413 Shares 9529 views

Film Dzień wydarzenie w życiu kulturalnym kraju

Zachęcające jest to, aby zobaczyć, że oprócz świąt politycznych, religijnych i tradycyjnych w naszym życiu jest miejsce dla tych ważnych dat, które są związane ze sztuką. Wśród tych działań jest zapewnienie Międzynarodowego Dnia kina, który jest tradycyjnie obchodzony w dniu 28 grudnia.


Historia święta jest zakorzeniona w odległym 1895 roku. Właśnie wtedy, wieczorem 28 grudnia w Paryżu premiera filmu. W „Grand Cafe” jest już dobrze znany w momencie braci Lumière zaprezentowali swoje opatentowane urządzenie „Kinematograf”. Ponieważ wykazano za pomocą publicznych filmów krótkometrażowych. Warto wspomnieć, że pierwszy dzień w filmie było kilka osób, które oglądały pojawienie się nowej formy sztuki. Być może nie był zainteresowany w filmie (był nazywany „Pracownicy opuszczeniem fabryki Lumiere”), czy opinia publiczna nie wzbudzić zaufanie samych braci. Niemniej jednak, dali impuls do rozwoju nowego rodzaju sztuki, która w naszych czasach jest pokazany na ekranach plazmowych w szerokie, czasami niedostępne dla ludzkiego oka gamie kolorystycznej.

Z tego wzoru nastąpiło następnego – „przyjazdu pociągu na stacji La Ciotat”. Podczas tego krótkiego filmu niemego publiczności opuścił swojego miejsca w panice. Uważali, że zbliżający się pociąg jest realne i można nosić wszędzie. Było tak pamiętny dzień Cinema do tych obywateli, którzy postanowili nauczyć się tego gatunku w pierwszej kolejności. Wkrótce krótkich scen, które trwa kilka minut, rozproszone w całej Europie. W filmie, to Rosja w 1908 roku. Następnie obraz „Ponizova zapaśnik” został nakręcony w Petersburgu, który trwał 7 minut.

Stopniowo, jakość produkowanych filmów i sprzęt, z którym robić filmy rosła. Przez 20 lat ubiegłego wieku, niemy film osiągnął apoteozę w jej rozwoju. Możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem, że jeśli kino zdobył cały świat: narracyjne obrazy zostały pokazane w Europie, w Rosji oraz w Ameryce. O ponieważ ludzie zaczęli świętować Dzień i filmowy. Była to najważniejsza data dla reżyserów, aktorów i fanów nowego rodzaju sztuki. Przy wysokich prędkościach zbudowany kinach, w których tłum zaczął iść mieszkańców miast.

W naszym kraju sytuacja jest z obchodami było trochę inaczej. Ideologicznie kierownictwo kraju zdecydował, że kino radzieckie nie może świętować swój główny urlop wraz ze wszystkimi innymi krajami. W 1979 roku zdecydowano, że Dzień rosyjskiego kina będzie teraz spadać w dniu 27 sierpnia. Od tego czasu, wszyscy krajowi aktorzy, reżyserzy i ich fani przynieść hołd dla kina tego dnia.

W świecie wśród licznych nominacjach, imprezy na cześć premiera i innych zdarzeń, notatki i filmu dziennie. 2013 nie był wyjątkiem, w Hollywood, jak również w miastach, w których przemysł filmowy został opracowany, był wspaniały festiwal. W takim przypadku nie jest nominowanych i zwycięzców. To wszystko jest po prostu będzie pamiętać, jak urodził się pierwszy niemy film, który dał początek największej fabryce snów i nowego rodzaju sztuki.