724 Shares 972 views

Znaki wodne – jak stworzyć program. Jak usunąć znak wodny z obrazka?

Często staramy się chronić własny tekst lub zdjęcia przed kradzieżą. Obecnie nie jest dobrym sposobem, aby to zrobić. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego oprogramowania, które pozwala na tworzenie znaków wodnych do zdjęć. Ale przybysze mają wiele pytań, bo nie zawsze tak łatwo zrozumieć, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Spójrzmy na niektóre rzeczywistych programów, które pomogą nam chronić zdjęcia przed kradzieżą.


„Photoshop”: jak zrobić znak wodny

Tak więc, jeśli pot i krew, aby stworzyć własną stronę i wypełnić go treścią, a ktoś przyszedł i po prostu ukradł to wszystko i gospodarz, to jest nie tylko frustrację moralnym, ale także straty materiału. Aby tego uniknąć, możemy teraz nauczyć się tworzenia znaków wodnych. Do wszystkiego można opuścić nie więcej niż 5 minut. Po skonfigurowaniu wszystkich elementów można dodać szablon do dowolnego zdjęcia w jednym kliknięciem. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić – jest stworzenie lub otworzyć zdjęcie. Aby to zrobić, należy uruchomić „Photoshop” i przejdź do „Plik” a następnie „Otwórz”. Po tym, musimy zidentyfikować otwartą stronę. Aby to zrobić, należy kliknąć na literę „T” na pasku narzędzi. Wersja anglojęzyczna tej horyzontalnej typu narzędzia. Teraz musimy napisać nasz tekst własnych interesów.

Druga faza znaku wodnego w „Photoshop”

Teraz masz napisany tekst na obrazie. Przy pomocy funkcji „ruch” ustawia etykietę gdzie musimy. Może to być jako centrum, a niektóre z rogów. Następnie niech pracować z warstwami. Nie ma wielkiego. Przejdź do menu „Warstwy” i wybierz „styl warstwy”, a następnie przejdź do sekcji „Opcje mieszania” i umieścić zaznaczenie w funkcjach obwodów i tłoczenia. Chociaż można wybrać inne efekty, więc tutaj postępować według własnego uznania. Możemy powiedzieć, że prawie się zrobić znak wodny, ale niech do domu do jego umysłu, a potem będziemy się radować. Przejdź do menu „Fill” i ustawić suwak, który sprawia, że tekst jest bardziej lub mniej przejrzyste, w pozycji, że musimy. Zaleca się napis przejrzysty, jak to możliwe, to wygląda lepiej.

Końcowym etapem

Można powiedzieć, że nasz znak jest gotowy, wystarczy tylko dostosować rozmiar tekstu i jego lokalizacji. Aby rozpocząć pracę z czcionkami. Aby to zrobić, przejdź do panelu „Tekst”. Następnie trzeba wybrać tekst napisany przez nas i dokonać takiego zarysu na to, że przyjdzie do nas. Należy zwrócić uwagę na położenie znaku wodnego. Fakt, że może ona być umieszczona poziomo, pionowo lub ukośnie. Tutaj, podobnie jak wodze fantazji. Ale to nie jest konieczne, aby zalogować się na rogu obrazu, bo wtedy usunąć znak wodny może być całkiem proste, na przykład obrazów upraw. W związku z tym, należy umieścić go bliżej centrum, mniej lub bardziej zauważalny, jeśli to konieczne. Jednocześnie ważne szczegóły obrazu powinny być widoczne. Aby obrócić etykietę do pewnego poziomu, trzeba iść do baru „Edycja” Następnie wybierz „Transform” i wybierz zakładkę „Rotate”. można włączyć znak, jak chcesz za pomocą strzałki łuku.

Batch Picture Protector

A oto kolejny świetny program dla znaków wodnych – zarówno z tworzenia i edycji. Jeśli „Photoshop” nie jest skierowany specjalnie do tej funkcji, to narzędzie jest za to i stworzył. Po pobraniu oprogramowania, zainstalować i uruchomić go. Jeśli interfejs jest anglojęzyczny, można go zmienić w ustawieniach, a następnie przejść od razu do rzeczy. Wybrać obraz, który ma na celu ochronę znaku wodnego. Następnie można wybrać rozmiar, kształt i położenie znaków. Nie zapomnij napisać co chcesz. Nawiasem mówiąc, szczególną cechą tego narzędzia jest to, że jest niezwykle przydatna podczas pracy z całego pakietu dokumentów. można wybrać kąt (w stopniach), w razie potrzeby, które zostanie obrócony napis. Odwrotnie rzędy „przesunięcie wzdłuż osi X, Y„może określić położenie znacznika, zarówno poziomo jak i pionowo. Jeśli to konieczne, możliwe jest, aby zmienić skalę. Na stworzeniu wrażenia można uznać za zakończone. Zachować wyniki i korzyści. Program jest całkowicie darmowy i zajmuje niewiele miejsca.

Jak zrobić znak wodny do wielu zdjęć naraz?

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie pasuje do powyższej opcji, istnieje wiele dobrych programów, które pomogą nam w tym. Na przykład weźmy pod uwagę proces tworzenia znaku wodnego za pomocą zaawansowanego edytora obrazu XnView. Aby rozpocząć, należy uruchomić program i otworzyć prawidłowy obraz nas. Potem, za pomocą skrótów klawiaturowych Ctrl + A wybrać wszystkie zdjęcia, które zauważamy. Jeśli płyta ma coś nie zbyt dobrze, a następnie przytrzymaj klawisz Ctrl, usuń zaznaczenie. „Transformacja” Następnie przejdź do menu. Następnie wybierz opcję „Watermark”, a następnie „Dodaj”. Teraz możemy przystąpić do tworzenia logo lub napisu. Już prawie gotowe. Teraz możemy tylko wskazać drogę do naszego logo w ustawieniach wszystkie te same funkcje. A ponieważ stworzyliśmy go w programie Paint lub Word, a następnie określić ten konkretny plik. Po tym, kliknij przycisk „Uruchom” i znak wodny pojawi się we wszystkich zdjęć. Program jest łatwy w obsłudze i całkowicie za darmo.

