895 Shares 4818 views

Gdzie jest obraz "Mona Lisa" (La Gioconda)

Historia malarstwa „Mona Lisa” nie dotyczył jednego pokolenia ludzkie. Leonardo da Vinci rozpoczął pracę nad swoim nieśmiertelnym arcydziełem około 1503 roku. Artysta namalował portret żony bogatego Florentine nazwie Francesco Giocondo. Dziewczyna o imieniu Mona Lisa. Nazwa drugi obrazy – „La Gioconda” – jako bliżej szerszej publiczności. Już współcześni docenili portret mistrza w najwyższym stopniu. Obraz popularność była tak wielka, że w przyszłości jego twórczości powstały legendy i przedstawiła różne teorie.


Jak to wygląda

Co to jest „Mona Lisa”? Opis m.in. nieśmiertelne stworzenie ma wymiary 77 o 53 cm olej Picture napisane na tablicy z topoli .. Przedstawia kobietę, która siedzi na krześle. Znajduje się on w krajobraz. W jej portret widza przyciąga wygląd – jego niezwykła, choć stale monitoruje kontemplacyjne spojrzenie, które promieniuje inteligencję i wolę. Ale jeszcze większa zagadka jest światowej sławy Mona Lisa uśmiech. Ona ledwo wyczuwalny, a jego znaczenie wydaje się wymyka z człowiekiem, który patrzy na zdjęcie. Jest to nieuchwytność dodaje do obrazu czegoś, co tworzy chęć zajrzeć do niego jeszcze raz i jeszcze raz.

W świecie sztuki istnieje bardzo niewiele portrety, które można porównać z „Mona Lisa” sile osobowości ludzkiej ekspresji przekazany w jedności intelektu i charakteru. Gdzie jest obraz „Mona Lisa” Duch tajemnicą i zagadką. Słynny portret da Vinci jest inny od wszystkich innych nadrukowanym obrazem okresu Quattrocento nadzwyczajnego intelektualisty naładowanym.

Z „Mona Lisa” przychodzi poczucie siły, która jest kombinacją organicznych z poczuciem wolności osobistej i wewnętrznej dyscypliny. Uśmiechnięta kobieta w żaden sposób nie daje zaniedbania lub wyższość. Jest on postrzegany jako rezultat pełnej samokontroli i spokojnej pewności siebie.

Światowa sława

„Mona Lisa” (oryginalny) byłby dawno znane tylko wyrafinowany i konesera sztuki, gdyby nie wystąpił jeden niesamowitą historię, która przyniosła światowej sławy popularność internetowej.

Od początku arcydzieło XVI zapisuje w kolekcji królewskiej. Tutaj był spowodowany Franciszka I, który kupił go po śmierci Leonarda. W 1793 roku obraz został umieszczony w Luwrze. Większość ludzi wie, muzeum jako miejsce, gdzie obraz „Mona Lisa”. Ale teraz pytanie nie jest o tym.

Tak więc, „Mona Lisa” to arcydzieło o znaczeniu krajowym i są zawsze tylko w Luwrze. W 1911 roku (21 sierpnia) w Muzeum Vincenzo Perugia, mistrz luster z Włoch ukradł portret. Na pewno nikt nie udało się dowiedzieć, prawdziwy cel popełnionego przestępstwa. Może Vincenzo zamierzał wrócić obraz do swojej historycznej ojczyzny. Po dwóch latach we Włoszech, obraz został odnaleziony. Wykryć obraz pomógł sobie Perugia, on odpowiedział na ogłoszenie w gazecie i postanowił sprzedać „Mona Lisa”. Na początku stycznia 1914 roku, „Mona Lisa” wrócił do Luwru.

Osoba tajemnica

Trudne do zidentyfikowania pani przedstawioną na płótnie. Z tej okazji przedstawiła wiele kontrowersyjnych hipotez. Naukowcy zgadzają się. Zwolennicy różnych teorii przedstawiła następujące oświadczenia o tożsamości Mona Lisa: niektóre z nich uważa, że to Izabela Este. Drugi – że obraz młodego mężczyzny w kobiece ubrania. Inne są skłonni do tego, że jest żoną szlachetnego florenckim del Giocondo. Mówią też, że jest to zwykły idealna dziewczyna, lub własny autoportret da Vinci.

Tajemnica „Mona Lisa” nie jest jeszcze znana dzisiaj. W 1517 roku, wielki mistrz odwiedził kardynał Louis Aragonii. Sekretarz prałat opisał spotkanie. Pisał, że Leonardo da Vinci, Louis pokazał trzy z jego obrazów. Na jednym był obraz florenckiej damy, który został napisany z charakteru petycji Dzhuliano Medichi. W drugim przedstawiono twarz młodej Ioanna Krestitelya. Trzeci obraz odwrócił portret św Anny i Marii z nowonarodzonego Jezusa.

