197 Shares 1793 views

Jak niebezpieczne użądlenia osy? pierwsza pomoc

Jak niebezpieczne użądlenia osy? Pierwsza pomoc dla nich powinny być oparte na znajomości mechanizmów reakcji zapalnych. Wiele osób boi wstrząsu anafilaktycznego. I mylić miejscowy obrzęk od użądlenia osy z bardziej poważnych reakcji na trucizny. Zobaczmy, jakie są różnice między tymi zjawiskami.


Sting Bee (osy). Pierwsza pomoc – jak odróżnić normalną reakcję na alergię?

Alergia na takiej szkody występuje w trzech procentach przypadków. Ale absolutnie zawsze pokazuje lokalną reakcję zapalną do użądlenia osy (pierwsza pomoc dla nich jest taka sama jak w przypadku użądlenia pszczół lub szerszeń). Rozwija się po spożyciu trucizny. To on jest odpowiedzialny za ciężkiego ostrego bólu i obrzęku. Najnowsze tylko nasiliły w ciągu dnia. To miejsce, które zostały wyprodukowane przez ukąszenie osy (pierwsza pomoc powinna zaczynać się od usunięcia żądła, jeśli użądlenie pszczoły), czerwony. Może zwiększyć temperaturę ciała. Częściej jednak to tylko wzrasta lokalnie. Ale alergie, nawet najsilniejsze, nie towarzyszy ból – to znak, dzięki którym można odróżnić standardowe i przesadzone odpowiedzi. Zgryz jest pożądane, aby rozszerzyć chłodzącego i zmniejszenia maści podrażnienie. Jeśli swędzenie jest bardzo silny – łykać niesteroidowy środek przeciwzapalny. Gdy reakcje alergiczne – aby przeciwhistaminowe i kortykosteroidy.

Zagrozić użądlenia osy. pierwsza pomoc

Owady te uczynić swoje gniazda w odludnych miejscach. Są one bardzo lubi ciepło. I tak często gnieździ się w suche, ogrzewane przez słońce strychy, szopy, stodoły, gdzie nie ma wilgoci. Jeśli okaże się, osy, ich nie zbliżać. Wykazują one zwiększone agresji, chroniąc swój dom. Innymi słowy, osa jest najbardziej niebezpieczna w promieniu kilku metrów od swojego gniazda. zachowania pszczół jest bardziej skomplikowane. Chronią one większy obszar – myślą o całym ich obszarze w promieniu kilkudziesięciu metrów wokół ula. Doświadczeni pszczelarze wiedzą, że agresywność pszczół dodać wietrzną pogodę, ostre zapachy (perfumy, pot, alkohol). Ponadto, przedstawiciele różnych gatunków tych owadów zachowują się inaczej. Dzikie gatunki są bardziej złośliwy, a góra nie jest tak agresywny.

Którzy są narażeni na ukąszenia osy i pszczoły?

Toksyczny wpływ jadu zależy od jego wysokości. Dlatego jeden kęs nie częściej niż niebezpieczne. Ale wielokrotność może mieć poważne konsekwencje. całe stada atakują pszczoły lub osy jest czasami śmiertelne. Po pięciuset ukąszenia już umieścić ciało pod groźbą toksycznego uszkodzenia nerek i serca. Jakie są objawy zatrucia? Osłabienie, nudności, zmniejszenie ciśnienia, dreszcze, depresja świadomości. Jeśli takie objawy po jednym ukąszeniu, to jest oznaką szoku anafilaktycznego. Jest to spowodowane odpowiedzi immunologicznej organizmu. Niebezpieczne ugryzienia w błonie śluzowej, kiedy pszczoła czy osa dostał w usta przez przypadek, wraz z owocami. W tym przypadku, obrzęk gwałtownie wzrasta, a jeśli nie zostaną podjęte żadne działania, może powodować zamartwicy.