222 Shares 5954 views

Usunąć zabezpieczenie z dysku flash – wstępne działania

Zanim zaczniemy mówić o tym, jak usunąć zabezpieczenie z usb-stick, należy dowiedzieć się, dlaczego w ogóle, to nagle chronione. Może to być spowodowane kilkoma przyczynami. Może to ze względu na naruszenie integralności systemu plików (bardzo mało, na przykład użyć Bezpieczne usuwanie, a to jest bardzo ważne). Ponadto, karty pamięci flash mogą być narażone na wirusy (nawiasem mówiąc, jest to najczęstsza przyczyna). Ponadto, urządzenie może zostać uszkodzone w przypadku upuszczenia lub silny wstrząs. I wreszcie, specjalny przełącznik, który zapewnia zabezpieczenie przed zapisem może być zainstalowany na dysku flash.


Jak usunąć zabezpieczenie z dysku flash?

Czyniąc to najlepsze oprogramowanie. Ale najpierw należy sprawdzić urządzenie pod kątem obecności specjalnego przełącznika – jeżeli tak, to po prostu spróbować, aby przenieść go w innym kierunku. Najprawdopodobniej wtedy można nagrać płytę bez żadnych problemów.

programy

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele programów, aby usunąć zabezpieczenie z dysku flash. Uniwersalny jest uważany «HP USB Disk Storage Format Narzędzie» – można go używać na dowolnym urządzeniu. Korzystanie z programu jest bardzo prosty: wystarczy pobrać i uruchomić plik EXE. Wszystkie inne programy będą tworzyć własne. Wystarczy tylko wybrać rodzaj systemu i nacisnąć przycisk „Start”. «Odzyskiwanie JetFlash Narzędzie» nadaje się tylko dla następujących kart pamięci flash: JetFlash, A-Data i Transcend. Jego zasada działania jest taka sama jak w poprzedniej wersji: pobrać, zainstalować, uruchomić. Usuń ochronę przed Apacer napędu USB może być tylko za pomocą programu „Apacer Repair”. Bardzo popularne „AlcorMP”, współpracuje z kontrolerami AlcorMP. Należy zauważyć, że wszystkie programy wymienione powyżej wymagają uprawnień administratora, aby wybrać odpowiednie pole w menu skrótów.

wstępne kroki

Program do usuwania zabezpieczenia z dysku flash z pewnością rozwiąże Twój problem. Jednak zanim go używać, zalecamy, aby wykonać serię manipulacji. Wynika to z faktu, że w trakcie formatowania karty pamięci flash, wszystkie pliki zostaną całkowicie usunięte. Jeśli nie chcą przyznać się do tego, korzystając z poniższych wskazówek. Przede wszystkim, skanowanie dysku flash USB i usunąć wirusy. Jeśli wirus nie występuje, spróbuj zmienić port USB – czasami to pomaga. Mamy już zauważyć, że zanim coś robi, trzeba sprawdzić urządzenie na przełączniku. Jeśli upewnisz się, że jest, i jest w trybie „lock”, po prostu przesuń go w przeciwnym kierunku.

hasło

Jeśli dysk jest chroniony hasłem, i po prostu nadal trzeba się do niego i rozpocząć korzystanie z niego, usunąć zabezpieczenie z dysku flash, można go sformatować. Uwaga: formatowanie nie powinno być „logiczne” i „pełny” lub „głębokie”. Podczas tego procesu, każda komórka pamięci będzie remagnetized, dotyczy to również „obszarów chronionych”. Aby wykonać format „głębokie”, trzeba będzie pobrać i uruchomić specjalne narzędzie (nie należy zapominać, że powinno się to odbywać przez administratora). Poczekaj, aż proces się zakończy, można bezpiecznie korzystać z karty flash.