478 Shares 7289 views

Jak usunąć Windows 7 z komputera. Jak usunąć uaktualnienia systemu Windows 7 z komputera

Jak wiadomo, system operacyjny „windose” muszą być aktualizowane co najmniej raz na 12 miesięcy. I bez względu na to, jak potężny komputer może być, to jeszcze rok później zakończy się niepowodzeniem, powiesić, albo „mają być produkowane.” Może to się wirusów, które żyją w systemie, a nie rozpoznaje programy antywirusowe. Ale częściej niż starzenie się jest „system operacyjny”, wraz ze sterownikami i wszystkich innych programów. Jednym z rozwiązań – odinstalowanie i zainstalowanie nowego systemu operacyjnego na komputerze. Jak usunąć Windows 7 z komputera i zainstalować nową, dowiesz się w trakcie tego artykułu.


o ponowną instalacją

Więc powiedzmy, że masz komputer, który nagle zaczął się niepowodzeniem. W przypadku instalowania przedawnienie OS dłużej niż 6 miesięcy, najlepiej jest zainstalować go na nowym miejscu. Aby to zrobić, trzeba będzie obraz systemu Windows 7. Tutaj masz dwie opcje – „piratów” kup oryginał lub pobrać Obie metody są niemal identyczne – pierwsza jest bardziej wiarygodne, ale drogie, drugi zupełnie za darmo, ale nie fakt, że ustalono dokładnie, co chcesz. Należy również uważnie sprawdzić, czy istnieje klucz licencyjny do tego obrazu. Jeśli tak nie jest, lub po prostu zapomnij umieścić go w notesie, to nie będzie w pełni zainstalowany „windose” na komputerze. Ale wszystkie inne pliki pozostawione na dysku „C” (na którym zainstalowany jest system operacyjny), zniknie podczas odinstalowywania.

Jaki laptop?

Jeśli jest to laptop, klucz do systemu operacyjnego, można spojrzeć na jego stronie tylnej. W przypadku „pirata” ta sztuczka nie zadziała. Tutaj trzeba pre-record kluczyk i osobno wprowadzić go podczas instalacji. Jeśli na etykiecie z tyłu notebooka starła można znaleźć hasło w internecie.

Jak usunąć Windows 7 z komputera, jeśli nie masz oryginalnego dysku instalacyjnego?

Brak oryginalnego dysku instalacyjnego – to nie ma znaczenia dla zaawansowanych użytkowników, ponieważ pobranie pirackich wersji „oryginalnej” obrazu iso „windose” może być praktycznie każdy właściwe miejsce. Jeśli chcesz usunąć Windows 7 z komputera, należy pamiętać, że kluczem do „piratów” może pójść jest inny, więc być bardzo ostrożnym – zapisz hasło, które jest określone w odniesieniu do pliku z systemu operacyjnego.

Teraz pobrać program do zapisu obrazu na dysku. Można użyć ImgBurn użytkową. Raz pobrać, zainstalować ją na swoim komputerze, weź czystą DVD + R (lub RW – nie ma znaczenia) i wkleić go do rumu. Następnie otwórz program do nagrywania, kliknij przycisk Przeglądaj i wybierz „obraz pozycja Windows». Kliknij przycisk „otwórz”, ustawiony na minimalną prędkością i czekać na narzędzie zapisuje plik.

Następny pojawi się okno z informacjami na temat tego dysku powodzeniem pisemnej. Naciśnij przycisk "OK" i wyjąć DVD + R z Roma. Nie przejmuj się, jeśli dysk pozostawi się automatycznie po nagraniu – to program. Pierwszym krokiem jest wykonany. Teraz, jak usunąć Windows 7 z komputera.

Pierwszym krokiem w BIOSie ustawić wartość «pierwsze urządzenie rozruchowe CD-Rom». Wstępnie trzeba ponownie uruchomić lub wyłączyć komputer i naciśnij klawisz Delete. W niektórych przypadkach, można również użyć klawiszy F1, F2, F8 i dodatki. Że nie było zamieszania na ekranie programu monitora powie ci, który przycisk należy nacisnąć, aby wejść do BIOS-u.

Skąd wiesz, że jesteś w BIOS?

