357 Shares 8666 views

Niesamowite koty brytyjskie Longhair

Brytyjczycy, kochankami, góralami – nazywają to gatunkiem zwierząt, lepiej znanym nam jako brytyjskie długowłosy kot. Od zwykłego do nas krótkowłosy brytyjski góralski różni się dłuższą wełną. Przy okazji, często w rasowych krótkometrażowych rodzicach długowłosa kociaki rodzą się, chociaż jest to raczej wyjątek niż zasada. Historia tej rasy zaczęła się w Wielkiej Brytanii około 1870 roku, kiedy hodowcy zaczęli przekraczać krótko włosie Brytyjczycy z Persami.

Brytyjski kot długowłosy

Zdjęcia wyraźnie dowodzą, że górali są szeroko otwartymi, mięśniowymi i krótkożernymi zwierzętami o średniej wielkości. Pełne policzki i szerokie czoło, a także gruba potężna szyja potwierdzają tylko fakt, że konstytucja losvender nie różni się od konstytucji i standardów krótkometrażowych brytyjskich kotów. Uszy są niewielkie, poszerzone w stronę podstawy, w wystarczającej odległości od siebie. Nos Britannica jest krótki i prosty. Silny, dobrze rozwinięty podbródek uzupełnia ogólny obraz.

Koty brytyjskie Longhair: Jedzenie

W żadnym przypadku nie może być wprowadzony do diety górnej wieprzowiny, a także kości kurzych, lepiej jest zastąpić je solidną, wilgotną wołowiną. Nie nadużywaj ryb. Kocięta można podawać raz w tygodniu, a także dla dorosłych kotów, a przynajmniej raz na dwa tygodnie. W tym przypadku sama ryba musi być wcześniej gotowana i oczyszczona.

Zakazuje się mieszania naturalnych i suchych produktów ze względu na to, że trawienie różnych rodzajów żywności wymaga zasadniczo różnych enzymów, w wyniku czego równowaga kwaśnego środowiska żołądka jest zakłócona. Ponadto szkodzi wątrobowi zwierzęcia.

Jeśli dieta zwierzęcia składa się wyłącznie z naturalnej żywności, należy ją uzupełnić witaminami. Sucha żywność z reguły początkowo zawiera specjalistyczne dodatki.

Koty brytyjskie Longhair: Troska

Pomimo długich włosów, loslanders są niepodzielni pod ich opieką. Codzienne pędzenie w ciągu 5 minut wystarczy, aby utrzymać futro góralskie w odpowiedniej formie. Najtrudniejsze jest ich pielęgnacja podczas posypywania, gdy zwierzę potrzebuje regularnych zabiegów grzebieniowych i wodnych przy użyciu specjalnych detergentów. Zwykle dzieje się to dwa razy w roku: wiosną i jesienią. Okres ten trwa około miesiąca. Jeśli pierzenie zwierzęcia trwa dłużej niż miesiąc, lub przebiega częściej niż 2 razy w roku, natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ taki stan powłoki może wskazywać na nieprawidłowości w ciele zwierzęcia.

Koty brytyjskie Longhair: Postać

Koty tej rasy wyróżniają się życzliwością i gościnnością. Z natury, spokojny i zrównoważony, te zwierzęta z wielką przyjemnością spędzają czas z właścicielami, z niecierpliwością oczekują od pracy. Trudno jest znaleźć zwierzę, które byłoby samowystarczalne i czuły jako brytyjski długowłosy kot. Cena kociaka zależy w dużym stopniu od rodowodu i koloru. Przez pierwsze kilka lat życia Brytyjczycy są bardzo zabawni, ale z wiekiem stają się o wiele spokojniejsi.