731 Shares 8084 views

Baza wojskowa „Kamran”, Wietnam

Podczas wojny w Wietnamie, zasada „Kamran” położony jest w południowej części kraju i służył jako główny tyłu dla amerykańskich sił morskich. Amerykańscy inżynierowie zbudowali dogodnym lotnisko i nowy port dla rozmieszczenia okrętów. Lotnisko była baza z 12 Tactical Fighter Wing i 483rd US Air Force skrzydła transportu taktycznego. W przeciwieństwie do niektórych ekspertów wojskowych, że bombowce B-52 nigdy nie jest rozstrzygnięta.


W 1972 roku US przekazywane do bazy „Kamran” w wykorzystaniu armii wietnamskiej. Trzeci kwietnia 1975 roku miasto zostało zajęte przez wojska Północnego Wietnamu. Stało się to podczas kaiserschlacht.

Historia rosyjskiej bazy wojskowej w „Cam Ranh”

Od połowy lat 60-tych ubiegłego wieku, Navy Radziecki zaczął badać oceany i wykonać tam służbę wojskową. Statki i okręty podwodne, samoloty radzieckie lotnictwo przebywał w bezmiarze oceanu w celu utrzymania bezpieczeństwa w regionie.

Zwiększenie liczby statków pływających w oceanie i powszechne korzystanie z samolotów dla celów wojskowych potrzebne wsparcie logistyczne. Brakuje baz za granicą, Główny Sztab Marynarki Wojennej rozpoczęła operację w którym nowe przedmioty do domu radzieckich statków i samolotów na terytorium przyjaznych krajów Związku Radzieckiego zostały zidentyfikowane.

Co spowodowało zainteresowanie „Cam Ranh?”

Base „Kamran”, który poprzednio używane wojsko USA, stał się atrakcyjny dla sił zbrojnych Związku Radzieckiego, jego strategiczne położenie i wygoda dla lokalizacji statków i samolotów.

Dogodne położenie geograficzne obszaru pozwoliła kontrolować Malajskiego i Singapurze Straits, wykonujących pracę w dziedzinie rekonesansu radia kierunku stwierdzenia Zatoki Perskiej i północnym Oceanie Indyjskim, South China Sea, Philippine Sea i Morzu Wschodniochińskim.

Jest umieszczony również kraj ASEAN bloc, która była nieodłącznym przyspieszonego tempa rozwoju technologicznego. Mieli duże rezerwy ropy naftowej na morzu, oraz duże ilości zamówień innowacyjnych produktów i surowców do produkcji broni.

Jak wyświetlić obiekt wojskowy „Kamran” zdjęcie? Baza Binba zatoka, w której jest on w rzeczywistości, jest umieszczony wewnątrz półwyspu. Głębokość i wielkość wnęki umożliwiają oparcie różnych klas okrętów.

Ponadto, półwysep Cam Ranh ma ogromną przewagę naturalnego charakteru, odgrywa ważną rolę w umieszczeniu bazy. Tam, istnieje ogromna ilość świeżej wody, która nadaje się do użytku.

Ponadto, pozostałe nabrzeża, drogi i budynki wzniesione Amerykanów, jest wygodny w użyciu.

Podpisanie umowy najmu

Pod koniec 1978 roku Wietnam odwiedziło delegacją przedstawicieli Związku Radzieckiego. Była to najwyższa komenda Pacific zarządzania flotą Navy. Trzydziestego grudnia zgodził się na głównych punktów kontraktu, a następnie podpisał protokół, który stał się podstawą do negocjacji w sprawie utworzenia E & P i jej podziału z Wietnamem.

Drugą w maju 1979 roku podpisano dwustronną umowę podpisaną przez przywódców ZSRR i Wietnamu. Umowa przewiduje rent wolne podstawę 25 lat.

Ile okrętów mogłyby opierać?

Zgodnie z umową, na wietnamskim bazie wojskowej „Kamran” miał prawo do pozostania: Dziesięć radzieckich statków żaglowych wolną burtę, osiem okrętów podwodnych z pływającej bazy i sześć morskich statków do innych celów.

Na lotnisku został dopuszczony do stacjonujących szesnaście samolotów, rakiet nośnych samolotu rozpoznawczego, dziewięć i trzy statki transportu lotniczego.

W zależności od sytuacji wojskowo-politycznej oraz na podstawie porozumienia między Ministerstwem Obrony ZSRR i Wietnamie INR, pozostawiono do zwiększenia liczby statków i samolotów.

