535 Shares 3958 views

Vladimir Gruzdev: życie i biografia

Gruzdev Vladimir Sergeevich jest znanym biznesmenem i politykiem Federacji Rosyjskiej. Czy jest milionerem dolara. Przez pięć lat kierował rejonem Tula jako namiestnikiem.


Początek

Vladimir Gruzdev urodził się 6 lutego 1967 roku w pobliżu Moskwy, we wsi Bolshevo. Matka chłopca uczyła biologii i chemii uczniom szkół średnich, a ojciec był wojskiem.

Po szkole Vladimir postanowił podążać śladami swego ojca i wkroczył do Wojskowej Szkoły Wojskowej, którą ukończył w 1984 roku. Następnie został uczniem w Wojskowym Instytucie Języków Obcych, aw 1991 otrzymał czerwony dyplom. To było bardzo ciekawe, aby studiować młodego człowieka tutaj. Był tłumaczem, często wyjeżdżał do radzieckich delegacji do krajów Afryki, gdzie nawet ma medal.

Gruzdev wstąpił do służby w zewnętrznej wywiadzie, ale utrzymywał ją tylko przez 2 lata – od 91 do 93. A potem zaczął zupełnie inne życie. W ślady mojego ojca nie mogłem iść.

Działalność przedsiębiorcza

Vladimir Gruzdev pożegnanie z wojskiem pogrążył się w świecie biznesu. Jego pierwszą robotą na nowym polu był w 1993 roku, przewodniczący zastępcy dyrektora firmy "OLBI-dyplomata". Ale przebiegły młody człowiek nie chciał pracować dla "wuja innego kogoś", ale chciał pracować dla siebie, a tym samym 93-m wraz ze swoimi towarzyszami stworzył własną firmę "The Seventh Petal", wykupując pożyczkę w wysokości pół miliona dolarów. Ta firma stała się pierwszą siecią detaliczną w Moskwie, która w znacznym stopniu tłumaczy sukces. Zawodnicy z Gruzdev i Co prawie nie istniały, a produkty w dowolnym momencie są produktem bieżącym. Ponadto sklepy "The Seventh Petal" pracowały przez całą dobę, odznaczały się dobrą obsługą i szeroką gamą towarów.

W 1994 roku Vladimir Gruzdev został dyrektorem generalnym firmy, w dziewiętnastym siedmiu kierował radą dyrektorów, aw roku 2001 stał się szefem "Siódmego Kontynentu-R" i "Metropolitan Deli".

W 2002 roku Gruzdev rozpoczął współpracę z byłym szefem Sobinbank Alexander Zanadvorov, który był głównym akcjonariuszem JSC "Manezhnaya Ploshchad". To, że Władimir Siergiejowicz sprzedał potomstwo w 2007 r., Kiedy poważnie podjął politykę.

Z jakim panem Vladimir Gruzdev wyjechał z biznesu? Jego zdjęcie pojawiło się w 2006 roku w rosyjskiej wersji magazynu Forbes, w tym przedsiębiorcy w Złotej Rosji bogatej. W tym rankingu Gruzdev zajmował szóste szóste miejsce, mając fortunę w wysokości 750 milionów dolarów.

Działalność polityczna

Zaloguj się w wielkiej polityce Gruzdev spróbował w 1995 roku, ale przegrał wybory do Dumy Państwowej. Sześć lat później udało mu się dostać do Moskiewskiej Dumy Miasta, a następnie drugą próbę zostania parlamentem. I znowu, niepowodzenie! Ze względu na niewystarczającą liczbę wyborców, którzy przybyli do lokali wyborczych, nie uznano wyborów.

Marzenia się spełniły dopiero w 2003 roku. Vladimir Gruzdev otrzymał mandat członka dublińskiej dyplomacji z Wielkiej Rosji.

Drugą kadencję rozpoczęła się w Gruzdev w 2007 roku. W lecie 2011 Gruzdev został mianowany gubernatorem regionu Tuła. W 2016 r. Opuścił ten urząd na własną prośbę.

Ciekawe fakty z życia Gruzdeva

Wiele ciekawych historii związanych jest z nazwiskiem znanego biznesmena i zastępcy. Tak na przykład w 2007 r. Gruzdev Vladimir Sergeevich uczestniczył w ekspedycji na Biegun Północny, podczas którego poseł nawet zanurkował na dno Oceanu Arktycznego, gdzie załoga Miry-1 założyła flagę tytanu rosyjską. Aby usunąć procedurę w aparacie, powierzono politykę, która według niektórych informacji była sponsorem ekspedycji.

Kolejny interesujący fakt z życia Gruzdeva – był pierwszym kandydatem po stronie rosyjskiej, który wylądował w kosmosie jako turysta. Impreza miała się odbyć jesienią 2008 r., Ale z jakiegoś powodu nie została zrealizowana.

Ale historia związana z tezą Władimira Sieriejewicza, mówiąc łagodnie, jest o wiele mniej przyjemna niż poprzednie. Faktem jest, że w 2000 roku biznesmen otrzymał drugą "wieżę", po ukończeniu studiów prawniczych w Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. W 2003 roku uzyskał doktorat. Później dziennikarze odkryli w swojej pracy "jasne podobieństwo" z pracami pewnego P. Vostrikova, chronionego w 1998 r. I ogłosili, że Grudzew jest plagiatem. Niezależnie od tego, czy wypowiedzi mediów były prawdziwe, czy nie, podczas gdy pozostaje "za kulisami".

Działalność charytatywna biznesmena

Władimir Gruzdev, którego biografia rozpoczęła się w dość prostej rodzinie, udało się stać miliarderem i niejednokrotnie szlachetnymi gestami, uczestnicząc w miłości.

Są informacje, które, żegnając się ze swym potomkiem, planował rozdawać 20 milionów dolarów pracownikom "siódmego kontynentu" jako nagrodę za swoje staranne lata pracy. Niezależnie od tego, czy ta inicjatywa została wdrożona, nie jest znana.

Ale pomoc do Katedry Wniebowstąpienia (która znajduje się na terenie Tula Kreml) jest potwierdzonym faktem. Gruzdev ofiarował w tym czasie 6 milionów dolarów na naprawę świątyni. Ponadto mieszkańcy regionu są mu wdzięczni za setki miejsc utworzonych z pieniędzy osobistych.

Gruzdev Vladimir: rodzina biznesmena

Biznesmen i polityk zdołali osiągnąć sukces w życiu osobistym. Ma silną, zjednoczoną rodzinę. Z żoną Olgą wychowali troje dzieci: dwóch synów i córki.

Żona Grudzew, podobnie jak jego matka, jest również związana z wielkim biznesem, będąc współwłaścicielem największych firm. Prawdopodobnie dzieci miliardera – Maria, Gregory i Leonid – na tym nie pozostaną na tym świecie na podwórku.