341 Shares 8975 views

Stylowy kolor – ukraińskiego haftu dla dziewcząt

Nawet w szkole uczono nas, że każde państwo ma trzy obowiązkowe symbole: herb, hymn i flaga. Jeśli chodzi o Ukrainę, lista może bezpiecznie wejść haft. Ukraińskich ubrania krajowych stała się znakiem rozpoznawczym narodowości i zyskał sporą popularność na całym świecie.

stylowy kolor

Do tej pory udało haft że rzadko uzyskując stroju narodowego: wygląda świetnie w codziennej garderoby współczesnego człowieka, a nie wyjść z szafą na święta narodowe.

Koszule haftowane przestała być wyłącznie nośnikiem ukraińskich tradycji. Z pomocą krajowych ubrania etniczne i historyczne dziedzictwo narodu ukraińskiego może czuć ogromną liczbę ludzi na całym świecie, ponieważ ubrania z elementami haftu ukraińskiego weszła najnowszych kolekcji czołowych projektantów. Coraz bardziej popularne aktorów wybrać sukienkę czy bluzkę z haftowanych elementów do publikacji lub na czerwonym dywanie.

Wygląda świetnie haftowane codziennie lub szykowny ubrania. Jest on noszony przez kobiety i mężczyzn w różnym wieku, akcesoria etniczne uzupełniając lub łącząc nowoczesną szafę. Doskonały haft dla dziewczyn: można go nosić do szkoły do szkoły, i święta.

Aby znaleźć hafty i nosić go długo i szczęśliwe, trzeba znać pewne niuanse tej sukience.

Co robi wzorzec?

Ukraińskie szyte ubrania – jest to element kultury popularnej, która opowiada o tradycji przez wieki. Początkowo ornament na ubrania przywiązuje wielką wagę do starają się chronić użytkownika przez niego lub życzyć mu niczego.

To było wielkie znaczenie i miejsce na którym znajduje się haft. Mężczyźni tradycyjnie zdobi szyi, kołnierz, obszar klatki piersiowej. Dla kobiecej wersji stroju narodowego charakteryzuje się bujną haftem na rękawach, kołnierzu i na brzegu, w rzadkich przypadkach – na klatce piersiowej. Haft dla dziewczynek tradycyjnie Samica jest podobna, ale mniej różnych jasne kolory, aby podkreślić naturalne piękno i młodość.

Ukraińscy ludzie przywiązują wagę do każdego symbolu wyhaftowanym na swoich ubraniach. Ale zdecydowanie najbardziej popularne są kwiaty, które służą jako dekoracja eleganckich ubrań.

Klasyczne połączenie kolorów na koszulkach jest czerwony i czarny na białym tle. Red tradycyjnie symbolizuje słońce, radość i miłość do życia; Black – płodność ziemi. Ale dziś, można wybrać te ubrania z niemal dowolnym kolorze haftu: niebieski, czerwony, zielony, żółty i różne ich kombinacje. Najważniejsze, że haft był właścicielowi duszy.

Jakie są koszulki?

Istnieje kilka rodzajów odzieży, które łączy nazwę „ukraińskiego haftu”:

  • strój damski z haftem na rękawach, klatce piersiowej i na kolanach.
  • Wydłużona koszula tunika, którą można nosić z paskiem.
  • Klasyczna koszula wycięta z krótkimi lub długimi rękawami.

Szyć ubrania jak wybór głównie naturalne tkaniny: len, bawełna, w nowoczesnej wersji został dodany do tej listy dzianiny. Haftowania może być stosowana bezpośrednio do obszaru roboczego, ale częściej jest specjalne wkładki z wcześniej przygotowanymi wzorcami. Sam wzór może być stosowany ręcznie lub za pomocą specjalnych maszyn. Wcześniej, różnica w tych produktach jest znaczny, ale haft dzisiaj dla dziewcząt, chłopców i dorosłych haftowane w środowisku przemysłowym, nie jest gorsza od analogowej, ręcznie haftowane.

Aby dopasować koszulę z ornamentem?

Mieć w swojej szafie haftu Każdy może: można kupić produkt dla każdego smaku, który zaspokoi potrzeby kolorów i wymagania dotyczące tekstury i krawiectwa.

Mężczyźni i chłopcy często wybierają bardziej skromny model, jasne lub ciemne odcienie z ornamentem w kołnierzu i klatce piersiowej. Można połączyć ze spodniami haftowane w tym samym tonie, ale coraz częściej mężczyźni zastąpić haftowane białą koszulę i w połączeniu z garnitur można nosić na specjalne okazje.

Kobiet w średnim wieku, a także właściciel wspaniałych form najlepiej wyglądają w klasycznej koszuli haftem. Jego luźne cięte i przewiewne rękawy nie koncentrują się na cechach figury, a jedynie podkreślać kobiecość i zmysłowość.

Młode kobiety fit tuniki i sukienki i koszule klasyczne. Kolor ornament jest wybierany na podstawie osobistych preferencji lub wyboru, aby dopasować różne akcesoria. Jest to również bardzo nadaje się do haftu dziewcząt: w takich ubraniach, zawsze elegancki wygląd. Hafty są popularne matinees, uroczystych linii lub otwartych lekcji.

Jak wybrać haft?

Wybierz ubrania z ornamentem etnicznej niezbędne, przede wszystkim dla duszy. Haft powinny być wygodne, komfortowe, odzież powinna zachwycać i ozdobić swój pojazd. Jeśli wszystkie te warunki odpowiada wybranej pozycji, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów.

haft jakości powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, najlepiej z bawełny lub lnu. To nie jest gorąca, skóra będzie dobrze oddychać, ale rzecz – długi pęd.

Jeżeli istnieje zasadnicza różnica, można poprosić haftowania View – maszynę lub ręczny sposób jest on stosowany. Jeśli haft ubrania ręcznie, konieczne jest, aby umyć produkt z ostrożnością – nici do haftu może być początkowo nieco blaknie.

Wymiary odpowiadają wymiarom zwykłych haftowane ubrania. Ale lepiej jest wypróbować produkt przed zakupem – jak ubrania wyglądają lepiej, gdy nie siedzi zbyt mocno i ciasno.

Wyszywana koszula – to piękny elegancki ubrania wykonane z naturalnych tkanin. Staraj się umieścić go w szafie i mecz z różnych ubrań i zobaczyć jak to będzie odświeżyć się w jasnych kolorach i nietypowych wzorów!