Zacznij od rozwoju terytorium

Naval Base „Kamran„Zdjęcia prezentowane są poniżej, zaczął badać w maju 1979. Pierwszy poszedł do sowieckich okrętów wojennych. W tym samym roku w lecie do wietnamskiego portu zacumowany atomowy okręt podwodny K-45. Wkrótce na bazie „Kamran” lotnisko rozliczane płaszczyzn Floty Pacyfiku.

W zimie 1979 roku jako ważnego podmiotu jako podstawy Cam Ranh, przybył Naczelny Floty ZSRR Admiral Gorshkov. Znajomość obiektu wojskowego była tematem dnia.

Pierwsza część wojska Pacific Fleet przybył do bazy w kwietniu 1980 rok. Składał się z 54 osób. Następnie grupa została powiększona i sygnalizującego 24 osób. Personel były trzymane w starych domów i namiotów wietnamskich.

Od 1983 do 1991 roku, Cam Ranh rapolagaût 17. eskadry wykorzystania operacyjnego, a od sierpnia 1991 do grudnia 1991 – 8 OPESK.

Jakie są cele realizowane przez morskie siły ZSRR?

W sprawie strategicznych obiektów, jak rosyjskiej bazy w Cam Ranh Bay, dowództwo marynarki i rząd radziecki umieścił szereg zadań.

następujące cele:

 • dostarczenie energii elektrycznej do wszystkich statków cumujących w porcie „Kamran”, a także dostarczenie samolotów z żywnością i wodą;
 • aby utrzymać ten sam poziom emisji akcji, MTS i dostarczać przepływających łodzi i wsparcia technicznego Skipper;
 • nosić statków backhaul regionie Pacyfiku i Oceanie Indyjskim;
 • używać „Kamran” port lotniczy bazowy dla dystrybucji anty-rozpoznawczych samolotów i statków powietrznych;
 • utrzymywania własnej infrastruktury;
 • rozwijać i utrzymać rosyjsko-wietnamskiej przyjaźni i współpracy.

Jakie cele ułatwia korzystanie z bazy?

Zastosowanie tego zasobu strategicznego, jako zasady, „Kamran” dla marynarki sowieckiej ułatwiły rozwiązanie problemów dotyczących zapewnienia niezbędnych rezerw statków i samolotów, których zadaniem jest rozwiązanie problemów o różnym stopniu złożoności.

„Kamran” była tylko baza wojskowa w Rosji Radzieckiej, który znajdował się w odległości 2500 mil od najbliższego portu Radzieckiego.

„Kamran” jako zastaw pokoju

Base „Kamran” była największa baza wojskowa w ZSRR za granicą. Jednocześnie, pełniła funkcję przeciwwagi dla amerykańskiej bazy morskiej „” Subic Bay na Filipinach. Pozwoliło to zachować spokój i stabilność w Azji Południowo-Wschodniej.

Podstawy Soviet Air Force

Według danych za rok 1986, w bazie lotniska „Kamran” ma osobną mieszaną pułku lotnictwa OSAP, w tym co oznacza więcej niż cztery TU-95, cztery samoloty statek Tu-142, o dwadzieścia samolotu Tu-16, około piętnaście jednostek Moment -25 dwa samolotu transportu-24 i trzy Mi 8 helikoptera. Oprócz lotu pułk został przydzielony do bazy anty-podmorskich i broni rakietowej.

Budowa właściwości garnizonowych i mieszkalnych w Wietnamie

Co zostało podpisane porozumienie o takim strategicznie ważnego obiektu jako bazy „Kamran” (Wietnam)? 1984 oznaczone nową umowę. Umowa między ZSRR i Wietnamu podpisany w dniu 20 kwietnia, obejmuje budowę Garrison i innej infrastruktury kosztem pomocy materialnej do Wietnamu z ZSRR.

W okresie od 1985 do 1987 roku, organizacja budowy ZSRR „Zagrantehstroy”, który rukvodil ES Bobrenev, ma wbudowany 28 różnych obiektów. Gdyby zbudowany i domów.

Liczba załogi w tym czasie było około 6000 ludzi, z wyjątkiem osób zatrudnionych w budownictwie. Umowa z dnia 20 kwietnia 1984 przewidziano przeniesienie strony wietnamskiej w nieskompensowanego użytkowania.

Pierwszą partię przedmiotów powstał w grudniu 1987 roku, po którym zostały one zlecone przez specjalistów radzieckich na podstawie nieodpłatnej dzierżawy.

