628 Shares 4186 views

Samsung CLX-2160: Drukarka wielofunkcyjna z obsługą druku kolorowego wysokiej jakości

Samsung CLX-2160 jest wielofunkcyjnym urządzeniem obsługującym druk laserowy , który jest umieszczany przez producenta jako średnie rozwiązanie. Ma dość dobrą charakterystykę i akceptowalny koszt. Ten artykuł dotyczy tego produktu. Rozważymy zarówno jego mocne strony, jak i znaczne niedociągnięcia.

Na jakim segmencie planuje się:

Koreański producent w swojej klasycznej obudowie Samsung CLX-2160 w środku. Z punktu widzenia kosztów i charakterystyk, takie MIF najlepiej odpowiadają średniej liczbie miejsc pracy, biura lub nawet w podobnej grupie roboczej. Może być również używany w biurze na poziomie wpisu, ale w tym przypadku można znaleźć bardziej przystępne rozwiązania o mniejszej pojemności wydruku. Innym możliwym miejscem korzystania z takiego rozwiązania peryferyjnego są ośrodki kopiowania lub kopiowania. Jednocześnie lista komponentów wygląda tak:

 • Urządzenie wielofunkcyjne;
 • Kabel zasilający;
 • Dysk;
 • Przewodnik użytkownika;
 • Broszury reklamowe;
 • Karta gwarancyjna;
 • Wkład startowy.

W przypadku braku przewodu interfejsowego, właściciele przypisują wady urządzeń wielofunkcyjnych. Według statystyk większość użytkowników ma takie akcesorium i dlatego koreańscy inżynierowie wykluczają go z wcześniej wymienionej listy. W przypadku, gdy taki kabel interfejsu nie jest dostępny, należy go natychmiast nabyć jednocześnie z drukarką wielofunkcyjną.

Szybkość i wszystko związane z papierem

Drukarka Samsung CLX-2160 oferuje tylko średni poziom wydajności. Wykracza to poza urzędy budżetowe, ale pozostaje za wysokimi MIF.

W trybie kolorowym możesz uzyskać 4 strony i monochromatyczną szybkość druku zwiększa się do 16 arkuszy. Podstawowym formatem jest A4, ale w razie potrzeby można wyświetlać informacje na nośnikach dowolnego rozmiaru. Minimalna gramatura papieru przy drukowaniu to 60 g / m². Jego maksymalna wartość to 160 g / m².

Interfejs

Samsung CLX-2160 może pochwalić się tylko jednym portem do podłączenia do systemu komputerowego. Ponieważ nie jest trudno zgadnąć, jest to uniwersalny i najbardziej rozpowszechniony interfejs przewodów USB 2.0. Na poziomie sprzętu i oprogramowania jest on zgodny z innymi modyfikacjami tej metody przekazywania informacji.

Znaczącymi wadami tego wielofunkcyjnego urządzenia są brak alternatywnych metod łączenia. Deweloperzy, ze względu na ekonomię, zmniejszyli liczbę interfejsów, a to w tym przypadku jest nie do przyjęcia. W końcu większość konkurencyjnych rozwiązań ma bezprzewodowe szybkie połączenia WiFi i Ethernet sieciowy, co znacznie ułatwia korzystanie z takich rozwiązań peryferyjnych.

Koszt IFI i opinie właścicieli o tym

Teraz Samsung CLX-2160 MFP można kupić w cenie 9 000 rubli. Aby opisać minuses tego urządzenia, jego właściciele w swoich recenzji zawierają:

 • Tylko jeden sposób połączenia, który kontroluje funkcje przesuwa się do komputera osobistego.
 • Wysoki koszt.
 • Niedopuszczalność drukowania na szczególnie gęstych nośnikach.

Plusy to:

 • Wysoka wydajność druku.
 • Prosty proces instalacji.
 • Dopuszczalna jakość druku w kolorze.
 • Możliwość zmniejszenia kosztów do minimum pracy.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego, Samsung CLX-2160, z jednej strony, jest naprawdę dobrym urządzeniem wielofunkcyjnym średniej wielkości. Ma duży limit wydruku, dobrą jakość druku i dużą szybkość. Również podczas korzystania z niego można ograniczyć do minimum minimum kosztów pracy. Z drugiej strony, przeceniony koszt i minimalny zestaw metod przełączania znacząco zmniejszają atrakcyjność takiego wielofunkcyjnego urządzenia w oczach użytkownika końcowego.