170 Shares 8850 views

Nadzór osoby w miejscu pracy: jak to jest legalne

Nadzór ludzi w biurach od dawna normą. Nie dajmy się moralną i etyczną stronę zagadnienia, przyjrzyjmy się, jak to jest legalne?


Według pracodawców, nadzór osoby w miejscu pracy jest całkiem zgodne z prawem i uzasadnione. zarząd spółki tłumaczy monitoring personelu, że jedynym sposobem mogą kontrolować, co dokładnie zaangażowanych pracowników, stosowany sprzęt biurowy, jeżeli naruszają one przepisy wewnętrzne, itd. Pracownicy z takiej kontroli nie jest zadowolony i uważa nadzoru naruszenie prywatności. W tym zarządzania reaguje natychmiast, że praca nie może mieć żadnej prywatności. Kto ma rację?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób nadzór osoby: otwarte, czy nie. Oznacza to, że problem leży w kwestii, czy dana osoba wie o zainstalowanych kamer i innych programów na komputerze, który „wylewa” wszystkie informacje do administratora. Covert nadzoru, w rzeczywistości nielegalne. Jednakże istnieją niuanse: jeśli pracownik jest podejrzany o działalność przestępczą, takie jak kradzież lub poufny przesyłania informacji do konkurentów, takich nadzoru jest uzasadnione. Oznacza to, że im więcej łamanie ujawnić tajną obserwację, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie uznane za zasadne, jeżeli stronami konfliktu.

We wszystkich innych przypadkach osoba pod nadzorem muszą być przeprowadzane z jego pisemnej zgody. Ale to nie znaczy, że jeżeli pracownik przeciwko nadzoru, może wymagać, aby usunąć aparat i usunąć program sterujący z komputera. Najbardziej może zrobić – zrezygnować i znaleźć inną pracę, jeśli nie jest zadowolony z tej sytuacji. Dlatego należy uważnie przeczytać umowę o pracę wraz z załącznikiem. Że musi być przepisany stan monitora personelu. Ponadto pracownik powinien zapoznać się z przepisami wewnętrznymi spółki, w przypadku uchybienia, którego środki karne nastąpi. Do tych należą, jak korzystać z Internetu, listę dozwolonych witryn, regulowany czas odpoczynku w ciągu dnia pracy, etc. To jest dokładnie ten przypadek, kiedy ignorancja wymówka.

Kolejne pytanie: „Gdzie jest to możliwe, aby zainstalować urządzenie wideo?” Niektórzy pracodawcy nie są ograniczone do powierzchni biurowej, ale także do sprawowania kontroli nad salony, jadalnie, korytarze, prysznice i toalety. można bezpiecznie stosować do sądu w dwóch ostatnich przypadkach.

Aby zainstalować monitoring w takich miejscach, pracodawca musi mieć bardzo dobry powód.

Kolejny kontrowersyjny punkt – nadzór osoby w miejscu pracy za pomocą telefonów podsłuch. Taka kontrola może być wykonywane tylko na telefonii korporacyjnej, w przeciwnym razie zostanie ona uznana za naruszenie prywatności. Informacje uzyskane przez dotknięcie telefony i osobisty charakter (konsultacji z lekarzem, prawnikiem, etc.), nie powinny zostać ujawnione. I to jest głównym problemem dla wielu firm: wyciek danych osobowych, dzięki którym pracownicy są kategorycznie sprzeciwia się jakiejkolwiek kontroli.

Kontrowersyjne problemy w takich sytuacjach bardzo dużo, więc monitorowanie pracowników – jest to klasyczny przykład tego, że postęp technologiczny wyprzedziła tworzenie opracowany ram prawnych.