak zaskakujące, jak na zewnątrz. Wciąż ciężko plastikowe panele i linie cywilne. Koło – trzy-ramienny, z bardzo wygodnym uchwytem. Konsola środkowa posiada wszystkie niezbędne kontrole. W czujnikach „zło” wersje „boost” jest dodatkowo cofnięte. Fotele, w przeciwieństwie do wersji cywilnych wykonanych z wysokiej jakości Alcantara i mają wyraźny trzymanie boczne (możemy powiedzieć pełnoprawnym „wiadra”).

Prędkościomierz na desce rozdzielczej ma skalę 0-270, obrotomierz jest przeznaczony do 9000 obr./min – to cywilne „Lancer” na pewno nie. Sportowy we wnętrzu dodany do pedałów fabrycznych, stylizowany aluminium. Do kierowania Lancer Evo 9 wystarczająco komfortowe – kierownica regulowana w dwóch kierunkach, jeśli siedzenie otacza cię ze wszystkich stron. Jest wystarczająca podaż regulacji siedzenia za kierowcą i na siedzeniu pasażera. Za istnieją trzy-osobowa kanapa z podłokietnikiem na środku. Wewnątrz są zintegrowane uchwyty na kubki. tyle tylne siedzenie, pomimo faktu, że Lancer Evo 9 należy do segmentu C.

parametry techniczne

Główną różnicą pomiędzy „ewolucja” modelu – mocny silnik. Pod maską Lancer Evo 9 jest turbodoładowany silnik dwulitrowy z wydłużonym korekty dyfuzor i układ rozrządu. Urządzenie znajduje się poprzecznie w stosunku do korpusu. Silnik jest oznaczony 4G63.

Japońscy inżynierowie starali się „wycisnąć” maksimum z tym silnikiem dwulitrowym. I got to zrobić. Ze względu na turbiny i inne implementacje techniczne wyjściu maksymalna silnika wynosi 280 KM. Moment w 3,5 tysięcy obrotów wynosi 355 nm. jest uruchomiony ten silnik w połączeniu z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Automatyczne skrzynie biegów dla "Mitsubishi Lancer-evolution-9" nie jest przewidziane.

dynamika

Dzięki potężnej motoryzacji różni doskonałe właściwości dynamiczne. Zatem, przyspieszenie do setki trwa 6,1 sekundy. Maksymalna prędkość 250 km na godzinę. Zużycie paliwa w ruchu miejskim – 14.6 litra na sto. Na torze "Mitsubishi Lancer Evolution-9-" zużywa 8,2 litra paliwa. Producent zaleca stosowanie paliwa o liczbie oktanowej nie niższej niż 98-ty.

Silniki do pracy w Stanach Zjednoczonych i na rynku krajowym

Warto zauważyć, że moc silnika dwulitrowy na rynku amerykańskim to 286 koni mechanicznych. RHD japoński „Evolution” samochód ma moc 291 koni mechanicznych. Moment – aż o 38 Nm w porównaniu do wersji europejskiej, a to 393 Nm.

podwozie

Jazdy podwozia urządzenia jest identyczna z poprzednią generacją „Evolution” samochodu. Przód – niezależne zawieszenie "McPherson", tył – mnogoryichazhka. Na zwykłej „Lancer” umieścić belkę. Z technicznego punktu widzenia, to został zmodyfikowany nie tylko silnik, ale również układ hamulcowy. Przedniemu zaciski cztery tłoka hamulca tarczowego i wentylowanego „Brembo”. Tylne zaciski dwoma tłokowe znajdują. Średnica tarczy hamulcowej – 320 mm (20 mm – przedni dłużej). Samochód używany przez napęd na cztery koła. Tylna oś jest zablokowany hydromechaniczny sprzęgło. Centrum różnica może być sterowany z kabiny. Elektronika może przenosić moment obrotowy na koło, które ma najlepszą przyczepność na powierzchni jezdni. Zapobiega to ślizganiu się.

koszt

Standard „Mitsubishi Lancer Evolution-9-” został wyprodukowany przez 2007, więc znalezienie kopii może być tylko na rynku wtórnym. Początkowy koszt samochodu wynosiła 600 tysięcy rubli. Jednakże, istnieje zmodernizowana wersja (wersja wykonane już przez właścicieli), o wartości 1 mln rubli.

Podstawowe wyposażenie „Evolution” obejmuje następujące elementy:

  • 2 poduszka powietrzna;
  • kontrola klimatu;
  • 4 okno siłownika;
  • sportowe fotele i kierownica „Momo”;
  • System ABS;
  • hydrauliczne wspomaganie kierownicy.

modyfikacje

Mimo tak krótkiego okresu produkcji, maszyna jest poddawana różnym zmianom, takich jak profesjonalnych tunerów. Tak, brytyjska wersja samochodu, „Evolution” obsadzone pojemności silniki FQ 300, 320 i 340 KM. W tym przypadku objętość skokowa silnika 4-cylindrowego pozostaje ten sam – dwóch litrów. Wzrost potęgi miały pozytywny wpływ na dynamikę. Samochód został przyspieszony do stu do 4,1 sekundy. Szczytowa prędkość – 253 km na godzinę. Modyfikacja ta miała wskaźnik MR. Na innych rynkach „Mitsubishi” obsadzone ten sam silnik 280-konny. Jedyna różnica polega na zewnątrz – w samochodzie były inne zestawy aerodynamiczne nadwozia i aluminiowe felgi.

wniosek

Tak, okazało się, co naładowaną wersję „Mitsubishi Lancer-”. Dziewiąty „Evolution” jest jednym z najszybszych samochodów na świecie. On konkuruje "Nissan GT-R", BMW serii M i "Mercedes AMG".