339 Shares 6236 views

Diagnoza zachowań samobójczych u młodzieży: Testowanie. Profilaktyka zachowań samobójczych nastolatków w szkole

Dziś problemem młodzieży samobójstwa stoi w naszym społeczeństwie jest bardzo poważna. Istnieje wiele powodów, na przykład, jest rosnące obciążenie Bezkształtnej psychikę dziecka przez społeczeństwo i media. Z jednej strony, są wykonywane stałe ciśnienie w postaci wysokich oczekiwań rodziców i nauczycieli. Z drugiej strony, jego własny świat relacji i uczuć utworzona w młodzieży.


Można odnieść wrażenie, że każde dziecko powinno być geniuszem w dziedzinie matematyki i informatyki, aby móc pięknie śpiewać i tańczyć, rysować, w kilku językach i wiele innych rzeczy. A jak szczęśliwy i beztroski dzieciństwa? Czyli diagnoza zachowań samobójczych wśród młodzieży jest rzeczywiście wtórny – trzeba zapewnić mu normalne warunki życia, a następnie ryzyko będzie znacznie zmniejszyć.

dorastanie

Jest to drugi czynnik, który nie może być dyskontowane. Nawet wczoraj, dziecko sumiennie spełniać wszystkie wymagania, a teraz sobie sprawę, że jego życie jest całkowicie kontrolowane przez dorosłych, a jego „chcę” przestrzeń jest prawie nie było. Riot wybucha i jak radzić sobie z tym znowu zależy od poziomu lęku i depresji, a tym samym ryzyko wystąpienia myśli samobójczych.

To jest podstawowe dla rodziców, którzy muszą być świadomi tego, jak wiele zależy od naszego zrozumienia, tolerancji i wrażliwości. Diagnoza zachowań samobójczych u młodzieży – zadanie nie tyle psychologów szkolnych, jak to jest nasz. Dziecko spędza dużo czasu w domu. Uważna obserwacja z nim – to gwarancja, że nie zabraknie na alarm i móc reagować w czasie.

Objawy, które nie powinny być ignorowane

W rzeczywistości są one widoczne gołym okiem, tylko z racji swojego zatrudnienia, zwykle je zignorować. Rówieśników, nauczycieli i rodziców – powinni zauważyć zmiany w dziecku. Diagnoza zachowań samobójczych wśród młodzieży zaczyna się od osobliwości odnotowanych przez. Są to:

 • Razem ucisk, brak zainteresowania czymkolwiek. Nastolatka ledwo wstaje rano, z widocznym wysiłkiem idzie do szkoły i kluby, gotów spędzić w pokoju cały wolny czas.
 • Emocjonalne wypowiedzi na temat „nigdy nie zostało urodzone jest najlepszy.”
 • Silna obawa śmierci, oglądanie filmów z danym tematem.
 • Wyraźny kompleks niższości. „Nie jestem do niczego”, „Beze mnie, to będzie lepiej.”
 • Depresja, wyrażenie „Zostaw mnie samego” – to również alarmujący dzwonek, dla których nie możemy zwracać uwagę.

Zatem rozpoznanie zachowań samobójczych młodzieży zaczyna się w domu. Jeśli rodzice mają podejrzenia, to może dojść do konsultacji z psychologiem szkolnym, aby pracować razem, aby zgodzić się na głębszej diagnostyki i rozwiązywania problemów.

Pierwszy krok: testowanie

Oczywiście, psycholog nie może w większości przypadków przyczyną studenta i zadać bezpośrednie pytanie, takie jak: „Nie chcesz popełnić samobójstwo?”. Dlatego też, nawet nie widząc wyraźne oznaki zmiany zachowań, konieczne jest, aby uzyskać podstawy do ostrożnego rozmowy. W tym celu wprowadzamy profilaktyki zachowań samobójczych u młodzieży w szkole. To specjalne sesje, podczas których stosowane techniki arteterapii. Dzieci są zachęcane do sporządzania śmierć, a następnie zdemontowane w małych grupach danych. Psycholog w tym przypadku przede wszystkim interesują uczucia lokuje każdego z uczestników na rysunku. W większości przypadków, ciemnych kolorów, ostrych linii, fantazyjne szczegóły rysunku można mówić o wielu rzeczach.