Tutaj widać niebieski ekran z białymi literami. Teraz wystawiać do rozruchu z dysku. Aby to zrobić, kliknij na strzałki na funkcje zaawansowane bios, dalej na pierwsze urządzenie startowe i wybierz CD-ROM. Warto zauważyć, że nawet w rosyjskiej wersji języka instalatora OS będzie język angielski. Weź odcinek CD-ROM, naciśnij klawisz Enter, a następnie ESC. Teraz przejdź do Save & Exit setup, naciśnij enter, Y, a następnie ponownie wprowadzić.

Należy zauważyć, że nawet z różnymi wersjami algorytmu BIOS i istotą jego pracy nie ulega zmianie. Najważniejsze – aby znaleźć punkt First Boot Device i tam wybrać CD-ROM.

Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, a następnie komputer zostanie automatycznie ponownie uruchomiony. Ponadto, po uruchomieniu na ekranie monitora biały napis boot z CD / DVD. Po pewnym czasie komputer będzie musiał nacisnąć klawisz na klawiaturze (naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z CD). Wybierz dowolny, chociaż szczeliny – w rzeczywistości nie zmienia. Następnie pojawia się czarny ekran z zespołem instalacji OS.

Sam system operacyjny zostanie usunięty automatycznie, tylko musisz potwierdzić tę czynność.

Teraz musimy poruszać będzie ponowna (i odinstalować starą „Wiatr”, jak również).

Po czarny ekran z paskiem ładowania powinno pojawić się okienko z napisem «Windows ładuje pliki». Należy odczekać kilka minut, aż pojawi się okno z wyborem języka. Będzie musiał czekać 5 do 10 minut.

Teraz strzałek na klawiaturze, aby uzyskać pozycję „Set» (Install) i naciśnij klawisz ENTER.

W tym przypadku, gdy pojawi się okno z „Warunkami licencji” (około 5-6 minut po naciśnięciu przycisku «ENTER»), zaznacz pole wyboru tam. Następnie naciśnij Enter.

Wybierz element „Pełna instalacja”, wybierz dysk instalacyjny z zapisanego obrazu. Kliknij „Konfiguruj dysk” – „Format”. Tu zaczyna się najważniejsze – odinstalowane wszystkie pliki, które były wcześniej na dysku lokalnym „C”. Jak usunąć drugi system Windows 7? Wszystko powyższe jest podobna do metody. Wszystkie procesy i etapy występują na podobnej zasadzie, więc problemy z tym powinna powstać. Teraz, gdy wiesz, jak całkowicie usunąć Windows 7.

zdrowa rada

W okresie 12 miesięcy pracy z komputerem, każdy z nas gromadzi się wiele plików i informacji, które przechowujemy na dysku „C”. Tak więc, aby zobaczyć je ponownie po „reanimacji” OS, skopiowany na wszystkie z nich w bezpiecznym miejscu. To miejsce może być na dysku flash lub dysku lokalnym „D”, w których pliki nie są usuwane po ponownym zainstalowaniu „windose”. Jak pokazuje praktyka, druga opcja jest bardziej wygodne i łatwe, jak często na dysku flash nie może być wolna przestrzeń na dane. Dlatego wszystkie ważne dokumenty są przenoszone na dysk «d». A na przyszłość, aby zainstalować wszystkie programy i przechowywać wszystkie pliki i drukować na skróty stacjonarnych. Tak będzie o wiele mniej kłopotów przy instalacji nowych sterowników, programów i innych rzeczy.

Odinstalowanie „windose”

Jak usunąć Windows 7 z komputera? Po kliknięciu przycisku „Format”, system automatycznie czyścić napęd „C” na wszystkich plików – koniecznych i niepotrzebnych, starych i nowych. Sam system operacyjny jest również usunięte. Do czasu to wszystko zajmuje około 20-30 minut. W tym momencie można iść zrobić kawę lub po prostu obejrzeć jak komputer kasuje dane. W każdym razie, żadna czynność, aż dysk jest sformatowany, nie jest konieczne do zrobienia.

Gdy formatowanie dysku zostanie zakończone, pojawi się okno z polami dla wprowadzenia nazwy użytkownika. Tutaj musimy podać nazwę i hasło (opcjonalnie) i klucz produktu. Jeśli przypadkowo kliknięciu „Dalej” i wprowadź klucz, komputer poprosi, aby wprowadzić go ponownie, ale trochę później. Teraz trzeba wybrać jeden z trzech punktów na uaktualnienie. Można wybrać dowolny, ale, jak pokazuje praktyka, najbardziej odpowiedni byłby pierwszy.

