786 Shares 9257 views

Sztuczek handlu: Jak wyciąć ananas

Ananas, jest słodka i soczyste owoców, przyspiesza proces trawienia, normalizuje ciśnienie krwi przyczynia się do leczenia chorób zakaźnych, chorób centralnego układu nerwowego i układu oddechowego. Ponadto , ananas zawiera nie tylko witaminy, ale także wiele innych przydatnych rzeczy. Nie każdy jednak wie, jak wybrać i jak wyciąć ananasa.

Przy wyborze ananasa, trzeba to sprawdzić na soczystości. Dla tego owocu klaskać na jednym z boków, a dźwięk powinien być nudna. Należy również określić dojrzałości owoców, skórki powinien być żółtawy i miękkie, a blaty – ciemnozielone.

Rozważając kwestię jak wyciąć ananas, należy zauważyć, że wyraźna odpowiedź na nią nie jest. Obecnie istnieje wiele sposobów, jak to zrobić, i który z nich wybrać, zależy od preferencji kulinarnych. Ale zanim to jest konieczne, aby usunąć skórki owoców i wyciąć.

Na początku odciąć dolną część owoców tak, że było dobrze na deskę do krojenia i łatwo było przeciąć skórę. Skóra tą granicą owoców sztywny i grubości, a więc jest położony na płycie i posiadający trzpień odciąć górną warstwę skóry (około 3 mm). Od góry do dołu. Należy zauważyć, że ananas to zostanie pokryta czarne kropki, umieszczonych po przekątnej. Przed cięciem ananasa, te ukośne rzędy muszą być ścięte, dzięki czemu rowki około 5 mm głębokości. Następnie odciąć górną warstwę płodu.

Po wszystkim zrobić, aby być cięte w połowie drogi. W tym top-down ananasa pokroić na cztery części, które będą widoczne w środku trudne, to konieczność usunięcia.

Rozważmy kilka sposobów jak wyciąć ananas po rzezi:

1. Cięcie trójkątów. Jest najczęstszym sposobem, ponieważ małe kawałki wystarczająco wygodne do jedzenia.

2. kółka tnącego. Z takim owoców tnącej będzie miał ładny widok, ale jest to trochę niewygodne, ponieważ pociąga za sobą dużą ilość soku.

3. Cięcie na ćwiartki. Dojrzały ananas obrane i pokrojone na cztery części, z których każda jest następnie pocięte średnich kawałki.

4. Plastry cięcia. Owoc jest cięty na całej długości, co może przynieść małe niedogodności, gdy jest używany najczęściej przez te płaty zerwać małe kawałki, które są zużywane.

5. kwadraty tnącej. Cięcie obrane ananasy na ćwiartki, każda z nich wyciąć w małych kwadratów. Metoda ta jest dość wygodne i jest używany na przykład do cięcia sałatka owocowa lub innego naczynia.

Niezależnie od tego, jak ananas cięcia, może być stosowany jako surowiec do przygotowywania koktajli, soków i różnych potraw. Ale trzeba pamiętać, że skóra owocu zawiera bromelaina, która jest w kontakcie z błoną śluzową, to powstaje stan zapalny. Zaleca się zatem do podziału wykorzystania ananasa dwa noże.

Ananas, są obecnie dość popularne owocowe zawiera dużą ilość wody, jak również monosacharydów, organiczne kwasy, witaminy, bioaktywny i minerałów, w związku z tym w tym owoce mają właściwości lecznicze. W ten sposób ułatwia oczyszczenie jelita białek i nerek rozszczepia również tak ciało ludzkie lepsze ich przyswojenia. Po zjedzeniu plasterka ananasa zalecanej do spożycia w celu zmniejszenia tworzenia się gazów w jelitach, ale również pomaga wyeliminować nudności. Wiadomym jest, że ananas wzmacnia układ mięśniowo-szkieletowy, eliminuje ryzyko utraty wzroku u osób starszych, ryzyko zachorowania na zapalenie stawów i przeziębienia.

W ten sposób, wiedząc, jak czyścić i jak wyciąć ananas, można go używać od czasu do czasu w żywności, poprawy i wzmocnienia ich zdrowia. Należy jednak pamiętać, że nadmierne spożycie może być szkodliwe dla jamy ustnej i żołądka.