Redukując obecność wojsk radzieckich na podstawie „Kamran”

Liczba wojsk radzieckich na bazie zaczęła spadać pod koniec 1980 roku. Jak wspomniano w artykule w gazecie „Prawda” z dnia 19 stycznia 1990, redukcja obecności wojsk radzieckich w Kamrani odbyła się w ramach środków w celu zmniejszenia wielkości sił zbrojnych ZSRR w Azji Wschodniej i zawodu czysto obronnej postawy Pacyfiku.

Pod koniec 1989 roku, nie zostały przesunięte do MiG-23 i Tu-16. Na początku 1990 roku jest tylko jeden oddział skład zmienny oparty składający się z dziesięciu samolotów.

Od początku 1992 roku do 1993 w „Kamrani” znajdowało się 119 pożarną, która zawiera w członkostwa różnych statków i samolotów. Od jesieni 1993 roku, zespół został również zniesione. Pozostałą częścią weszła poddanie 922 E & P.

Na początku lat 90. wiele obiektów portowych zostały przeniesione do strony wietnamskiej w stałym posiadaniu.

Naval Base "Kamran" trwała aż do 2002 roku.

Że zawarte infrastruktury?

Co infrastruktura jest własnością radzieckich i rosyjskich ekspertów wojskowych?

Z lat 90-tych i zniesienia E & P w Cam Ranh (kwiecień 2002), sowieckie, a następnie rosyjskie specjaliści wykorzystali szereg obiektów. Naval Base "Kamran" (Wietnam) posiada:

 • garnizon wojskowy, który obejmuje dowództwo i koszary dla personelu;
 • jadalnia na 250 osób;
 • piekarniczych;
 • Kąpiel i pranie roślin;
 • budynek klub;
 • liceum;
 • osiemnastu domów mieszkalnych celowi;
 • materiałowych magazynu;
 • flota ze specjalnym wyposażeniem technicznym.

Strefa pomost składa się z:

 • gospodarstwo zbiornik do magazynowania paliw i smarów.
 • Dwa lodówka z 279 ton do przechowywania produktów spożywczych.
 • Dwunastu przechowywania metalu sprzętu.
 • Dwa urządzenia wlotowa składa się z sześciu studzienek do dostarczania wody do załogi. Jednym z nich jest eksploatowany wyłącznie na dostawę statków i samolotów.
 • Centralny elektrownia diesel, którego moc była 24000 kW. Został on zaprojektowany, aby dostarczać energię elektryczną do wszystkich budynków garnizonowych i obiektów w SPV „Kamrani”.

Od 1995 roku baza wojskowa w Wietnamie „Kamran” zdjęcie, które zostały przedstawione w tym artykule są zawarte w jej członkostwa następujących działach:

 • E & P zarządzanie;
 • usługi finansowe;
 • urządzenie komunikacyjne;
 • Komendant lotnictwa;
 • serwis odzieży;
 • magazynowania do przechowywania paliwa;
 • usług gastronomicznych;
 • pranie;
 • dowódca wojskowy;
 • Department of Marine Engineering Services;
 • firma prywatna straż;
 • Komora sanitarnych;
 • straż pożarną;
 • terenowe;
 • Szpital Marynarki Wojennej;
 • liceum.

Ilu ludzi żyło w garnizonie?

Od 1995 do 2002 roku w garnizonie żył około 600-700 osób. To była minimalna liczba ekspertów, celem pracy, która miała zapewnić normalne życie garnizonu. Nieśli główne cele strategiczne E & P.

Tragiczny wypadek na podstawie „Kamran”

„Kamran” (baza morska) stał się miejscem tragedii w 1995 roku. dwunastego grudnia podczas lądowania w bazie lotnisku rozbił trzy myśliwiec Su-27 należący do eskadry „Russian Knights”. Wrócili do domu z Air Show, która odbyła się w Malezji.

Stosunki między Rosją i Wietnamu przez lata baza

Wszystkie działania tak ważnego obiektu jako bazy wojskowej w Cam Ranh Bay, odbyła się w atmosferze ścisłej współpracy z wietnamskich ekspertów. Nasze wojsko pracował w parze z IDB żeglarzy, którzy byli na służbie w pobliżu, na półwyspie.

Oprócz wspólnego rozwiązywania problemów strategicznych celów wojskowych, było również zauważyć oddziaływanie w sferze kultury i sportu. Z triumfem Wietnamu oznacza świąt narodowych. Wszystko to przyczyniło się do stworzenia przyjaznej atmosferze.