Mamy określić strefę czasową i odczekać kilka minut, aż pojawi się ekran okno z „windose 7”.

Teraz będziesz wiedzieć dokładnie, jak usunąć stare okna 7 po ponownej instalacji systemu operacyjnego. Jak widać, nie ma tu nic skomplikowanego – większość operacji jest wykonywana przez samego komputera. Najważniejsze – aby skopiować ważne pliki i foldery na lokalnym dysku D, inaczej wszyscy razem trwale usuwane z systemu operacyjnego.

Dlaczego komputer DirectX?

Generalnie, DirectX jest niezbędne w celu zapewnienia normalnego harmonogramy pracy. Bez niej, gra po prostu nie będzie działać prawidłowo. To określa jego znaczenie. Ten zestaw bibliotek dynamicznych zainstalowanych natychmiast po odinstalowaniu starego OS. Może ona również zawierać w archiwum z grą, która pozwala użytkownikowi w pełni cieszyć się wspaniałe grafiki gry.

Jeśli jednak zainstalować DirectX nie powiodła, lub jego wersja jest za stara, nie ma potrzeby, aby go ponownie. Aktualizować go nie uda. Pozwala zaoszczędzić tylko kompletną deinstalację i zainstalować go.

Który program jest odpowiedni?

I zanim jako DirectX odinstalować Windows 7, trzeba najpierw pobrać specjalnego narzędzia. Najbardziej popularnym z nich jest DirectX Szczęśliwy Odinstaluj program. Dzięki niemu można całkowicie usunąć DirectX z systemu operacyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu jego stabilności i wydajności.

Warto zauważyć, że ten program obsługuje wszystkie wersje pakietów. Ponadto, przed wyjęciem komputera z DirectX, tworzy kopię zapasową, która eliminuje nieudanego zakończenia procesu usuwania i powrócić do pierwotnego stanu systemu. Kolejny szczęśliwy Odinstaluj można określić błędy, które zostały wprowadzone w innych programach, przy próbie odinstalowania DirectX. To narzędzie jest całkowicie bezpłatny i można go pobrać z oficjalnej strony. Jak usunąć pliki systemu Windows 7 DirectX z folderów? Oni odinstalowane automatycznie, ręcznie czy więc nie trzeba nic w tym folderze.

DirectX Eradicator

Nie mniej popularny program jest również DirectX Eradicator, który również działa ze wszystkimi wersjami pakietu i usuwa składniki i pliki z systemu bez szkody dla systemu operacyjnego. Inną ważną zaletą tego narzędzia jest jego zdolność do pracy bez konieczności instalacji.

Jak przywrócić DirectX?

Po usunięciu sterownika można pobrać za pomocą dysku instalacyjnego Windows. Można również wstępnie pobrać dowolną wersję DirectX z Internetu. Jej obraz powinien być napisany na pustym dysku DVD-R lub RW-dysku lub pamięci flash. Można również znaleźć go w pliku o grze, takie jak GTA SA.

Jak usunąć uaktualnienia systemu Windows 7 z komputera?

W ogóle, to nie jest konieczne, aby je usunąć, ponieważ jest źle może być wyświetlany na OS. Jednakże, jeśli już zdecydował się na ten krok, postępuj zgodnie z instrukcjami:

  1. Kliknij „Start”, przejdź do „Panel sterowania” i przejdź do „zainstalowane aktualizacje”.
  2. W „Programie”, kliknij „Wyświetl zainstalowane aktualizacje”.
  3. Wybierz aktualizację, którą chcesz odinstalować. Następnie kliknij „Usuń”.
  4. Wszystko aktualizacja została pomyślnie odinstalowane!

Tak, zorientowaliśmy się, jak usunąć Windows 7 z komputera, i nauczyć się wszystkich czynności, aby ponownie zainstalować system operacyjny. Jak pokazuje praktyka, aby poradzić sobie z tym zadaniem w ramach życie, nawet dla początkujących. Jednak po odinstalowaniu i zainstalowaniu systemu operacyjnego trzeba dbać o jednym ważnym szczegółowo – kierowców. Główne z nich to Realtek i DirectX. Ale w rzeczywistości, dziesiątki z nich. Mają swoje własne sterowniki do modemu, kamera internetowa, mikrofon USB i urządzeń. Dlatego za każdym razem ponownie nie szukać i nie pobieraj, przesłać je na osobnym dysku i po instalacji systemu operacyjnego, należy załadować go w rum i zestawu.