183 Shares 2628 views

Co jest xerophagy w poście. Co to znaczy xerophagy

Prawosławny stanowisko – odrzucenie żywności pochodzenia zwierzęcego, tłumienie pasji i dumy. Jest to świadoma decyzja dla ludzi. Akceptacja o potrzebie pokuty, przebaczenia. Jest to bez których po staje się regularną dietę obowiązkowa codzienna modlitwa. Odmowa ekscesów fizycznych i intensywnej pracy duszy.


Istnieją różne rodzaje stanowisk, ich menu również zmienny. Niektóre dni są dopuszczone do ryb, wina i oleju. Co jest xerophagy w poście? Dlaczego jest on uważany za najtrudniejszy?

Co jest na czczo

Post jest w niemal każdej religii. To celowe odrzucenie jedzenia w całości lub z produktów pochodzenia zwierzęcego. Post jest przeznaczony do oczyszczania fizycznego i duchowego człowieka. Ta świadomość własnej słabości, odmowy ekscesów.

Wszystkie pozycje w Kościele prawosławnym są podzielone na jeden lub więcej dni. Mają ustanowił Kościół w dniu określonym przez menu. Oni muszą ograniczać się do jakiejkolwiek wakacje lub tragicznego zdarzenia. Najtrudniej w czasie Wielkiego Postu – xerophagy.

Pełna lub częściowa odmowa jedzenia to ograniczenia fizyczne. Jest to pierwszy krok do oczyszczenia duchowego, świadomość własnej grzeszności. Post – tłumienie impulsów nieczystych. Odmowa pychy, zawiści i nienawiści. Ograniczenie w jedzeniu pomogą jasne światło duszy i umysłu.

Rodzaje stanowisk

Jednodniowe czczo:

 1. Środa i piątek każdego tygodnia. Wyjątkiem są dni, które wchodzą na stałe Tygodnia Bożego Narodzenia.
 2. Ścięcie Ioanna Predtechi. Wchodzi 11 września.
 3. Podwyższenia Krzyża. Wchodzi w dniu 27 września.

Multi-dni na czczo:

 1. Postu. To trwa 40 dni przed Świętem Paschy.
 2. Petrov post. Czas trwania każdego roku jest inna. Zaczyna się od razu po Trójcy. To spada na kończącym się dniu Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Zaśnięcie szybko. Zaczyna się 14 sierpnia kończącym się 27 sierpnia włącznie.
 4. Boże Narodzenie post. Rozpoczyna się w dniu 28 listopada kończy się w dniu 6 lutego.

Kto nie zaleca się szybko?

W prawosławiu, odmowa jedzenia – świadoma decyzja każdej osoby. Uważa się, że słabe i chorych powinna być gładka sztywność słupka. W zależności od stanu zdrowia mogą sobie pozwolić na produkty potrzebne do pełnego życia organizmu. Xerophagy podczas Wielkiego Postu To przyczynia się do złożoności faktu, że w tym czasie konieczne jest porzucenie gorące jedzenie. Zabronione gotowane, smażone potrawy.

Pamiętaj, aby poprosić o błogosławieństwo kapłana na stanowisko, xerophagy. Prawosławie dopuszcza wyjątki w tych trudnych dniach. Zezwolić na szybko:

 • niemowlęta, małoletnie dzieci;
 • osób w podeszłym wieku;
 • kobiet w ciąży i karmiących;
 • osoby z problemami układu hormonalnego;
 • o żołądkowo-jelitowych, dróg oddechowych;
 • osoby o niskich dochodach;
 • w miejscach pozbawienia wolności.

Xerophagy w poście

Co jest xerophagy w poście? Dlaczego nazywamy to trudne? Xerophagy – posiłek bez gotowania olej, słodycze. Ten szorstki suche jedzenie gotowane bez użycia ognia. Dozwolone chleb, sól, woda, miód, orzechy. Suszone owoce są również zawarte w diecie postu. To suszone morele, śliwki, rodzynki, daktyle, figi. Może być spożywane surowe warzywa i owoce.

Jednym z najtrudniejszych ograniczeń – co oznacza, że xerophagy w poście. Zasadniczo jest to zgodne z mnichów. Tylko w Wigilię i piątek Wielkiego Tygodnia, ma ono zastosowanie do świeckich. Opcjonalnie można dodać xerophagy i kilka dni postu. Pre zaleca się poprosić o błogosławieństwo kapłana.

Ważne jest, aby wiedzieć, że zewnętrzny kształt słupka nadaje się tylko dla zdrowych ludzi nie potrzebują. Nie zapomnij o prawdziwej naturze xerophagy – duchowego oczyszczenia. Nie mogą być powody zdrowotne pozwalają na odpust w żywności. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na wydalaniu dumy, gniewu, zagubionych pasji, obsesji.

