670 Shares 4865 views

śruba lodowa ze śrubokrętem: opinie, zdjęcia

rybacka Zima to wydarzenie zabawa. Dlatego wielu fanów i specjalistów nie mógł oprzeć się pokusie, aby wejść do silnej rzeki lodu, aby uchwycić pożądane trofeum. W tym przypadku nie ma śruba lodowa po prostu nie może zrobić. Ręcznie odmiany tej techniki wymaga dość wysoki koszt czasu i wysiłku. Dlatego obecnie na rynku istnieje wiele odmian takiego sprzętu zmechanizowanego.


Koszt zakupionych śrub lodowych z napędem elektrycznym będzie kosztowne. Tych, którzy idą na połowów pod lodem nie więcej niż 2-3 razy w sezonie, nie opłaca się wydawać pieniądze z budżetu rodziny na zakup takiego sprzętu. . W związku z tym, że powstał przez narzędzie, takie jak śruby lodu za pomocą śrubokręta. Jak to zrobić własnymi rękami, pomoże zrozumieć koËcówek doświadczonych wędkarzy.

Korzyści z automatyzacji

обладает целым рядом преимуществ. Automatyczny śrubokręt śruba lodowa z własnymi rękami posiada szereg zalet. Wykwalifikowani rzemieślnicy twierdzą, że urządzenie może być wykonane z pił łańcuchowych. Jednak obecny sposób będzie dużo łatwiejsze. To nie wymaga specjalnej wiedzy.

Zalety podejścia wybranego w pierwszej kolejności polega na prostocie wykonania. To nie potrwa długo, aby stworzyć podobny produkt siebie.

Inną zaletą automatycznego śrubami lodu z wkrętak oszczędności. Po tym wszystkim, na zakup specjalnego sprzętu koszty są nie każdy może sobie pozwolić. Śrubokręt może być przydatna w późniejszej działalności gospodarczej w domu.

jakość wiercenia przy improwizowane urządzenie nie różni się od zakupionego modelu. Dlatego obecna metoda jest tak popularny wśród doświadczonych rybaków.

elementy składowe

Aby utworzyć prezentację urządzenia będą musiały przygotować kilka szczegółów. Przede wszystkim trzeba śrubokręta. Co więcej, technika ta z pewnością będzie typ baterii. W tych warunkach w zbiorniku, jak to jest znane, bez punktów.

Następnie należy zakupić ręcznie śruby lodowe. Lepiej, jeśli będzie to narzędzie produkcji krajowej. Szwedzki model nadaje się również do takich celów. . Ostatnim elementem jest adapter na śrubach lodu do wkrętaka. Ten szczegół jest całkiem możliwe do kupienia w sklepie. Jednak należy zauważyć, że zdecydowana większość z tych urządzeń jest przeznaczona do śruba lodowa Mora szwedzkiej produkcji. Istnieją 2 główne rodzaje adapterów. Są one dobierane w zależności od serii śruba lodowa.

Adapter dla krajowych śrub lodowych

можно сделать самостоятельно. śruba lodowa dla adaptera śrubokręt można zrobić samodzielnie. Jeśli to narzędzie, które jest dostępne, produkcja krajowa, podobne przedmioty na sprzedaż pod nim nie znaleziono.

Jeśli to możliwe, można wziąć szablon dla marki dysza próbka Mora. Biorąc pod uwagę jego możliwości projektowych, możliwe jest stworzenie domowej adaptera.

Po prawej stronie dyszy praktycznie zawsze wygląda jak sześciokątnym 50-60 mm długości i 12 mm średnicy. Na lewo od konieczności uwzględnienia cech strukturalnych trzonu śruby.

Jeśli cechy przedstawione powyżej są ważne dla urządzeń, adapter może być wykonana z kluczem sześciokątnym kształcie litery L. Od to uciąć kawałki. Następnie, z jednej strony wykonać otwór dla śruby mocującej. Wymagane jest, aby nić.

cechy śrubokręt

Zgłoszony do urządzenia do wykonywania swojej funkcji, konieczne jest, aby wybrać wystarczająco mocny śrubokręt. Sprzęt baterie powinny być co najmniej 18-36 V. Cechy te określają czas trwania działania sprzętu i obciążenie, które może wytrzymać. Im bardziej wydajna bateria, tym łatwiej jest wiercony.

Moment nie powinna być mniejsza niż 40-80 Nm. должен выдерживать большие нагрузки. Reduktor do śrub lodowych napędzanych śrubokręta musi wytrzymać duże obciążenia. Ta figura wskazuje na dopuszczalną twardość materiału, który będzie musiał obsługiwać urządzenie przedstawione. W związku z tym, im wyższy moment obrotowy, tym lepiej.