Tworzenie znaku wodnego w programie Word

Jeśli nie chcesz, aby pobrać powyższe proponowane programy z internetu, to może zrobić i co masz na komputerze lub laptopie. Na przykład, może to być słowo, które jest dostępne dla każdego. Tutaj można dodawać znaki wodne nie tylko zdjęcia, ale również na tekście, który uczyni go bardziej atrakcyjnym. Aby rozpocząć, przejdźmy do menu „układ strony”, a następnie pojawia się pozycja „substrat”. Od razu możesz zostać poproszony do wyboru, co jest dostępne, ale jest możliwe, aby utworzyć i wydrukować własne. Jeśli chcesz stworzyć coś własnego, a następnie wybierz „Custom” wsparcia. Określ czcionkę i samej czcionki, a następnie przeprowadzić regulację kolorów. Może to być oznaką przezroczystego lub odwrotnie. Ponadto masz możliwość wyboru lokalizacji poziomo lub po przekątnej. Zapisać wynik. W przyszłości można użyć utworzonego szablonu, gdy jest to potrzebne.

Aby dowiedzieć się, jak usunąć znak wodny

Można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, spójrzmy na przykład jak pracować z „Photoshop”. Nie jest to nic wielkiego, ale to zajmie trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Mamy w zasadzie manipulować warstw. Należy pamiętać, że każda odpowiednia wersja programu w całości. Zaczynajmy. Utwórz nową warstwę, po której region kulminacyjnym w obrazie, który jest najbardziej odpowiada tle, który jest bezpośrednio pod znaku wodnego. W następnym etapie kopiowane obszar musi być umieszczony tak, że jest wyższa niż warstwy spodniej. Prawie połowa zadanie. Teraz, pożądane jest, aby warstwa, niedawno utworzone, aby półprzezroczysty i opuścić go tak długo, jak nie zamyka drukiem. Po jego konsolidacji usunąć efekt przezroczystości. Teraz trzeba skopiować najniższą warstwę i wklej go na górze (który powinien zamknąć). W końcowym etapie pozostało do pracy z pędzlem i gumką. Aby aktywować tę dolną warstwę ze znakiem wodnym i gumkę, aby usunąć napis. Wszystko jest gotowe, zostały usunięte z drukiem.

Innym dobrym sposobem

Więc tym razem użyjemy darmowy program o nazwie GIMP. To pozwala na tworzenie znaków wodnych do zdjęć i aby je usunąć. Rosyjski interfejs pozwala szybko zorientować się, co jest co. W menu głównym wybierz obraz, z którym do pracy. „Fuzzy Select”, a następnie na pasku narzędzi znajduje. Teraz wybierz znak wodny, a następnie skopiować go na nowej warstwie. Następnie należy użyć „Mix”, który pozwala uzyskać kolor, który powinien być pod wrażeniem. Pokrywający się obszar cięcia, a następnie dodaje się jako nową warstwę. Monotonia można osiągnąć przy użyciu „Wyostrzanie i Blur” funkcji, jak również „palca”. Więc jak usunąć znak wodny mamy, pozostaje zapisać wynik. Jak widać, wszystko jest bardzo proste, wystarczy użyć różnych prilovchilis „Mieszanie” Tryby narzędzia.

Kilka ważnych punktów

Chciałbym powiedzieć o tym, jak usunąć znak wodny (znak wodny) w programie Word. Tu jest dużo łatwiejsze do zrobienia niż w powyższych dwóch programów. Aby to zrobić, wystarczy przejść do sekcji „Układ strony” wybierz „podłoża”. Tam można zobaczyć „Usuń podłoże”, które rzeczywiście potrzebujemy. Pamiętaj, że znak wodny nie jest tworzony dla konkretnego dokumentu, ale jako szablon. Jak widać, usuń nieprawidłowe wrażenie Umieszczony wystarczy więc pobespokoytes o to, aby być problemem dla innych. W każdym razie, jeśli nie wszystko solidnie, wymazywanie napisów zajmie dużo czasu i wysiłku, a to jest mało prawdopodobne, ktoś podejmie za to. Jak pokazuje praktyka, reprodukcji druku, to znaczy jej powtarzania, pozwala lepiej chronić obrazu. Ale tu ważne jest, aby nie przesadzać, ponieważ może to wydawać się odrażające dla użytkowników.

wniosek

A teraz chciałbym podsumować to, co zostało powiedziane w tym artykule. Teraz wiesz jak umieścić znaki wodne w kilku programach. Jak widać, nie jest to nic wielkiego, zwłaszcza jeśli używasz oprogramowania w języku rosyjskim. Nawet jeśli coś nie działa, to trzeba usiąść i przeczytać artykuł i spróbować jeszcze raz, to jest możliwe, że coś przeoczyłem. W każdym razie, najważniejsze – jest dobrze umieszczony znak. To musi być trudne do usunięcia. W jaki sposób, przy okazji, jest też już wiem. Tu, być może, wszystko na ten temat, co o ochronę własnych zdjęć i tekstu. W każdym razie, to działa, i jest mało prawdopodobne, istnieją jeszcze tak prosty, ale skuteczny sposób.