Oznacza to, że podczas suchego diecie?

Jeśli dana osoba jest zdrowa fizycznie, może on przestrzegać ścisłej szybki, xerophagy. Co mogę jeść te dni? Jakie jedzenie jest dozwolone przez Kościół prawosławny?

nie można zaobserwować trudnych dniach xerophagy świeccy. Wystarczy zapytać błogosławieństwo od księdza, po uzyskaniu zgody, powinien porzucić smażone, gotowane jedzenie. Może być spożywane na surowo lub suszone warzywa, owoce (banany są zabronione), miód, orzechy, chleb. Fermentowane, marynowane, solone warzywa i grzyby. Są one dopuszczone do jedzenia, jeśli podczas gotowania, nie używać oleju. Pozwoliło na przygotowanie sałatki i wypełnić je sokiem z cytryny.

Niektórzy księża uważają, że takie xerophagy w poście jest dopuszczalna tylko dla mnichów. Świeccy dopuszczalna miękka wersja. Podczas suchej diecie wolno jeść pieczone warzywa. Na przykład, dyni lub marchewki, rzepy lub ziemniaki, cukinia i bakłażan. Można zalać wrzącą kaszę, parzona go. Dopuszczalne jest również mrożone owoce i zioła.

To znaczy xerophagy w poście? To odrzucenie oleju roślinnego. Zakaz smażone, gotowano w wodzie w odniesieniu do żywności.

Co pić podczas suchej diecie?

Czy aby nie ograniczać się w ilości płynów podczas suchej diecie? Co może pić te dni? Xerophagy odpowiedzieć, prawidłowego odżywiania nie jest odrzuceniem cieczy. Powinien on być spożywane w całości, co stawia człowieka w ciągu dnia.

Jednocześnie zakazano kawa, herbata, napoje owocowe, herbaty. Dozwolone tylko sok, woda. Ograniczenia te mają na celu mnichów. Dla nich dzień suchy dieta – jeden z najtrudniejszych etapów samozaparcia.

Dla laików kapłani wolno herbatę. Kawa jest dozwolone tylko rozpuszczalna. Warzone w Turku – zakazane. Można pić galaretki, owoce – to xerophagy w poście dla świeckich. Przede wszystkim te dni – modlitwa. Bez niej, wszystkie ograniczenia są zredukowane do normalnej diety.

Przepisy w dniach xerophagy

Niedozwolone rozrywka, imprezy rozrywkowe w poście. Nie porównywalne spożycie napojów alkoholowych i xerophagy. V recepty koncentruje się na odrzucenie zwykłym poczuciem smaku. Jednak wszystko powinno być z umiarem.

Ostre wejście w xerophagy może negatywnie wpływać na zdrowie. Powinno być stopniowo, dzień po dniu, aby przygotować ciało na stanowisko. Modlitwa, praca duchowa, aby oczyścić się z grzesznych myśli – to znaczy xerophagy w poście.

Najczęstszymi potraw w tych dniach – pieczonymi warzywami. Nawet bez oleju, mogą być hojny i pomocny. Pieczone ziemniaki w mundurkach, bakłażan, cukinia doskonale nadaje się na to stanowisko. Xerophagy (co może być opisana powyżej) nie ogranicza się do przyjmowania chleba i wody. Ponadto dopuszczalne jest użycie przypraw. Można gotować sos w blenderze z orzechami, czosnkiem, solą, pieprzem, octem jabłkowym.

Jako uzupełnienie naczynia nadają zbożowej, wodorostów, zielony groszek, pomidory, oliwki, ogórki korniszony. Wszystkie produkty spożywcze w suchej karmie jest podawany w postaci ochładza.

Surówka z żurawiną

składniki:

 • Marchew – 1 szt.
 • Rzepa – 1 szt.
 • Żurawiny – 200 g
 • seler – 1/3 szt.
 • Cukier do smaku.

Tarka ruszt marchew, rzepa, seler korzeniowy. Cranberry zgniatanie z łyżką do stanu miazgi, dodać cukier. Wymieszać wszystkie składniki, skropić sokiem z cytryny.

Sałatka z gruszek z rodzynkami

produkty:

 • Gruszki – 2 szt.
 • Orzechy laskowe lub migdały – 100 g
 • Seedless rodzynki – 100 g
 • Rukola – 1 pakiet.
 • Sól, cukier, pieprz – do smaku.
 • Ocet jabłkowy – 1 łyżka. l.

