426 Shares 2841 views

Jersinioza u dzieci: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie

Jersinioza u dzieci – jest zakaźną chorobą jelit. W przypadku tej choroby charakteryzuje ciężkiego upojenia i podczas choroby wpływa głównie przewód pokarmowy. Ponadto bakterie mogą powodować stany zapalne i inne narządy.

Co powoduje Jersinioza u dzieci?

Choroba rozprzestrzenia się na całym świecie. Fakt, że bakteria, która powoduje tę chorobę, Gram-ujemne pałeczki poliformnaya ma wysoki wskaźnik przeżywalności w praktycznie każdym środowisku. Jednak przy zbyt niskich lub wysokich temperaturach, to różdżki staje się nieaktywna. Dlatego jest szczególnie rozpowszechnione jersinioza w krajach o klimacie umiarkowanym.

Jelitowy jersinioza nie tolerować aktualnych metod leczenia, tak aby radzić sobie z tą chorobą nie jest bardzo trudne. Ale nie zabrakło choroby. Faktem jest, że różdżka jest w stanie aktywnie rozmnażać, w krótkim czasie może rozprzestrzeniać się przez przewód pokarmowy. Czynnikiem sprawczym choroby przynosi bardzo wiele antybiotyków, szczególnie penicyliny, więc leczyć choroby nowoczesnych leków, które bardzo dobrze zabić patogeny.

Przejawia się jako choroba?

Rodzice często są zainteresowane w takich chorobach jak jersinioza. Tak, jak rozpoznać pierwsze objawy? Choroba może być podzielony na trzy okresy:

  • Inkubacja, który zwykle trwa nie dłużej niż tydzień. U niektórych dzieci, okres inkubacji może być opóźnione i przez trzy tygodnie.
  • Kolejny okres nazywany jest kożuch. To nie trwa dłużej niż pięć dni i charakteryzuje się objawami zatrucia. Dziecko może nawet zwiększyć temperaturę.
  • wysokość okresie. To było w tym czasie objawy choroby jest najbardziej dotkliwe. Dziecko ma zaznaczone objawy zatrucia, gorączka, rozstrój przewodu pokarmowego i układu sercowo-naczyniowego. Możliwe jest również, choroby stawów, nietrzymanie moczu i ośrodkowego układu nerwowego.
  • Ostatni okres rekonwalescencji jest tzw. Czas jej trwania – od jednego miesiąca lub dłużej. Jedna osoba może wystąpić osłabienie i zmęczenie.

Jest oczywiste, że infekcje jelitowe są bardzo niebezpieczne, takie jak jersinioza. Co to jest, to zostało opisane powyżej, ale choroba ta nadal jest powszechnie akceptowane i klasyfikacji.

Klasyfikacja iersinioza dziecka

Zakażenie jelitowe ten jest bardzo podobny w klasyfikacji pseudotuberculosis. Ponadto diagnoza jersinioza i pseudotuberculosis jest również bardzo podobna.

Klasyfikowanie choroby mogą występować w swoich formach.

  1. Formularz nietypowy. Charakteryzuje się łagodnymi objawami. Wszystkie objawy nie są mocne, w tym zatrucia.
  2. Łagodna postać choroby. Ale również słabe objawy niskiej temperaturze ciała (38,5 ° C), a niektóre z nich obserwowano tylko przez krótki okres czasu.
  3. Średni ciężki jersinioza. Temperatura ciała dziecka może być zwiększona do 39,5 ° C. Inne objawy ulegają ekspresji również w znacznie większym stopniu niż w łagodne.
  4. Ciężka choroba towarzyszy wysoka gorączka, gorączka i stan gorączki. Dotknięte większość narządów i układów dziecka w organizmie.

Również choroby mogą się zmieniać w czasie trwania i manifestacji objawów, w tym takich jak jersinioza. Co to jest? Zakażenie jelitowe najczęściej wyrażane w postaci ostrego krótkim okresie czasu, ale może być oznakowane i wydłużony przebieg choroby i może znaleźć się w postaci przewlekłej.

Jeśli chore dziecko, to jest bardzo ważne, aby zapobiec powikłaniom choroby. Powikłania obserwowano, zazwyczaj w drugim tygodniu objawów.

Rozpoznanie metodą laboratoryjną choroba

Ze względu na fakt, że choroba ta jest wraz z ciężkimi objawami, takimi jak gorączka może wystąpić u dzieci, ważne jest, aby zdiagnozować go w czasie. Jedną z metod jest do diagnostyki laboratoryjnej.

Gdy jego działanie może wspiąć się na próbce kału, krwi, moczu, płynu mózgowo-rdzeniowego lub ropą. To może trzeba i od razu kilka składników, więc nie zdziw się, jeśli lekarz przepisał kierunki natychmiast na kilku analizach.