Profilaktyka zachowań samobójczych nastolatków w szkole oznacza również debaty, w których dzieci są zaproszeni, aby podzielić na kilka grup i omówić plusy i minusy takiej opcji opuszczającej życie. Niech jedna grupa starają się udowodnić, że każdy ma prawo do osobistego wyboru, a drugi – aby znaleźć argumenty przeciwko nim (odpowiedzialność, religijność i więcej). Oczywiście, ogólny wniosek z lekcji powinno być pozbawienie samego życia – a wysypka ustawy, żartuje, że rozwiązanie problemu jest zupełnie inny samolot. Lekcje te dają wspaniały materiał do obserwacji psychologa szkolnego.

indywidualne podejście

Po tematycznych otwartych klas, może być obsługiwana przez ustaleń ryzyko popełnienia samobójstwa przez niektórych uczniów z przeprowadzono specjalne techniki. Zaoferować im warto zawoalowane w postaci wspólnego testu. W tym przypadku mają swoje dzieci, każdy indywidualnie pochodzić wyniki. I pamiętaj, aby przypisać czas, kierując go na zrazy. Dzięki czemu będą w stanie przeprowadzić prywatną rozmowę z każdym z nich.

Wybór metodologii

Jak jest diagnoza zachowań samobójczych u młodzieży? Testowanie może wiązać się z użyciem różnych metod, z których każda bezpośrednio lub pośrednio wskazują, że z dzieckiem trzeba pracować indywidualnie. Pierwsza duża grupa – techniki rzutowe:

 • rysunek testów;
 • Luscher Test koloru;
 • ikony;
 • Rorschach plam.

Każdy z nich jest dość trudne w obróbce, ale daje ogromny materiał dla badaczy. Jedyną wadą jest to, że po testach na pewno trzeba indywidualny wywiad z każdego przedmiotu, aby potwierdzić swoje podejrzenia. Po tym wszystkim, wybór koloru lub kształtu, czy czuć chwilowe nastroje mogą wpływać, doświadczenie jakiegoś zdarzenia.

technika uporządkowany

Są łatwe w obróbce i jasne, ale niestety, można uzyskać społecznie pożądanych odpowiedzi. Gdy jest diagnoza zachowań samobójczych u młodzieży, pożądane jest użycie techniki bez bezpośredniego odniesienia do faktu, że są one na zwiedzaniu. Na przykład kwestionariusz można nazwać samobójczy testową ryzyko Razuvaeva, w imieniu autora. To pozwala określić stopień powstawania samobójczych zamiarów. Ponadto, stosując szereg testów:

 • Aby określić poziom samooceny.
 • 18-factor kwestionariusz Cattell.
 • Kwestionariusz akcentowanie i psychopatia Shmisheka.
 • Agresja kwestionariusz Bass-Darky.
 • skala lęku.
 • Skala poziomu depresji.

Psychologiczne diagnostyka zachowań samobójczych u młodzieży powinno być zindywidualizowane. Jeśli specjalista widzi, że istnieją przesłanki do stosowania przemocy na siebie, to musi być przekształcony indywidualnej formie. Nastolatek potrzebuje pomocy i chętnie wyciągniętą ręką.

korekta

Jest to ważny i duży blok, na który bada młodzieży zachowań samobójczych. Diagnozowania, zapobiegania, korekta – trzy kolejne etapy, które nie powinny zostać zapomniane psychologa szkolnego. Tak więc, działania korygujące powinno odbywać się zarówno w trybie indywidualnych i zbiorowych. Ponadto, specjaliści pracujący muszą być z rodzicami, jak również. Muszą przekazać prostych prawd, kolczaste i upartych potrzeb nastolatek kochać tyle samo lub nawet więcej. Dlatego, uściski i pocałunki, wspólne wyjazdy do kina i teatru, kawiarni i stadionu – to najlepszy sposób, aby przywrócić wzrok blask i radość życia. Im częściej będzie słyszał od rodziców wyrażeń takich jak „Co byśmy zrobili bez ciebie”, „jesteś najlepszy”, „Jestem tu”, „Pomogę”, tym łatwiej będzie przejść ten trudny wiek.