Niektórzy historycy twierdzą, że był florencki pani Mona Lisa. Ale może to i każdy inny portret, z którego nie ma już kopie, a nawet dowody na to. W związku z tym Medici nie mógł mieć nic wspólnego z „Mona Lisa”.

Znaleźć zdjęcie

Gdzie jest obraz „Mona Lisa” jest znany wszystkim mieszkańcom naszej planety. Ona zachowała się w Luwrze. Każdy ze wskaźników muzealnych prowadzi właśnie do tego utworu. Japońskiej telewizji w królewskim pałacu kupił portret całego pomieszczenia. A obraz sam pokryte grubą zbroję. Obok portretu jest zawsze parę strażników, tutaj wpada niezliczone odwiedzających. „Mona Lisa” można zobaczyć tylko w Luwrze, a nigdzie indziej. W połowie ubiegłego wieku arcydzieło dwukrotnie wyjęte z muzeum, ale kierownictwo instytucji postanowił nigdy nosić „Mona Lisa” poza. Ta część Luwru, który jest nazywany Denon (Denon), siódmej sali malarstwa we Włoszech, może się pochwalić, że na ścianie wisi oblicze najsłynniejszych kobiet w historii sztuki.

Odcienie i cienie

Naukowcy na całym świecie nie może się uspokoić, próbując rozwikłać tajemnice portretu „Mona Lisa” (muzeum, gdzie to jest, powyżej). Kilka lat temu, oni uciekają się do stosowania promieniowania rentgenowskiego, aby zrozumieć, jak mistrz tworzyć cienie na jego płótna. Filipp Uolter i koledzy badali siedem obrazy da Vinci, wśród których była „La Gioconda”. Rentgenowskie okazją do zbadania portret, bez uszkadzania warstwy farby.

Badania wykazały, że Leonardo był popularny w swoim czasie techniką „sfumato”. To sprawia, że możliwe, aby wygładzić przejścia kolorów lub odcieni na płótnie.

Najbardziej szokujące odkrycie Walter było to, że obraz nie widać jednego palca, odcisk palca lub rozmazać. Wszystko odbywa się bardzo prosto, a zatem analizować „Mona Lisa” jest niezwykle trudne.

Naukowcy odkryli, że Leonardo posiadał zdolność do stosowania warstwy, której grubość tylko dwa pak mikrometrów, a całkowita grubość nie więcej niż 30-40 mikronów.

Bezcenne arcydzieło

Ile jest teraz! „Mona Lisa”? Jego cena nie jest określona w banknotach. Ale legendarny „La Gioconda” wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako arkusz, ubezpieczony do najwyższej sumy. W 1962 roku wyniosła ona sto milionów dolarów. Ale dziś nie Louvre wydaje pieniądze na ubezpieczenie, ale na straży. Uwzględniając inflację miały miejsce w 2006 roku kwota ta wynosiła musiałby 670 milionów dolarów amerykańskich. Zatem obraz Mona Lisa jest portret z najdroższych na świecie.

tajemnica

„Mona Lisa” jest kilka pytań. Jeden z nich – dlaczego kobiety są nieobecne brwi. Koniec XV – początek następnego stulecia, znany z mody następnie całkowicie usunięto brwi. Tak więc, możemy stwierdzić, że pani przedstawiony na płótnie, a następnie przez wszystkich trendów stylistycznych, a ponieważ jej brwi były wyrwane. Ale inżynier z Francji Pascal Côté twierdzi, że jego brwi nadal były.

Korzystanie ultranowoczesny skanera, naukowcy wykonane kopie obrazów, które wykazały ślady brwi. Pascal pewien, że te pociągnięcia były pierwotnie, ale później usunięte.

Przyczyny tego mogą stać się nadmiernie gorliwy zamiar zachować arcydzieło. Przez pięć wieków, płótno jest często czyszczone, a ponieważ małe elementy w nim mogą być łatwo usunięte.

Nieudane próby przywrócenia „Mona Lisa” jest również nazywany Kote jako „straty” brwi. Ale nie jest jasne, w jaki sposób wszystkie te same mogą całkowicie zniknąć.

Przynajmniej jedno oko

Gdzie jest obraz „Mona Lisa” jest już znane czytelnikowi. I prawdopodobnie każdy chce przynajmniej raz w życiu, z daleka, ale aby zobaczyć oryginał, który podbił świat. Ten portret skrywa wiele tajemnic i zagadek, to jest po prostu niemożliwe, aby spróbować rozwiązać przynajmniej jeden z nich. Ale to nie jest możliwe, aby ktokolwiek. Wszystkie z nich są znane tylko Leonardo, który zabrał je ze sobą, pozostawiając przyszłym pokoleniom zagadkę i jego bezcenne nieśmiertelne arcydzieło.