Wszystkie materiały przechodzą dokładne badania, a następnie mają pediatra podejmować trafne wnioski i diagnozę. Jelitowy jersinioza, zwykle zwiększa wydajność ESR we krwi.

Diagnostyka różnicowa choroby przez

Należy zauważyć, że sposób różnicowaniu jest korzystnie stosowana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Fakt, że prawie wszystkie objawy infekcji jest podobny, więc dokładna diagnoza jest najpierw umieścić wystarczająco trudne.

Początkowo dziecko jest wysyłany do laboratorium do urządzeń testowych. Po lekarz dostał w swoje ręce ich wyników, a on ma wszystkie informacje na temat objawów eksponatów może już wyciągnąć wniosek, o tym, co danej choroby. dzieci Iersinioz wykazały wykluczeniem, i jest to metoda różnicowego.

Pierwsza pomoc dla manifestacji objawów chorego dziecka

Po rodzice podejrzewali zakażenie jelit u dziecka, nie panikuj i natychmiast podnieść alarm. Wszelkie choroby powinny być traktowane konsekwentnie, w tym jersinioza. Objawy u dzieci mogą być bardzo słabe lub nieobecne.

Tylko hospitalizowanych pacjentów z ciężkimi chorobami. W innych przypadkach, dziecko będzie udostępniana reszta łóżko i resztę. Pierwsze objawy choroby konieczne jest umieścić dziecko do łóżka, dać mu dużo płynów, aby zmniejszyć temperaturę i wentylację. Żadnych narkotyków nie są zalecane do stosowania na własną rękę. To może „nasmarować” objawy i zapobiec lekarz dokładnej diagnozy.

Leczenie farmakologiczne chorób

Do zwalczania takiej choroby powszechnie używany chloramfenikol. Przebieg jej odbioru trwa dokładnie 1 tydzień. Jednakże, chloramfenikol nie może poradzić sobie z jersinioza w ciężkim stadium. Jeśli nie ma gorączki u dzieci, jeśli wyznaczony przez silniejszych leków, takich jak cefotaksymem.

Ponadto, leczenie choroby, obejmują leki, które usuwają objawy zatrucia, a także zmniejsza stan równowagi wody i soli w ciele. Taktyki to muszą być utrzymywane aż do całkowitego odzyskania normalnej temperaturze ciała. Po osiągnięciu temperatury chorego dziecka jest odzyskiwana i jest na normalnym poziomie przez dłuższy czas, lekarz zmienia taktyki leczenia i przepisać leki, które nie mogą walki z objawami, ale bezpośrednio z czynnikami zakaźnymi.

środki zapobiegawcze

Zapobieganie jersinioza jest użycie tylko żywności ekologicznej. Bardziej prawdopodobne, że choroba jest przekazywana poprzez stosowanie brudnych owoców i warzyw.

Aby choroba nie była profilu epidemiologicznego, stosowania środków zapobiegawczych w magazynach, stacje wodne i punkty na terytorium, które są zaangażowane w produkcji żywności. Ważne jest również, aby nie dostać Jersinioza, jeść tylko świeże potrawy i monitorować swoje warunki i czas przechowywania.

Ponadto rodzice zaleca, aby nie uczestniczyć w tym wydarzeniu z ich dzieci, gdzie oczekuje się wielki tłum ludzi. Jeżeli zdarzenie nie można uniknąć, konieczne jest, aby dokładnie umyć ręce dziecka lub użyj dezynfekujące żele lub roztwory, które mogą być używane od wczesnego dzieciństwa. Fakt, że okres inkubacji iersinioza na trzy tygodnie.

Ponadto, dla ludzi, którzy są chorzy z chorobą powinny być ściśle kontrolowane przez lekarzy.

Charakterystyka choroby u dzieci niemowląt

Niemowlęta i dzieci w wieku poniżej lat niemal chory Jersinioza. Faktem jest, że w tym wieku dzieci są karmione piersią lub mlekiem albo specjalną formułę mleka. Następnie podłączyć do nich różne (puree z warzyw, owoców lub mięsa). Produkty te nie są niebezpieczne i nie może służyć jako nośniki poliformnoy bakterie Gram-ujemne.

Jednakże Jersinioza dzieci i może być wyrażona w postaci innych chorób, takich jak zapalenie żołądka i jelit. Choroby te mogą być dołączone podobne objawy, w tym drgawki lub utraty przytomności. Można również otrzymać stabilne i nudności, wymioty i biegunkę. Na podobne objawy uważać bardzo ostrożnie, ponieważ organizm grudnichka nadal bardzo słaby, a naruszenie równowagi wodno-solnej jest bardzo szybki. Gdy jest naruszone zaleciła pilne hospitalizacji, ponieważ niektóre leki zabrania używania w pierwszych latach życia dziecka.