206 Shares 9490 views

Księżycowy

Kamień księżycowy to kamień półszlachetny o niebiesko-srebrnej barwie. Na pierwszy rzut oka fascynuje nas wspaniałą zabawą światła. Kamień jest nazwany tak ze względu na to, że tętnie tnie tnie podczas rotacji, a jej blask przypomina światło księżyca. Próbki przywożone z Indii odznaczają się beżowymi, zielonymi, brązowymi odcieniami. Dyskretne kolory sprawiają, że kamień idealny do wyrobu kobiecej biżuterii.


W rzeczywistości niesamowity migotanie pochodzące z żwiru jest spowodowane adularyzacją. Zadziwiające zjawisko kamieni szlachetnych i półszlachetnych przyciąga oko i zdumiewa wyobraźnię. Struktura kamienia jest taka, że promienie światła są odbijane i rozproszone bezpośrednio wewnątrz, bez penetracji na zewnątrz i to niesamowite zjawisko fizyczne jest formowane. Minusem minerału jest to, że nie jest bardzo trudne, więc przetwarzanie wymaga specjalnej troski i ostrożności. Oświetlenie, które traci z czasem, może zostać przywrócone przez mielenie.

Kamień księżycowy nie jest cenny, ale nie przeszkadza mu to, by były kochane przez słynne domy biżuteryjne. Jubiler z Francji Rene Lalique często używał tego materiału do produkcji biżuterii, którą można teraz zobaczyć w muzealnych i prywatnych kolekcjach.

Legendy i opowiadania opatrzone są historią o księżycowym kamieniu. Niektórzy ludzie przekonują ludzi, że często na prawym kamieniu jest plama, która rośnie od pierwszego dnia narastającego księżyca do księżyca w pełni.

Ludzie Indii zapewniają, że księżycowy kamień jest magiczny i uzdrawiający, przynosząc szczęście. Chroni marzenie swojego pana, przynosi dobre marzenia. W krajach arabskich jest to żeński symbol płodności. Grecy wygląd mineralny były bezpośrednio związane z rozwojem cywilizacji hiperborejskiej. Jak powiedziano, to ona dała ludziom te kamienie, wprowadzając do nich szczególną energię i święte mistyczne znaczenie. Już w pierwszym tysiącleciu pne księżycowy kamień został umieszczony pod językiem i powtarzał modlitwy i proroctwa. Kamień nadaje się także do osób z rozwiniętą intuicją.

We współczesnym świecie ludzie nadal wierzą w szczególne właściwości, jakie przypuszczalnie posiada minerał. Uważa się, że pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka, a mianowicie jego trawienie, system moczowo-płciowy. Kamień wylewa się z takich dolegliwości jak bezsenność, nerwowość. Kamień księżycowy, ozdoby, z których wykonane są do dziś, powinny być noszone przez osoby z niestabilną psychiką. W końcu dzięki nim można pozbyć się częstych wybuchów gniewu, odpocząć, złagodzić stres. Oczyszczony kamień księżycowy to talizman miłości i wierności. Prowadzenie żwiru oznacza samotność, aby przyciągnąć drugą połowę, a kochające pary wzmocnić ich związek, uzyskać wzajemne zrozumienie i zgoda.

Wybierając biżuterię wykonaną z tego materiału, należy wziąć pod uwagę indywidualne cechy, hobby i cechy charakterystyczne. Jeśli chcesz, aby minerał przyniósł Ci powodzenie i dobre, uwierz w jego siłę i magiczne właściwości. Oczyszczony kamień księżyca zbliża się do ludzi twórczych zawodów, ponieważ dzięki temu talizmanowi można w pełni odkryć swoje talenty i uzyskać inspirację.

Wybierając ornament z tego materiału, należy wziąć pod uwagę kilka innych czynników. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cenę, która zależy od wielkości i stopnia przejrzystości kamienia. Kolekcjonerzy bardzo doceniają kamienie niebieskiego księżyca z głębi kolorów, które można dostrzec przez rotację. Są bardzo rzadkie i są drogie. Najbardziej popularnymi są wielobarwne kamyczki indyjskie, które mają małą wartość. Możesz je kupić na targach klejnotów i specjalistycznych sklepach.