Pojemność baterii powinna wynosić co najmniej 2,5 Ah. Lepiej jest, jeśli cecha ta jest 4 Ah. To pokazuje, jak długo urządzenie może pracować bez ładowania.

Rodzaj akumulatora

Na baterii powinien zwrócić szczególną uwagę przy wyborze do śruba lodowa śrubokręta. приобрести тип оборудования, помогут разобраться советы экспертов. Który lepiej kupić rodzaj sprzętu pomogą zrozumieć porady ekspertów. Istnieją trzy główne rodzaje baterii.

Pierwszy typ rodzajów jonów litu. Ważą niewiele, co jest ważne w tej dziedzinie, i szybko naładowany. Jednakże istotną wadą jest ich niska wydajność w niskiej temperaturze. Tym bardziej, że koszt takich urządzeń jest dość wysoki.

Lepiej sprawdzonych akumulatorów niklowo-kadmowych. Oni nie boją się zimna nawet -15 ° C Ważą się dużo, ale to nie jest istotne. Po tym wszystkim, będą pracować nawet podczas mrozów.

Innym typem baterii stoi typu NiMH. On toleruje mrozu i waży mniej niż w poprzednich akumulatorów. Ale jest to rzadka odmiana baterii.

opinie użytkowników

Z dość dużych obciążeń powinien obsługiwać śrubokręta do śrub lodowych. Który wybrać? пользователей помогут разобраться в этом вопросе. Informacje zwrotne od użytkowników pomogą rozwikłać ten problem. Obecnie na rynku istnieje wiele odmian ręcznych elektronarzędzi. Należy zauważyć, że zgodnie z opinie doświadczonych wędkarzy, nie skąpić na jakość sprzętu. Chiński lub tanie gatunki krajowe wyraźnie nie wytrzymuje obciążenia nadchodzi.

„Interskol” Należy zauważyć Firmy oferujące sprzęt wśród wkrętarek krajowych. Ta technika (wystarczająca pojemność) można kupić w cenie około 6-6,5 tys. RUB.

Wśród zagranicznych marek z śrubokręty jakości, opinii użytkowników, są Hitachi (około 11-12 tys. Rub.) DeWALT (około 16-17 tys. Rub). A Makita (kosztuje do 22 tys. Rubli). Ich cena jest dość wysoka, ale jest to urządzenie wysokiej jakości, które będą przydatne w naprawie i lub innych transakcji biznesowych.

opinii ekspertów

, следует обратить внимание на несколько советов экспертов. Tworzenie śrubę lodową za pomocą śrubokręta, należy zwrócić uwagę na kilka wskazówek ekspertów. Twierdzą oni, że najlepiej sprawdzonego urządzenia z baterii niklowo-kadmowych. Nie traci swoje zdolności w niskich temperaturach. To musi być pobierana prawidłowo. Baterie Litiyno-jonowe nie znoszę pracy w warunkach silnych mrozów.

Eksperci doradzają również oszczędność na prezentowanym sprzętu. W przeciwnym razie wszystkie prace będą musiały być wykonywane ręcznie. W warunkach zbiornika stwierdzono, że jakość śrubokręt z baterii niklowo-kadmowych może otworów od 10 do 60 studzienkach. Liczba ta jest silnie uzależniona od pogody, a stopień zamarzania wody. Potężne narzędzie w stanie stworzyć więcej dziur.

Jeszcze kilka zaleceń

проработал длительное время, необходимо обратить внимание на несколько советов опытных рыбаков. Aby śruba lodowa z śrubokrętem pracował przez dłuższy czas, należy zwrócić uwagę na kilka wskazówek doświadczonych wędkarzy. Zamrożony ciało warunków wodnych w celu uniknięcia uderzenia i obciążenia sprzętu zawiedzie. Dlatego przy zakupie koniecznie zwracać uwagę na jakość, a nawet pojawienie się śrubokrętem. Powinno być mocne, dobrze leżą w dłoni.

Że w procesie wiercenia, aby przedłużyć czas życia baterii, doświadczeni rybacy zaleca utrzymanie go w kieszeni ciepłą odzież. Dopiero gdy je dostać i działać w procesie wiercenia. Lepiej wziąć ze sobą 2 baterie na raz. One muszą być w ogniu (w kieszeni), podczas gdy drugi raz.

можно сделать качественное, надежное устройство. Po przejrzeniu jak wybrać komponenty, budować i obsługiwać śruby lodowe ze śrubokrętem, można dokonać wysokiej jakości, niezawodne urządzenie. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze budżet rodzinny. Nabyte śrubokręt może być stosowana do innych celów gospodarczych.