W mieszalniku przygotowania nadzienia. Mieszać Ocet jabłkowy, sól, pieprz, cukier do uzyskania jednorodności. Zanurzyć rodzynki w ciepłej wodzie (15 minut), drenażu, suchy. Gruszki, obrane i rdzeń, pokroić w plastry. Wymieszać z rukolą, rodzynek, orzechów laskowych lub migdałów (). Wlać sos. Dla smaku można dodać sok grejpfrutowy.

Dynia nadziewana jabłkami i gruszkami

Zestaw produktów:

 • Małe dynia.
 • Jabłka, gruszki, owoce miękkie – 200 g
 • Plum – 100g
 • Rodzynki – 10-30 g
 • Cynamon, cukier do smaku.

Małe dynia dobrze umyć, odciąć szczyt. Wyjąć miąższ, pozostawiając niewielką ilość niego na ścianach.

Wyciąć gruszek, jabłek julienne lub ruszt. Usunąć pestki ze śliwek. miąższ dyni (bez nasion) szlifować. Wymieszać rodzynki, jabłka, gruszki, śliwki. Według smaku, dodać cynamon i cukier.

Napełnić dyni z tej mieszaniny, przykryć wierzch, umieścić w piekarniku. Piec przez jedną godzinę w temperaturze 180 ° C. Wreszcie, wlać dyni nadziewane miodem. Wstępnie rozpuścić w małej ilości wody.

To, co można xerophagy w poście. recepty Te dni umożliwić korzystanie z nasion słonecznika, dyni. Mogą być suche w kuchence mikrofalowej, posiekać i dodać do potrawy.

Sałatka z kapusty z orzechami

kapusta strzępić, dodać sól i szlifować ręce. Posiekanej kolendry, rukola, pietruszka. Ruszt marchew, jabłka, rzepa. Zmielić orzechy. Wszystko dokładnie wymieszać. Posypać szafran, wlać ocet jabłkowy cydr.

Opcjonalnie można dodać do cebuli sałatek lub zielonej cebuli.

Pieczone ziemniaki z marchewką

Dobrze wypłukać z ziemniakami i marchewką. Osusza ręcznikiem papierowym. Dokonać drobnych nakłuć widelcem na każdym warzyw. Piec wstępnego nagrzewania do 220 ° C. Na ruszcie ułożyć ziemniaki i marchew. Piecz przez 30-40 minut. Przed podaniem można oczyścić warzywa na skórze lub pozostawić w mundurze. Ziemniaki – posypane solą. Marchew – wlać miód. Warzywa dodatkowo zaleca się posypać orzechów lub nasion.

Ziemniaki z grzybami i nadzieniem pomidorowym

Obrane ziemniaki pokroić w cienkie plasterki. Grzyby oczyścić z ręcznikiem papierowym piasku. Podziel się z warstwą folii 2, posypać posiekaną cebulę, blisko. Wyślij do piekarnika rozgrzanego do 220-250 stopni przez pół godziny.

W tym czasie przygotować nadzienie pomidorowy. Usunąć obrane pomidory (umieścić w wrzącą wodą przez pięć minut, po czym schłodzono w zimnej wodzie, a następnie usunąć skórę). Mieszać w pomidorach blender, pieprz, czosnek, octu jabłkowego, sól aż do jednorodności.

Na pieczone ziemniaki z grzybami Dodaj napełnianie pomidorowy. Na życzenie ozdobić zieleni, sałata.

Kasza gryczana z pieczonymi warzywami

Gryka wylewania wrzącej wody, niech warzenia. Pokroić w julienne buraki, marchew, papryka, cebula. Dodać sól, pieprz do smaku. Zawinąć w folię. Piec w piecu ogrzanym do 220 ° C.

Dla gryczana gotowy dodać pieczonymi warzywami, posypać z sokiem z cytryny. Naczynie dekoracji drobno pokrojone warzywa.

pieczone jabłka

rdzeń jabłko cięcie. Wypełnić go z miodem i posiekane orzechy. Dodać trochę cynamonu. Kształt pieczenia wlać wodę, tylko obejmujące jej dno. Umieścić w nim jabłka. Wysłać deser w piekarniku wcześniej ogrzanym do 220 ° C. Po 20 minutach, uczta jest gotowa.

herbata ziołowa

Zalać wrzącą wodę rumianek, mięta, tymianek, ziele dziurawca. Zaparzać przez jedną godzinę. Dodać miód do smaku. Napojów w postaci ochładza. Najlepiej jest łączyć z ziołowej herbaty miodu gryczanego.

kompot

Zimna woda put suszone (rodzynki, suszone śliwki, morele) dodać mrożone jagody (aronia, irgu, wiśnie), pokroić w plasterki lub zetrzeć skórkę z cytryny pół. Doprowadzić wodę do wrzenia. Dodać cukier do smaku, cynamon.