316 Shares 2696 views

Sony SmartWatch 3 to inteligentny zegarek. Recenzje

Sony zaprezentowała trzeciej generacji SmartWatch z wyraźnym pragnieniem "stawienia czoła" obiecującym niszom na rynku inteligentnych zegarków. Od poprzednika z prefiksem 2 w nowym modelu pozostaje tylko imię, w pozostałej części jest to zupełnie inny produkt. Gadżet okazał się bardzo interesujący, a oprócz pracy nad błędami z poprzednich serii, firma dała zegarowi dodatkowe i użyteczne żetony, całkowicie poprawiając funkcjonalność i strukturę samego modelu.


Tak więc, bohater dzisiejszego przeglądu jest inteligentnym zegarkiem Sony SmartWatch 3. Spróbujmy zidentyfikować wszystkie zalety modelu wraz z niedociągnięciami, polegając na opiniach specjalistów i opinii zwykłych konsumentów.

Wygląd

Ogólnie przyjmuje się, że Apple i Motorola są głównymi konkurentami Sony pod względem projektowania i innowacji. W rzeczywistości tak: jeśli spojrzysz na wszystkie gadżety japońskiej firmy z boku, możesz zobaczyć, że wszystkie mają swój własny charakterystyczny i rozpoznawalny design, czy to bransoletka, telefon czy tablet.

Ale patrząc na zegar Sony SmartWatch 3, aby zobaczyć w nich coś entuzjastycznego lub łatwo rozpoznawalnego, nie działa w jakikolwiek sposób. Model wyróżnia się nieco przeciwko konkurentom, takim jak Galaxy Gear firmy Samsung lub G Watch firmy LG. Ale co do projektowania, wszystko jest skomplikowane i łatwe w tym samym czasie.

To trudne, ponieważ każdy fan inteligentnych zegarków ma swoje własne upodobania i preferencje, a może to ty pozostaniesz obojętny na wygląd, ale ktoś będzie intrygować i zapadet do duszy. Aby zrozumieć, "twoja", czy nie, wystarczy spojrzeć na nich z boku.

Jeśli chodzi o zakres kolorów, nie świeci się odmianą i jest ograniczony do trzech wariantów: białego, czarnego i cytrynowego. Jako alternatywę alternatywną można dodatkowo zakupić pasek do Sony SmartWatch 3 w wersji różowej.

Na międzynarodowej wystawie CES, która odbyła się w tym roku, firma ogłosiła model z metalowym paskiem. Na naszym terytorium nie są jeszcze sprzedawane, ale ich koszt jest już znany – 15 500 rubli, czyli 6 000 droższych niż zwykła wersja. Przy okazji, z aluminiowym paskiem na zegarek, zegarek wygląda znacznie bardziej ciekawszy niż droga wersja Sony SmartWatch 3 metal i przypomina styl Sony Style.

Zgromadzenie

Standardowo Sony SmartWatch 3 wykorzystuje gumowany materiał wybranej gamma. Ręka nie zmęczy się przed długotrwałym noszeniem, ale należy pamiętać, że nie warto zaciągnąć pasa. Moduł sterujący w zegarku jest łatwo usuwany z paska, co jest niezwykle wygodne przy ładowaniu.

Przednia część zegarka jest zabezpieczona szkłem, a plecy wykonane są ze stali. Po prawej stronie Sony SmartWatch 3 widać przycisk zasilania, a za nim znajduje się stub do złącza micro-USB. Zegarki wyposażone są w niezawodną ochronę standardu IP68, co gwarantuje ich odporność na wilgoć i kurz – teoretycznie można je unosić, ale opinie użytkowników wskazują na słaby punkt modelu w obliczu stubu, więc istnieje ryzyko, że woda będzie pod nim.

Wymiary

Wymiary Sony SmartWatch 3 dla kogoś mogą wydawać się nieco przesadzone, co może powodować dyskomfort podczas użytkowania, ograniczając mobilność nadgarstka, ale oceniając opinie konsumentów, ten problem jest wyjątkowo rzadkim przypadkiem.

Wymiary zegarka to 36x51x10 mm, waga 40 gram bez paska, jego waga jest nieco mniejsza niż głównego modułu – 35-38 gramów.

Ekran Sony SmartWatch 3

Przegląd ekranu pokazał typowy dla inteligentnych zegarków: przekątna wyświetlacza wynosi 1,6 cala, matryca TFT o rozdzielczości 320 na 320 pikseli, szkło ochronne połączone z powłoką oleofobową.