I co teraz?

W lutym 2014 roku rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu stwierdził, że Rosja zamierza poszerzyć swoją obecność wojskową na świecie. W tym względzie nie były aktywne negocjacje w sprawie rozmieszczenia obiektów wojskowych w Wietnamie.

Szojgu zauważyć, że ta baza wojskowa musi zatankować rosyjskiego samolotu wojskowego, przeznaczonego do lotów długodystansowych.

Na wiosnę 2014 roku baza lotnisko „Kamran” zaczął być używany do obsługi rosyjski Ił-78, który dostarczył paliwo tankowania w locie pocisków wojskowych nośniki Tu-95 SM.

Czy udzielić Rosja pełną Wietnam „Kamran”? Baza wojskowa miała być otwarta dla wejścia rosyjskich okrętów wojennych. Kwestia ta była omawiana podczas wizyty sekretarza generalnego partii komunistycznej. Zgodzono się, że oficjalna umowa Wietnam zostanie podpisana w najbliższym czasie.

Według Ministerstwa Obrony Rosji, nasze okręty i statki, aby służyć na Pacyfiku powinni informować tylko wietnamskie władze ich wejścia do portu wojskowego Cam Ranh. To było wielkie wydarzenie, jak Wietnam stał się drugi stan po Syrii, co pozwoliło na uruchomienie statków wojskowych rosyjskiej marynarki wojennej na ich terytorium. Wielu ekspertów wojskowych zwrócił uwagę, że ważną rolę i fakt, że Wietnam jest od dawna uważana za partnerem Rosji w sferze wojskowo-technicznej.

W ostatnich latach wiele zostało podpisane kontrakty o łącznej wartości $ 4,5 mld USD. W 2014 roku Rosja eksportowane do Wietnamu sześć okrętów podwodnych klasy diesla 06361 „Warszawianka”, wyposażonego antyrakietowej złożonej Club-S. Ruchomy kompleks przybrzeżne „Bastion” został podniesiony, jak GIS System „Horizon” dla PBRK. Wietnam nakazał wojskowe łodzie typu „Błyskawica”, fregaty patrol docelowy 11661 „Gepard-39”, a także samolotów myśliwiec Su-30 MK2.

I będzie jutro?

Będzie on nadal oficjalnie przyznano rosyjskiej bazy „Kamran”? Wietnam na tym koncie ma dwuznaczne stanowisko. Zaledwie kilka miesięcy temu, stan był powrót wojsk rosyjskich do bazy, pod warunkiem, że partnerstwo nie będzie wojskowy zagrożenie dla państw trzecich.

stosunki obu krajów powinny być wyłącznie pokojowy. Stanowisko to zostało wyrażone przez 17 maja, Ambasador Wietnamu w naszym kraju, Nguyen Niż Shon. Zauważył, że polityka wietnamski opiera się na fakcie, że żadne sojusze wojskowe z każdego państwa, w przeciwieństwie do drugiego.

Dyplomata zauważył, że w tym kontekście przepis portu Kamrani jest priorytetem. Celem współpracy obu krajów będzie świadczenie usług morskich na naprawy statków i rozwój sprzętu wojskowego dla zachowania pokoju i stabilności w regionie Pacyfiku.

Nguyen Thanh Sean stwierdził, że Hanoi zamierza kontynuować współpracę z Rosją w sferze obronności. Też mówiono, że Wietnam zawsze postrzegany jako przyjazny Rosji partnera.

Ministerstwo obrony poinformował, że rosyjskie bazy wojskowe stacjonują na Kubie iw Wietnamie. Specyficzne warunki lokowania nie zostały określone. Zauważono, że wynegocjowane w tym kierunku.

Dmitrij Pieskow wyjaśnił, możliwość oparcia w tych krajach, narodowymi interesami naszego kraju. Pieskow powiedział również, że sytuacja na arenie międzynarodowej stała się bardzo napięta w ciągu ostatnich dwóch lat, a znaczące zmiany do polityki bezpieczeństwa Rosji.

A potem nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Kilka dni temu nie było informacji o niemożności znalezienia w Rosji takiego obiektu jako bazy „Kamran”. Wietnam złożyli formalne oświadczenie. Zostało to ogłoszone na konferencji prasowej w Hanoi, ministra spraw zagranicznych Wietnamu Le Hai Binh. Według niego, Wietnam odmawia przyznania się do jego terytorium baz wojskowych innych krajów, w tym Rosji.