85 Shares 8460 views

Norweskie świerzb: sposoby zakażenia, objawy i leczenie. Maść na świerzb

Norweskie świerzb – niebezpieczna i poważną chorobą o przewlekłym przebiegu. Mówi się, że choroba występuje rzadko. 150 przypadków tej choroby odnotowano w praktyce medycznej. Choroba towarzyszy głębokich zmian skórnych, a także brak właściwego leczenia może prowadzić do niebezpiecznych powikłań aż do śmierci pacjenta.


Charakterystyka patogenu

Uważano, że czynnikiem sprawczym choroby – jest Sarcoptes scabiei var hominis, Sarcoptes scabiei infekcji, który następuje w styku z chorym. Ale z dalszych badań, naukowcy odkryli, że choroba rozwija się na tle zwykły świerzb zakażenia. Nawiasem mówiąc, pierwsze norweskie świerzb została oficjalnie zarejestrowana w Norwegii, pod koniec 19 wieku, co w rzeczywistości, wyjaśnia nazwę.

Mite wpływa na skórę osoby, niezależnie od wieku i płci. Ten niewielki pasożyty, wielkość ciało 0,25-0,3 mm (samce nieco mniejsze). Kobiety są niebezpieczne, ponieważ mężczyźni są zabijane natychmiast po zapłodnieniu. Pacjentka w ruchu warstwy skóry, tworząc „ruchów” i jaj. Z nich larwy, które stają się dojrzałe płciowo osobników po 4 – 7 dni, po których biegną na zewnątrz przez skórę przez kanały wentylacyjne, które toruje samicę.

Czy istnieją jakieś czynniki ryzyka?

Korowe norweskie świerzb rozwija się na osłabienie układu odpornościowego, ponieważ pozwala aktywnie rozmnażać roztoczy. Naukowcy zidentyfikowali szereg czynników ryzyka:

 • obecność w organizmie infekcji HIV;
 • układowe choroby autoimmunologiczne, w tym tocznia rumieniowatego układowego;
 • choroby onkologiczne;
 • Wspólne kandydozy;
 • gruźlica, trąd i inne choroby;
 • zubożenie organizmu, który występuje na tle nerwowym szczepu ostry stres, alkoholizm;
 • zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne, takie niemowlęcego, demencja, demencja;
 • Długotrwałe leczenie cytostatykami i steroidy hormonalne;
 • paraliż, zaburzenia wrażliwość nerwów obwodowych.

ścieżka transmisji

Norweskie świerzb – chorobą wysoce zakaźną. Jedna osoba zakażona może spowodować wybuch choroby. Sarcoptes scabiei może przebywać w warunkach otoczenia do 2 tygodni. Najczęściej jest ścieżka kontakt – pasożytem można odebrać w przypadku kontaktu z ludzką skórą, np w drżenie rąk, ramion, w trakcie współżycia seksualnego. Nawiasem mówiąc, najbardziej aktywnymi inicjatorami są w godzinach wieczornych iw nocy.

Przypadek i transmisji domowych. Na przykład, podczas pobytu w tym samym domu z chorym może odebrać infekcji przy użyciu tego samego naczynia, pościel, ręczniki, ubrania, zabawki i inne przedmioty.

Obraz kliniczny: Jakie są objawy choroby towarzyszy?

Okres inkubacji trwa około 2 – 6 tygodni. Ponadto, choroba może rozwijać się przez wiele lat, a nawet dziesięcioleci. Gorączka pacjent jest rzadkie, ale skóra staje się bardzo sucha i ciepła w dotyku – jest to pierwsze objawy świerzbu u dorosłych.

Roztocza rozmnażają się bardzo szybko – czas od diagnozy w górnych warstwach skóry często znaleźć tysiące mikroorganizmów. Pasożyty są przewożone w ramach skóry, któremu towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie. Świąd jest obecny tylko u 50% pacjentów. Przenosi świerzb roztocza zwykle zaczyna się od bocznych powierzchni palców. Stężenie drobnoustrojów chorobotwórczych można zaobserwować na skórze między palcami z tyłu kolan i łokci, w piersi. Pasożyty wpłynąć podbrzusza i członek skrajnie ciele.

Ze względu na powstawanie pacjenta porusza skóra stopniowo staje się grubszy i grubszy. Powstaje strupy szary, żółty, a nawet zielonkawy kolor. Nieleczona górne warstwy skóry, ma postać rowków powłoce powlekanych. Przy usuwaniu górnych skorup widać czerwonawe skórę obszarach erozji.

Norweskie świerzb towarzyszy strupy na całym ciele, w tym twarzy. Paznokcie pacjenta gęstnieć, stają się luźne i zmienia kolor – proces przypominający grzybicy płytki paznokciowej. Ludzkie włosy stają się matowe, cienkie i kruche. Pacjent przychodzi charakterystyczny kwaśny zapach, który jest ważnym kryterium diagnostycznym.

Rozpoznanie choroby

Ważne jest, aby prawidłowo zdiagnozować chorobę. Medycyna znane przypadki, gdzie pacjent umieścić niewłaściwą diagnozę i leczenie łuszczycy. Doprowadziło to do uogólnienia procesu i śmierci pacjenta.

