327 Shares 6101 views

Ból oczu od spawania. Co zrobić w tym przypadku?

Praca spawacza wymaga starannego przestrzegania bezpieczeństwa od niego, która wymaga użycia specjalnego sprzętu ochronnego – odzież i maskę składający się z filtra kolorów lub tarczy. Inaczej, pracownicy przemysłu przemysłowe mają podrażnione oczy od spawania. Co zrobić, gdy odzież ochronna maska i nie może chronić cię od tego przykrego problemu? Spróbuj zrozumieć.


Dlaczego tak się dzieje

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego tak dużo spawania wpływa na wizję osoby? Po tym wszystkim, kiedy patrzymy na słońcu przez dłuższy czas, nasze oczy nie boli, ale warto kilka minut, aby pooglądać spawarkę, ponieważ problem nie potrwa długo. Fakt, że do spawania – odpowiedzialny związane z emisją światła. Nie tylko jest specjalistą trzeba wysilać wzroku, więc więcej i sam proces towarzyszy dość potężnej emisji światła, co prowadzi do spalania siatkówki! Dlatego w przypadku niewłaściwego przestrzegania bezpieczeństwa w danym zakładzie produkcyjnym specjalisty do spawania gazowego działa ból oczu od spawania. Co zrobić w tym przypadku? Rzeczywiście, może to nawet doprowadzić do częściowej utraty wzroku!

Ból oczu od spawania. Co zrobić i jak temu zapobiec?

Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy pokrótce przedstawić objawy tego zjawiska.

  1. Ból, który pojawia się w oczy, nie pojawia się od razu, ale po kilku godzinach.
  2. Po pierwsze, człowiek ma uczucie piasku w oczach, są stopniowo zastępowane przez bolesne pieczenie.
  3. W ciężkich przypadkach występuje obrzęk, ból, który czasami nie dają spać.

Chcę przypomnieć prostą prawdę, że każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć! Więc pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, aby nie zranić oczy – to odpowiedzialne podejście do przepisów bezpieczeństwa. Zdarza się również, że sprzęt ochronny może być bardzo złej jakości lub uszkodzony. W tym przypadku winę za uszkodzenie zdrowia opiera się na materiale, a osobą odpowiedzialną za. Ale jego zdrowie to nie pomoże – nadal muszą być traktowane! Dlatego przed wyruszeniem w gazowni spawania należy sprawdzić maskę ochronną dla wad i uszkodzeń.

Pierwsza pomoc i popularne zabiegi

Jeśli ból oczu po spawaniu, pierwszą rzeczą, jaką trzeba spłukać zimną wodą. Potem, oczywiście, należy skonsultować się z lekarzem. Będzie on zalecić odpowiednie leczenie.

Nadal boli oczy od spawania? Co robić, jak sobie pomóc? Prompt "Granny" metody! Nie zdziw się, w niektórych przypadkach, w domu nie medycyna jest bezsilna. Na przykład, najczęstszym sposobem walki przeciwko spawania chory oczach – to zwykły ziemniak. Wziąć ziemniaka, oczyścić go, przemywa, a następnie wyciąć i dołączone do oczu. Niektórzy ludzie myte bolące oczy parzenia herbaty, dzięki czemu odpowiednie pakiety. Tradycyjne wyroby medyczne mogą używać narkotyków „Taufon” i „Aflubin” w postaci kropli do oczu lub lidokaina kroplówka.