541 Shares 7840 views

Naleśniki ze śmietaną. Stary rosyjski przepis

Według badań przeprowadzonych przez niektórych historyków, placki drożdżowe po raz pierwszy pojawił się w Rosji na początku drugiego tysiąclecia. Okrągły naleśnik symbolizował słońce przed Chrztu Rosji. Od tego czasu, naleśniki nie są cięte nożem, jedzą rękami, klapki, łza, ale nie przerywaj. Przepisy naleśniki tam w kuchni różnych narodów świata – ale w kuchni rosyjskiej naleśniki ponad sto receptur. Każda rodzina miała swój własny, rodzinny przepis na naleśniki, jest przekazywana do każdego nowego pokolenia. Naleśniki były karmione ryby, grzyby, kawior, śmietana, dżemem lub miodem jako deser i dań mięsnych. Bardzo popularne były naleśniki z różnym pełnym słońcu. Były drożdże i bez drożdży, z różnych rodzajów mąki, mleka, surowicy, a nawet na wodzie. były bardzo częste naleśniki ze śmietaną, przepis nieco zapomniana w naszych czasach.

Placki z kwaśną śmietaną, przepis 1. W celu przygotowania placki ze śmietaną potrzebne gęstej śmietany (300 g), 1,5 szklanki mąki 3 duże jajka, dwie łyżki łyżki cukru, pół szklanki mleka, sól, 100 g masła. Po pierwsze, bić jajka z solą, cukrem, śmietaną i trzepaczką lub mikserem. Następnie dodać mąkę i olej ugniatać jednorodnej, wolne ciasta. Jeśli jest zbyt gruba, rozcieńczyć mleku lub wodzie. Fry placki z każdej strony na patelni suchej

Placki z kwaśną śmietaną, przepis 2.
Na 200g śmietany (20-25%), biorąc:
· 2 jajka
· Pół filiżanki oleju roślinnego
· Mąka Cup
· 3 łyżki łyżka
• 0,5 łyżeczki sody i tym samym ilość proszku do pieczenia
· Schepotochka sól margarynę

Dokładnie wymieszać wszystkie produkty, z wyjątkiem margaryny w jednolitego ciasta, aby bez grudek. W bardzo gorącej patelni stopienia margaryny kadzi przelać ciasto powinno być średnica Pancakes 12-15sm. Smażyć z obu stron, dodać margarynę, jeśli to konieczne.

Naleśniki ze śmietaną z dwóch rodzajów mąki.

Dla tych naleśników będzie potrzebne są dwa rodzaje mąki.
wziąć:
· 3 szklanki mąki gryczanej
· Artykuł 3.75. mąka pszenna
· 0.7L ogrzanego mleka
· Jedna filiżanka kwaśnej śmietany
· Drożdże 40g
· Około sześciu jaj
· G – 2 łyżeczki

Niektórzy nawet kwaśne śmietany naleśniki, ten przepis jest bardziej skomplikowana niż w dwóch poprzednich. W ciągu 4 godzin przed gotowaniem placki Mąka gryczana rozpuszczenia małej ilości wrzącej wody i ugniatać do uzyskania jednolitej masy. Dodaj drożdże – muszą być rozcieńczone w ćwierć kubka mleka. Następnie dodać resztę mleka, zagnieść napar i niech rosną. Na jedną godzinę przed dodaniem do żółtka wypieku ciasta, śmietana, sól, mąka pszenna. Wymieszać, dodać do utartych białek, ponownie delikatnie wymieszać, a gdy powstanie ciasto ponownie – można gotować naleśniki.

Naleśniki ze śmietaną, przepis na wodzie.

6 porcji naleśników trzeba:
· Dwie szklanki wody
· Dwie filiżanki mąki
· Egg – dwa kawałki
· Jeden łyżka cukru pudru
· Szczypta soli
· Sześć łyżki kwaśnej śmietany
· Jedna łyżka stołowa oleju roślinnego

Pokonać jajka do trzepaczką pianki lub mikserem, dodając do nich cukier puder, sole, jedną trzecią śmietany i dokładnie wymieszać. Przesiać mąkę przez sito. Z ubitej masy jajowej wlać wody dodaje się stopniowo mieszając mąkę i olej. Jednorodna masa przechodzi przez duże sito i piec cienkich bliny złoty kolor. Podawać z pozostałą śmietanę i nadziewane serem (twaróg, wymieszać z zgnieciony czosnek i posiekane zioła).

Placki słowiańskich.
wziąć:
· 250g śmietana
· 650g mąki
· Dozen jądra
· sól

żółtka z bitą śmietaną i soli do grubości pianki. Następnie powoli dodano mąkę przesiewa się przez sito. Bić w pianę białka i dodać do ciasta. Mieszać ciasto kilka razy z góry do dołu, aż bez grudek. Piec być naleśniki na bardzo gorącej patelni wysmarowanej z dowolnym olejem. Szczególnie smaczne jeść te naleśniki ze śmietaną lub miodem.

Cienkie naleśniki do farszu.
· Pół litra mleka
· Cztery średnie jajka
· Dwie łyżki stołowe cukru
· Szczypta soli
· Trzy łyżki śmietany łyżka
· Sześć (czubate) łyżeczki łyżki mąki
· Dwie łyżki stołowe oleju roślinnego

Oddzielić żółtka z białek żółtka ubij z cukrem. Dodać mleko, śmietana, bicz z mieszadłem, ograniczenie prędkości do minimum.

Stopniowo dodawać mąkę. Oddzielnie ubij do białka pianki solą. Stopniowo dodajemy pianę do ciasta, delikatnie wyrabiania ciasta z trzepaczką. Ostateczna wylać olej roślinny. Ugniatać aż jednorodnego ciasta. Fry pancakes gorącej patelni natłuszczonej tłuszczu lub oleju.