Pixelization, chociaż widoczne w bliskim widoku, ale odczytywanie informacji z zegara twierdzi, że nie ma czcionek są całkowicie odróżnialne, a jeśli są jakieś trudności, zawsze możesz przynieść rękę do osoby. Szczególnie przyjemna jest obecność powłoki oleofobowej – jest to naprawdę ważny i użyteczny element takiego akcesorium.

Nieprzewidywalna matryca TN nie jest wystarczająco dobra, aby uzyskać dobre wyniki dla Sony SmartWatch 3. Badanie pod stokiem zmniejsza jasność lub znacznie odwraca kolory, więc trzeba pracować z zegarem pod kątem prostym. Ale podobał nam się brak matrycy AMOLED, która jest tak aktywnie używana przez podobnych producentów gadżetów. Chodzi o to, że system PenTile znajdujący się w SmartWatch czyni czytelną czcionkę przy rozdzielczości na niższych ekranach i znacznie łatwiej jest rozszyfrować tekst na zegarze, niż czytać na tym samym Samsung Galaxy Note z matrycą AMOLED.

Ponadto, zegarek ma ciekawą cechę, którą sąsiedzi nie mają, nazywa się on / on – "stale na ekranie". Po aktywowaniu podświetlenie wyłącza się, ale użytkownik nadal ma dostęp do informacji o czasie i podstawowych powiadomieniach. Dzięki niemu można łatwo dowiedzieć się czasu, nawet w jasny i słoneczny dzień.

Łączność

Zegar Sony SmartWatch 3 jest wyposażony w moduł NFC zapewniający synergię z każdym smartfonem z systemem operacyjnym Android 4.3. I wyżej. Wystarczy dołączyć moduł do modułu w telefonie i można wymieniać dane. Jako oprogramowanie możesz polecić sprawdzoną i oficjalną aplikację z "Google Play" – Android Wear.

Funkcjonalność

Cechy funkcjonalne Sony SmartWatch 3 można podzielić na dwie części: powiadomienie i wybieranie głosowe.

Kiedy zegar jest zsynchronizowany z smartfonem, każde nowe powiadomienie jest duplikowane i na nich. Jeśli nie jest to konieczne, możesz wyłączyć tę funkcję w menu. Sama możliwość jest bardzo wygodna, zwłaszcza jeśli masz "bogatą" skrzynkę pocztową i bogate życie społeczne w Internecie. Zanim zobaczysz informacje na smartfonie, najpierw możesz zapoznać się z nim na zegarze i zdecydować, czy telefon będzie w ogóle dostępny. Przy okazji, na zegarze nie ma głośników, ale w przypadku otrzymywania powiadomień wibracje są wystarczające.

Jako asystent głosowy możesz nadal używać tego samego ubrania Andriod. Można bezpiecznie dyktować notatki lub wiadomości, znaleźć coś w sieci lub uruchomić dowolną aplikację na urządzeniu, na przykład odtwarzacz. Możliwość przełączania ścieżek jest dostępna zarówno w trybie głosowym, jak i na ekranie.

Autonomiczna praca

Zegarek wyposażony jest w nieuszkodzoną baterię wtórną o pojemności 420 mAh. Czekanie na jakieś cuda z baterii nie jest tego warte, ale z jego podstawowych funkcji, z powodzeniem zarządza. W trybie średniego obciążenia (stała synchronizacja, okresowe sprawdzanie powiadomień, poruszanie się po menu) akumulator jest rozładowywany w ciągu 20-30 godzin. Jeśli aktywnie korzystasz z gadżetu, może nie wystarczyć na lekki dzień. Bateria jest ładowana w ciągu jednej godziny od standardowej sieci 220 V.

Podsumowując

W sklepach detalicznych można znaleźć SmartWatch 3 za 9 000 rubli. Jeśli potrzebujesz modelu bardziej imponującego z metalowym taśmą, zamówimy wstępnie 15 000 rubli i czekamy na zakup.

Jeśli chodzi o pieniądze, które kupujesz, kupujesz inteligentne zegarki SmartWatch 3, otrzymasz gadżet, który ułatwia Ci smartfon z kieszeni, możesz liczyć kroki, GPS-tracker i wiele innych, jeśli zainstalujesz dodatkowe aplikacje.

Przede wszystkim musisz zrozumieć dla siebie – czy potrzebujesz podobnego urządzenia i czy jesteś gotów wydać na nie takie pieniądze, zwłaszcza, że od 9 000 rubli można kupić dość odpowiedni smartphone z solidnej marki. Ale w każdym przypadku zegarek spełnia kryteria "cena / jakość" i kosztuje jego pieniądze.