Oczywiście, historia przyjmowanie i badanie tkanek skórnych powinny dotykać się na idei specjalistycznych świerzb. Nabłonek pokryte strupy i fałdy skóry na szyi, pach i pachwin staje się bardziej wyraźne przebarwienia. Dalsza analiza na pacjenta dostarcza krew – specjalista próbki można wykryć wzrost liczby leukocytów i eozynofilów. Jest bardziej dokładny sposób, aby zdiagnozować chorobę. Na analizę próbek tkanek pobranych z zagęszczonej warstwie rogowej naskórka. Norweskie świerzb świerzb charakteryzujące wgłębień w biopsji. Próbki skóry można także zobaczyć jaja i larwy roztoczy, jak i dorosłych.

Podstawowe zasady leczenia

Leczenie norweskie świerzb odbywa się za pomocą specjalnych maści:

 • Pierwszy etap obróbki – usuwanie skorupy i zrogowaciałego skóry. W tym celu stosuje się maści, wykonanych na bazie siarki lub kwasu salicylowego. Leki te pomagają zmiękczyć tkanki i łatwe usuwanie uszkodzonych obszarów.
 • Drugi etap – obróbki skóry, środki przeciwpasożytnicze (korzystnie te, które zawierają benzoesan benzylu). Istnieje kilka zasad. Maści są stosowane do czyszczenia, suchą skórę (przed zabiegiem, należy wziąć prysznic). Środki niezbędne do przetworzenia na całe ciało, a nie tylko obszaru. Krem powinien pozostać na skórze przez co najmniej 12 godziny.
 • Podczas terapii koniecznie codziennie zmieniać pościel, ubrania i ręczniki (są one następnie być prane w wysokiej temperaturze).
 • Często w trakcie leczenia maściami zaobserwowano pojawienie się silnego świądu i pieczenia. To nie jest wskazaniem do przerwania leczenia. Faktem jest, że ze względu na masową śmierć pasożyta uwalniania toksyn do krwi pacjenta często rozwija się reakcja alergiczna. W takich przypadkach lekarz może przepisać leki przeciwhistaminowe.

Lek „benzylu”: Instrukcja obsługi, ceny

Jak już wspomniano, lek najczęściej stosowany w leczeniu świerzbu norweskich. Co to jest „Benzyl”? Instrukcja obsługi, ceny nieruchomości – są to kwestie, które dotyczą każdego pacjenta.

Lek jest dostępny w postaci kremu przeznaczonego do użytku zewnętrznego. Substancji czynnej leku może przenikać przez chitynowym powłoki roztocza i gromadzić się w organizmie toksycznych stężeń środka. Za pomocą tego narzędzia pozwala pozbyć się dorosłych i larw, ale w odniesieniu do jaj pasożytów jest nieaktywna. Nałożyć krem na skórę trzeba wcześniej starali się oczyścić go ze skórki i górnych warstw martwego naskórka. Czasami fundusze otarcia mogą towarzyszyć lekkie pieczenie.

Maść (lub emulsja), nie mogą być wykorzystywane, jeśli istnieją owrzodzenia skóry. Ceny leku nie jest zbyt wysoka – objętość słoik 50 g śmietanki wyniesie około 60 – 100 rubli.

Siarkowy maść: prosta instrukcja obsługi

Istnieje wiele innych narzędzi wykorzystywanych w norweskich świerzb i podobnych chorób. Na przykład, skuteczne Uwzględniono siarkowy maści (prosty). Instrukcje użytkowania stwierdza się, że preparat wykazuje działanie przeciwpasożytnicze, grzybobójcze i właściwości keratoplastyczne promuje zmiękczanie skóry i ułatwia usuwanie strupa. Maść zawiera strącony siarki, jak również wazelinę i emulgator. Gdy stosowane miejscowo składniki zasadniczo nie przenikają do krwi.

Lek jest stosowany w leczeniu świerzbu, trądzik, łuszczyca, demodectic Mange, pedikulera, łupież. Przed zastosowaniem maści na skórę, trzeba wziąć prysznic. Pozostałości maści nie mogą być zmywane w ciągu dnia. Procedurę tę powtarzano przez trzy kolejne dni. Siarkowy maść – tanim i skutecznym sposobem leczenia. Jednak lek jest rzadko stosowane. Fakt, że agent ma ostry, nieprzyjemny zapach, a na odzież i pościel są plamy.

środki zapobiegawcze

Norweskie świerzb – niezwykle niebezpieczne i zaraźliwa choroba. Dlatego konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa:

 • Jeśli miał kontakt z osobą chorą, trzeba udać się do lekarza – będzie on powołać zapobiegawcze leki przeciwpasożytnicze.
 • Jeśli dom ma osoby zakażonej, konieczne jest ścisłe przestrzeganie zasad higieny. Wszystkie ręczniki, ubrania i pościeli, który jest używany przez pacjenta, powinna być prana w wysokiej temperaturze (grzybica Roztocz giną w temperaturze powyżej 60 ° w ciągu 2 godzin). Wrzenia zabija pasożyty i prasowanie.
 • Pomieszczenie jest również być przetwarzane za pomocą alkalicznych środków czyszczących zawierających chlor.
 • Pacjenci po leczeniu przeciwpasożytniczym jako przepisanych leków przeciwbakteryjnych w zapobieganiu powikłaniom.

Jest to poważna choroba – może ignorować ani nie próbować leczyć się. Tradycyjne metody i środki do domu mogą być wykorzystane tylko za zgodą lekarza, a dopiero wraz z farmakoterapią.