143 Shares 8434 views

Jak i dlaczego należy zainstalować Java na moim komputerze?

Do niedawna architektura Java znany był tylko dla zaawansowanych użytkowników i programistów, ale dziś wszystko się zmieniło. Jak się okazało, wiele programów obecnie napisane na tym wolnym język programowania, co daje dobre perspektywy dla ich rozwoju. W szczególności, jest napisane klienta słynnej gry Minecraft, ale dlatego, że wielu użytkowników nie interesuje , jak zainstalować Java na komputerze. Jeśli jest to również interesująca, zapraszamy do przeczytania tego artykułu.


Zanim jednak opowieści o procesie instalacji nie może, ale nie zwracają uwagi na samej technologii. Java – jest środowiskiem programowania, jednocześnie będąc środowiska obliczeniowego, opracowany i prowadzony przez firmę Sun Microsystems. Jego cechą jest to, że środowisko, w tym cross-platform, stosowane w wielu urządzeniach mobilnych, a nawet statki kosmiczne. W skrócie, jeśli pracujesz w dowolnej aplikacji, która wykorzystuje tę technikę (i prawie na pewno to zrobić), a następnie zainstalować oprogramowanie Java na komputerze, upewnij się.

Dlatego trzeba zainstalować Javę?

Biorąc pod uwagę częstość występowania, a kod wieloplatformowy pełna otwartość nie powinien być zaskoczony przez ogromną liczbę stron i aplikacji, które nie będą pracować bez tej technologii. Jeśli nie zainstalować oprogramowanie Java na komputerze, to bogactwo może wyeliminować wszystkie lub funkcji, lub rozpocząć pracę nie jest całkiem poprawne. Nawiasem mówiąc, Java jest sercem jest ulubieńcem wielu mobilny system operacyjny Android, który dzielą rynek rośnie pełną parą.

Wykonujemy instalację aplikacji

Przed zainstalowaniem Javy na komputerze, trzeba sprawdzić, czy jest on zainstalowany na starej wersji. Aby to zrobić, trzeba uruchomić na swojej aplikacji komputerowej do emulacji linii poleceń. Jeśli jesteś początkujący, a następnie kliknąć na przycisk „Start”, znaleźć tam element o nazwie „Run”, a następnie wpisać w polu komendę „cmd” (bez cudzysłowów). Nacisnąć klawisz Enter lub przycisk „OK”.

Następnie pojawi się okno wiersza poleceń przed sobą, gdzie na czarnym tle miga kursor. Copy (bez cudzysłowów) i wstawić polecenie wersja Java za pomocą polecenia „kopiuj-wklej” i myszy (połączenie klawiatury Ctrl + V nie jest ważna). Następnie można kliknąć Enter.

Jeśli program na komputerze już w pierwszej linii, zobaczysz coś takiego: «język Java w wersji 1.5.0». Widząc taką etykietę, nie można niczego instalować. W przeciwnym razie należy kontynuować instalację.

Ale! Poprzednia praca wymaga od nas, aby uruchomić wiersz poleceń w trybie administratora, a metoda opisana powyżej niego jest najczęściej rozpoczyna się spod zwykłego użytkownika. To nas nie odpowiadał. Aby upewnić się, że należy uruchomić narzędzie z uprawnieniami administratora, trzeba zrobić trochę inaczej.

Aby to zrobić, kliknij ponownie na przycisk „Start”, znajdziesz tam „Szukaj programy i pliki”, wpisz cmd, aby, a następnie w oknie, które się pojawi, spojrzeć na wyniki wyszukiwania (co do zasady, jest tylko ta linia) z tego samego pliku nazw. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy, wybierz z menu kontekstowego wybrać „Uruchom jako administrator”. Wszystko! Nadszedł czas, aby zainstalować Java na komputerze.

Po pobraniu pliku instalacyjnego, dwukrotnie kliknij na nim lewym przyciskiem myszy. Pojawi się okno „Setup Wizard”, w który trzeba kliknąć na przycisk Zainstaluj, a następnie rozpocząć proces instalacji. W zależności od mocy swoich funkcji komputera i Internetu, może przybierać różne razy. Na koniec kliknij przycisk Zamknij.

Więc wiesz, jak prawidłowo zainstalować Java!