149 Shares 7126 views

„Lada Granta”: strojenie producenta, historii i przegląd modelu

Do 2011 r „AvtoVAZ” zakończył rozwój nowego samochodu krajowego na „Łada Kalina” platformy, aby uzyskać indeks w 2190 i nazwę „Grant”. Strojenia od producenta, należy zauważyć, jest bardzo słabe, szczególnie widoczne w zestawie podstawowym. Można to wytłumaczyć w prosty sposób. Proponowana maszyna do 229 tysięcy rubli to połączenie nadwozia, silnika i podwozia. Ale reszta sprzętu jest już wymagane przez klientów inwestujących dodatkowe fundusze.


Taki chwyt marketingowy przeprowadzono prawie wszystkich producentów samochodów ze światową renomę. Jednak korzyści z kupującym? Oczywiście, dla kierowców, którzy wolą iść na ekskluzywnych samochodów, wielkich możliwości spędzania Tuning „Dotacje” własnymi rękami. Zaletą jest to, że wszystkie dane są dość przystępnej cenie, które nie może nie podobać się panom.

Trochę historii

Nazwa nowego samochodu Łada Granta wybranego w głosowaniu powszechnym. Konkurs został ogłoszony, zwycięzca, który był prosty mieszkaniec Krasnojarsku. W nagrodę został wyróżniony „Kalina” został usunięty z produkcji jak dla całkowitego poziomu wyjściowego sprzedaży nie osiągnął oczekiwanych rezultatów.

Był czas, kiedy „AvtoVAZ” musiał całkowicie zrezygnować z produkcji tak zwanych „klasyczny”. Zdaniem ekspertów, godnym modele zamienne, opuszczający linię produkcyjną, stał się budżet „Grant”. Tuning (zdjęcie i opis poniżej), wybrana przez producenta, pozwalają zaoszczędzić znaczne środki, dzięki którym okazało się, aby zmniejszyć koszty pojazdu.

Dla Togliatti zakładu pojawienie się nowego modelu był znaczącym wydarzeniem. A warto zauważyć, co to było kilka powodów. Opracowanie i uruchomienie produkcji masowej trwało tylko 2 lata, które wydawały się niemożliwe w rzeczywistości krajowego przemysłu motoryzacyjnego. Wystarczy tylko przypomnieć historię poprzedniego samochodu: od projektu do początku produkcji miał co najmniej 5-7 lat. Teraz można swobodnie kupić sedan i liftbek „Łada Granta”.

strojenie ciało

Update „Harmony” wersja samochodu jest oparty na platformie „Kalina”, która wyraża się w identycznej zawieszenia, urządzenia komory silnika. również wyraźnie pokazuje, że drzwi i dach są również pożyczył od swojego poprzednika. Jednak spędził strojenie uczyni znaczącą różnicę w „Grants” wygląd.

Więc co nowego ukrywa ten model? Przede wszystkim, jest to inna konstrukcja przednia: zupełnie różne błotniki, kaptur, oryginalne podkładki z napędem elektrycznym, które realizowane światła do jazdy dziennej, uprzednio nieużywany konstrukcję osłony chłodnicy z chromowaną wkładką.

Ale o ile centralnej części, to jest prawie całkowicie odpowiada jego poprzednik, o czym świadczy estetycznej strojenia. „Lada Granta” w tył jego części zyskał nową konstrukcję pokrywy bagażnika i lampy odwrotnej. Również wyglądał zaktualizowaną blok optyki włączając świateł przeciwmgielnych.

Zmiany strukturalne wykonane i zawieszenie pojazdu. Doprowadziło to do bardziej trwałego zachowania na drodze, utrzymując tę samą jazdę i obojętność wobec nawierzchni.

silnik

Teraz konieczne jest, aby mówić o sprzęt techniczny linii pojazdów „Grant”. Tuning mówił również o modernizacji bloków energetycznych. Wzór 8 wyposażony w zespół zaworowy, który jest zmodyfikowany silnika „Kalina” zaktualizowaną łączącej grupy pręta tłoka. Jest możliwe, aby zwiększyć moment obrotowy i moc.

Jednak nie było bez pułapek. Teraz, kiedy pasek rozrządu zaworów bend ryzyko złamania znacząco wzrosła, co jest obarczona kosztowne naprawy pojazdu „Grant”. Tuning sprzętu technicznego pozwala sobie wymienić cały silnik, a jego poszczególne elementy.

Zmiany w sprzęt techniczny

Znaczących zmian to nowy sposób osprzętu elektroinstalacyjnego. Nowy model „Łada Granta” jednostka sterująca silnika jest kontrolowana poprzez CAN – bus, nie przez K – Line, jak to było wcześniej. Jest możliwe, aby ułatwić utrzymanie samochodu, a także wpływ na znaczny wzrost poziomu niezawodności poszczególnych jednostek.

„Lada Granta”: strojenie wnętrz od producenta

Zmiany dotknęły również wnętrze. Pojawiła się nowa tablica rozdzielcza, wykonana z twardego plastiku, ale pod względem wzornictwa i funkcjonalności odróżniają go od swojego poprzednika. Nowe fotele z dodatkowym trzymaniem bocznym i zmodyfikowanej formie dadzą kierowcy i pasażera z przodu większy komfort. Ludzie prawie każdy build można znaleźć wygodną pozycję. Tylne siedzenie na tyle, aby zlokalizować trzech pasażerów.

Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że w długiej podróży mogą wystąpić pewne dolegliwości, z powodu braku miejsca. Ale jeśli chcesz całkowicie rozwiązać ten problem, możliwe jest przeprowadzenie wewnętrznego strojenia „Dotacje” własnymi rękami. W tym celu, co do zasady, rodzime krzesła są czyszczone i zainstalowane w ich miejsce innych.

Nowa konstrukcja deski rozdzielczej i drzwi doprowadziło do znacznego zmniejszenia liczby części. Na przykład, w „Kalina” jest używany w montażu elementu 21, w „Grant” było ich tylko 4. Decyzja ta zmniejsza liczbę zadrapań, a tym samym poprawić zarówno komfort akustyczny i uzyskać więcej przyjemności z prowadzenia samochodu „Łada Granta”. Tuning (samochody zdjęcia można znaleźć w artykule) o zwiększonej grubości i dźwiękochłonne maty obszarze pokrycia znacząco poprawić izolację akustyczną w kabinie pasażerskiej.

w końcu

Jak każdy inny samochód w rodzinie, samochód „Łada Granta” może całkowicie zmienić do gustu. Teraz oferuje szeroką gamę klocków wagi, vetrovikov i innych elementów, z których można dać swoją osobowość samochodu. Dla tych, którzy chcą się wyróżniać przede wszystkim na drogach, zaleca się, aby zwrócić uwagę na airbrushing. Jednak będzie to drogo kosztować. Należy zauważyć, że w porównaniu z zagranicznymi samochodami, jest dość łatwe do zakupu dodatkowych elementów i szczegółów, które są potrzebne w celu dokonania ogólnej strojenie. „Lada Granta” ma jedną przewagę – niską cenę. Otwiera to ogromne możliwości dla kierowców.