223 Shares 6760 views

Groch myszy – wszystkie zalety i wady

Groch myszy – wieloletnia roślina, ma silnie rozwinięty kłącza, centralny korzeni mogą przeniknąć do ziemi na głębokość 2 m, a cały główny system korzeniowy znajduje się na głębokości 15 centymetrów. Groch myszy ma cienkie łodygi, które są przymocowane do pewnej liczby umieszczonych obiektów lub roślin z antenami, mogą osiągać długość do 2,5 metra. Owoce myszki groszek mają postać fasoli, które sięgają wielkości do 3 cm długości i do 0,5 cm grubości. Nasiona ciemnego koloru mają sferyczny kształt.

Najczęstszymi długoterminowymi groszami w Azji, Europie i Afryce Północnej, a on został przywieziony do Ameryki Północnej, gdzie dobrze się zaaklimatyzował. Głównymi siedliskami są łąki i polany, znajdujące się na skraju i wśród krzewów, w górach mogą rosnąć na wysokości do 3000 metrów nad poziomem morza.

Jeśli gleby są bogate, groszek myszy rozwija się bardzo dobrze, a nawet może dominować resztę roślin, a przeciwnie rozwija słabo na glebach i jest często uciskany przez sąsiednie rośliny. Ta roślina jest dobrze tolerowana przez nadmiar i brak wilgoci oraz może bezpiecznie wytrzymać powódź przez długi okres nawet dwóch miesięcy.

Hiacyntowy mysz może reprodukować zarówno w nasionach, jak i wegetatywnymi sposobami. Kwitnienie zaczyna się dopiero od 4-5 roku życia, a hodowla przemysłowa może wystąpić w 2-3. Roku. Kwitnienie zaczyna się w maju i trwa do końca lata. Pollination jest przeprowadzany przez insekty. Rozmnażanie nasion nie jest bardzo produktywne, ponieważ niewielka ich ilość jest związana, rzędu 5-15%, dlatego głównie reprodukcja odbywa się wegetatywnie, a główną rolę odgrywa bardzo rozwinięty kłącza.

Groch jest dobrą rośliną, jest dobrze zjadana przez prawie wszystkie roślinożerców. Ma też wysokie właściwości odżywcze, ponieważ zawiera około 30% białka, a także dużą zawartość witaminy C. Po koszeniu jest polubownie i szybko rośnie. Również ta roślina jest doskonałym plastrem miodu.

Skład chemiczny tej rośliny do tej pory nie został w pełni zbadany i praktycznie nie jest stosowany w medycynie naukowej. Ale niektóre obserwacje wskazują, że okłady wykonane z użyciem tej rośliny są dobre w rozwiązywaniu i łagodzeniu łagodnych guzów. Pomagają również w leczeniu obrzęku węzłów chłonnych. Plastry z trawy groszek mydlanych są skuteczne w leczeniu zapaleń krwotocznych i wypadnięcia odbytnicy. W trakcie leczenia wirusowego zapalenia wątroby stosuje się infuzje i roztwory ziół, a także stosowane w wodobrzesach jako diuretyk.

W leczeniu wirusowego zapalenia wątroby, weź 1 łyżeczki suszonych korzeni grochu myszy i napełnij je szklanką wody, po czym mieszaninę doprowadza się do wrzenia, którą prowadzi się przez 5 minut. To trwa około dwóch godzin i trzykrotnie ćwierć filiżanki dziennie.

Podczas leczenia różnych obrzęków i popłuczyny pobrać 2 łyżki ziół i wlać wodę w ilości jednego szkła, a następnie gotować przez 5-6 minut. Weź ze sobą pożywienie z jednego do trzech razy w ciągu dnia.

Podczas kaszlu lub krwawienia 3 łyżki suszonych groszek mydlanych wlewa się do dwóch szklanek wody, po czym nalega na około 2 godziny. Przyjmij nabytą ciecz trzy razy na dobę przez pół filiżanki. Ponadto infuzja jest stosowana jako czynnik zewnętrzny, który pomaga w gojeniu ran.

Przeciwwskazaniami do stosowania groszek mydlanych są wszelkie łamania metabolizmu soli, jak również odwodnienie organizmu, które mogą wystąpić z powodu biegunki lub dyspergera. Także leki zawierające tę roślinę są przeciwwskazane w otyłości i miażdżycy tętnic.